Вирішили купити машину з пробігом? Значить дана стаття буде для вас корисною. Перед тим як, зробити цей крок, задайте собі декілька питань. Для чого вам необхідне авто? Для різноманітних легких поїздок (на пікнік чи на дачу), чи ймовірно для роботи та перевезень? Як часто та куди ви будете їздити? На скільки є великою ваша родина? А потім вже починайте пошук та вибір необхідної марки автомобіля, який буде відповідати вашим індивідуальним вимогам.
Інструкція, як купити вживане авто без ризиків
- Заповнення та ретельна перевірка договору у трьох екземплярах.
- Надання копії договору для перевірки спеціалістам МВС.
- Перевірка авто з пробігом по VIN-коду.
- Оформлення нового техпаспорта та номерних знаків.
Задача продавця продати б/у автомобіль, якомога дорожче, а покупець хоче придбати таке авто за гроші, яких воно дійсно варте, враховуючи кошти, котрі необхідні на майбутній ремонт та витратні матеріали. Вибір таких автомобілів дуже великий, але не всі продавці надійні, особливо «перекупи». Тому підходити до цього питання треба дуже ретельно, враховуючи всі можливі ризики та нюанси.
Як купити б/у авто вигідно та швидко?
Перше, на що потрібно звернути увагу це ваш бюджет. Як правило, людина має визначену суму і вже під неї обирає автомобіль. Ринок продажу в Україні сьогодні дуже різноманітний, тому купити вживане авто не так складно. Наскільки все буде швидко, залежить від тривалості часу, яка людина витрачає на підбір машини та її огляд. Буває, все ось вона, а при огляді виявляється, що з авто є проблеми й воно не варто тих грошей. І починаємо все спочатку. Краще визначитись с декількома моделями та шукати саме їх. Та обирати б/у автомобіль тих марок, яких багато в нашій країні – це дуже спростить пошук необхідних запчастин для водія.
Можливо, ви знайдете машину по дуже привабливій ціні, але враховуйте, що практично одразу її треба ремонтувати, це не менше 20% від її вартості.
Як правильно шукати авто з пробігом? На що звернути увагу при виборі?
Не бита не крашена можете сідати та їхати – це те, що одразу повинно насторожити. Найчастіше дану фразу використовують перекупи, таким чином вони відсіюють людей, та більше орієнтовані на тих, хто хоче вживаний автомобіль купити перший раз, та погано розуміється у цих справах. Практично у всіх авто з пробігом є недоліки. В деяких машинах вони незначні, а буває, що дуже критичні.
Основні нюанси, на які першочергово слід звернути увагу:
Авто після ДТП
Практично всі машини такого класу побували в ДТП. Є незначні зіткнення на паркуванні або пошкоджені фара чи бампер, все це можна виправити. Можуть буди такі випадки, коли машину просто воскрешають після серйозного ДТП, для того, щоб її просто позбутись, а це дуже небезпечно. Завжди уточнюйте такі деталі, доречно буде переглянути папери та протоколи, які були оформлені при аварії.
Перевірка кузова
Завжди ретельно оглядайте кузов, якщо хочете купити машину з рук, самі проблемні місця це арки, пороги та дно. Щоб добре роздивитись на ньому іржу та гниль, краще оглядати транспорт в день при гарному сонячному світлі. Якщо машині вже понад п’ять років, а кузов ідеальний – це не добрий знак. Скоріш за все відсутність недоліків, сколів, подряпин свідчить, що він був повністю замінений, та ховає суттєві недоліки після ДТП.
Перевірка дна машини
Для авто з пробігом наявність незначних плям від масла не критично, але протікати чи капати – це буде недопустимим. Дно машини треба ретельно оглядати, краще загнати авто на перевірене СТО, яке ви знаєте самі, а не вам рекомендує продавець. На ямі майстри можуть добре все оглянути та зробити висновок треба купити вживане авто чи ні. На цьому етапі відкриються всі проблеми з підвіскою, якщо вони присутні. Зверніть увагу на місце, де використовують домкрат, там не повинно бути вм’ятин.
Протектори на колесах повинні мати однаковий зніс, якщо вони різні – це означає, що розвал сходження не відрегульований.
Перевірка простора під капотом
Коли двигун ну просто блищить від чистоти, це ознака, що його добре вимивали перед показом. А це може сховати недоліки. Уважно розглядайте простір під капотом, перевірте мотор, щоб не було протіканні масла, антифризу тощо. Наявність там різних дротів замість нормальних кріплень, скотч та інших саморобок погана ознака, якою володіє б/у автомобіль. Зверніть увагу на масло, якщо воно просто темне, то це нормально, а якщо дуже тягнеться та присутні грудочки – це означає що попередній власник погано належати до машини та в неї збільшений знос двигуна.
Перед тим, як ви вирішили вживаний автомобіль купити, запустіть двигун без прогріву. Не треба, щоб власник її попередньо прогрівав, для перевірки покладіть долоню на ДВС, якщо вона тепла, то машину незадовго до вашого приїзду заводили. Вмикаючи авто на холодну, зверніть увагу, як швидко завелась машина, не смикається вона, як поводить себе стрілка на тахометрі? Також, обов’язково, перевірте VIN-код на капоті та на документах.
Ось довгожданий тест-драйв. Поїхали! В першу чергу тестуйте гальма, не повинно бути сторонніх звуків або скрипів, немає заносів, та як різко машина гальмує. Як працює зчеплення? Якщо воно спрацьовує в останній момент, ремонт двигуна не за горами. Коробка передач повинна плавно перемикатись, а якщо задня передача вибиває, то через місяць треба бути ремонтувати коробку.
Звичайно, нюансів для розуміння як вибрати б/у автомобіль є ще багато. Найкраще, коли всю цю відповідальність візьмуть на себе спеціалісти в даній області, які добре розуміються на всіх деталях, запчастинах авто та мають багатий досвід.
Де краще купити вживане авто?
Знайте, що погані перекупи та продавці є усюди. Так де купити б/у автомобіль?Можна все розділити на три варіанти.
Власник авто. Це зменшує ризики, він може розповісти про машину все, що необхідно, але тут самому треба добре розбиратись в такому транспорті. Також відсутня переплата за посередництво.
Перекупи. Люди, які перепродають машини на постійній основі. Можуть з легкістю продати недосвідченій людині б/у автомобіль «мотлох»потім ви просто втратите свої гроші. Тому краще до них не звертатись. Але завжди є винятки, можливо таким чином хтось і зможе купити вживане авто у гарному стані за класною ціною.
Салони б/у машин, офіційні дилери, та перевірені майданчики авторинку – це оптимальний варіант. На таких ресурсах машини вже проходять попередню підготовку та надаються гарантії. Можна взяти кредит на вживане авто. Головна перевага – це безпека оплати та оформлення угоди.
Вживані авто в Україні та б/у машини з Європи
Якщо з придбанням машини в нашій крайні все більш менш зрозуміло, то пригнати авто з країн Європи може бути ризикованим рішенням. Головне, в цьому випадку довіритись кваліфікованим спеціалістам та компаніям. Які є переваги на недоліки?
- В країнах ЄС авто не довго експлуатуються плюс в них гарне дорожнє покриття.
- Навіть при незначному ДТП власник буде продавати машину та зробить суттєву знижку.
- Гарне співвідношення ціни та якості транспорту.
- Велика кількість митних платежів, акцизний збір, ПДВ 20%.
- Ризик купити викрадене авто.
- Документальне оформлення угоди складніше.
Як правильно переоформити вживаний автомобіль?
Коли купують б/у автомобіль договір заповнюють дуже ретельно, та у всіх пустих полях треба поставити прочерк, щоб потім туди не дописали зайву інформацію. В угоді обов’язково записується її дата та час, паспортні дані сторін, всі інформація про машину, як вносяться кошти, відсутність обтяжливих умов.
Такі угоди не потрібно завіряти у нотаріуса, але якщо ви маєте таке бажання, то можете звернутись за такими послугами.
Добре, коли крім угоди купівлі-продажу є акт прийняття-передання ТЗ. Таким чином ви страхуєте себе від оплат штрафів попереднього власника та інших неприємних ситуацій.
Ще є варіант генерального доручення, тобто ви маєте всі права та документи на авто, але власником все одно остається продавець, та може відізвати його в будь-який час.
Після придбання машини треба поставити її на облік в державних структурах, та отримати новий номер.
Роблячи висновок, купівля вживаного авто – це дуже педантичний та ризиковий процес. Але не все так страшно, як вважається одразу. Головне, треба якісно перевірити машину. Якщо ви не можете повністю дати оцінку, то завжди звертайтесь до СТО, які рекомендують вам знайомі. В таких угодах повинна бути присутня третя сторона, яка не зацікавлена в машині, а просто надасть необхідну інформацію. Завжди торгуйтесь! Як правило на різних майданчиках, та самі власники ставлять вищу ціну, ніж є насправді. Не соромтесь вимагати знижку за різні недоліки, які треба бути виправляти власним коштом. Ретельно перевірте документи або відайте їх юристам.
Не забувайте, що б/у авто – це не нова машина з салону. Як не крути, а ремонт, хоч і незначний, але потрібен, тому враховуйте це, коли будете аналізувати свій бюджет.
Більше цікавої інформації про автомобілі читайте на нашому порталі.