З усіх доступних медіа ми постійно чуємо про державну підтримку бізнесу. Але чи так це насправді ми розберемося у цій статті. Звичайно, для започаткування власної справи чи розширення вже існуючого бізнесу потрібні кошти. Якщо обсяг власних збережень не дозволяє забезпечити бізнесу гідний страт, можна скористатись можливістю отримання кредитних коштів у банку, позичити гроші у знайомих або родичів, або, як хороша альтернатива – подати заявку на отримання гранту.
Грант – це різновид цільового фінансування, тобто конкретна сума коштів, що надається підприємцю на чітко окреслених умовах. Грант не потрібно повертати чи сплачувати відсотки, якщо такі умови виконані грантоотримувачем. Для більшості грант вважається чимось недоступним, але варто зазначити, що останніми роками грантова політика в Україні набирає обертів і підприємці з різних куточків України, маленьких містечок чи великих міст успішно отримують гранти на розвиток власної справи. Кількість грантових програм невпинно зростає, грантодавцями виступають як державні установи, так і приватні компанії чи міжнародні організації.
Одним з найцікавіших та найбільш доступних грантових державних проектів виступає «єРобота». Такий проект створено для підтримки українського бізнесу, його розвитку, а також можливості навчатись. Завдяки ньому є можливість стимуляції розвитку малої та середньої підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Проект наповнений шістьома грантовими програмами, серед яких:
- мікрогранти для створення власного бізнесу;
- гранти для розвитку переробного підприємства;
- державне фінансування закладки саду;
- кошти для розвитку тепличного господарства;
- грант для реалізації стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
- кошти на навчання ІТ-спеціальностям.
Отримати гранти можуть як люди, що вперше пробують свої сили в бізнесі, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант здійснюється засобами Портал Дія.
Окремої уваги заслуговують Мікрогранти для ветеранів від Українського ветеранського фонду для ветеранів, переселенців та членів їх сімей дає можливість отримати до 20 тис грн.
Подати заяву можна до завершення воєнного стану. Бюджет програми становить 10 млн грн. Цієї суми вистачить приблизно 500 учасникам. Станом на сьогодні грант отримали більше 200 учасників.
Долучитись до програми, подавши заявку можуть учасники бойових дій та їхні найближчі родичі і родини героїв Небесної сотні.
Серед іноземних грантів, найбільше популярним є грант від програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
Організація планує надати 50 грантів і запланована сума кожного з них становитиме від 600 тис грн до 1,2 млн грн.