В арсеналі кожного собаківника мають бути спеціальні засоби для гігієни органів зору та слуху їхніх чотирилапих вихованців – вони допомагають підтримувати здоровий стан, чистоту та презентабельний вигляд цих домашніх тварин.
Класичний набір доглядових засобів для собак містить такі препарати, а як їх використовувати ці краплі та лосьйони й на що звернути увагу під час чищення вух вашому песику, розповідається далі.
Що варто знати про чистку вух собакам?
Слуховий прохід таких тварин від бруду захищає сірка – це виділення коричневого кольору, що утворюються у вушній раковині.
Від кількості цієї речовини залежить періодичність чищення вух собаці. Зазвичай воно необхідне щотижня, як мінімум – двічі на місяць. Частіше, ніж раз на тиждень, це робити не рекомендується, бо засоби гігієни вимивають разом із брудом і корисні бактерії.
Виконання даної гігієнічної процедури передбачає дотримання ряду правил.
- Для нанесення спеціального засобу для чищення варто користуватися вушними паличками, а також шматком бинта або марлі, складеним у кілька разів.
- Під час очищення вушної раковини тварини не можна занурювати ватну паличку або пальці в розташовану глибоко зону, яку не можна побачити.
- Внутрішня область вуха акуратно протирається за допомогою бинта, попередньо змоченого у препараті відповідного призначення.
- Ватні палички використовуються для очищення видимих «переходів та вигинів».
- У продажу можна знайти і такі засоби до догляду за вухами собаки, що в невеликій кількості, яка вказується в інструкції, заливаються їй безпосередньо у вушну раковину. Після цього вухо тварині масажують, а далі приступають до усування виділень за допомогою ватних паличок.
Ветеринари також рекомендують під час цієї процедури видаляти у внутрішній зоні вуха відмерлу шерсть. Такі шерстинки слід обережно вищипати пальцями. Альтернативні рішення – вискубування шерсті за допомогою пінцету або ножиців із заокругленими кінчиками. Важливо не допустити потрапляння відповідної шерсті всередину вушного каналу.
Окремим породам собак підстригати шерсть у внутрішніх зоні вух не рекомендується – воно може спричинити подразнення та викликати свербіння.
Поради фахівців
Деякі собаківники використовують для чищення вух своїх улюбленців перекис водню. Ветеринари вважають таке рішення помилковим – цей препарат нерідко подразнює шкіру, бо вона є на відповідній ділянці дуже ніжною і чутливою.
Краплі для вух лікувальної специфіки, які випускаються для людини, представникам собачого племені здебільшого не підходять. З суто гігієнічною метою не варто використовувати для чистки вух собакам і аналогові ветеринарні препарати для лікування вушних хвороб.
Існують спеціальні краплі для вух, які застосовуються як профілактичний засіб від вушного кліща. Їх доцільно використовувати одночасно з краплями проти бліх. Суміщати ці процедури з чищенням вух небажано.
Про ураження песика вушними кліщами можуть свідчити такі симптоми, як наявність у вушній раковині зернистих виділень чорного забарвлення та часте трясіння собаки головою, розчухування лапами вух.
Аналогічна симптоматика, а також червоніння, неприємний запах, гострий біль під час дотику та скупчення у вусі червонуватих або жовтих виділень можуть бути ознаками небезпечної хвороби – отиту.
Унаслідок скупчення значної кількості сірки в вушному каналі слух собаки може знижуватися.
Усі вищезазначені випадки – вагомий привід для звернення до ветеринарного лікаря. Намагатися вилікувати в таких ситуаціях свого чотирилапого друга самостійно – це ризиковане, хибне рішення.