Наразі найбільш поширеною та популярною на планеті є англійська мова. Нею публікуються культові літературно-художні твори, статті різноманітної жанрової тематики та наукові й навчальні матеріали.
Чимало бажаючих оволодіти даною мовою освоюють її на спеціальних курсах чи в освітніх закладах. Але багатьох людей різного віку й статусу цікавить ефективне й швидке вивчення англійської самотужки.
Рекомендації щодо оптимальної організації відповідного самостійного навчального процесу та сприятливих для такої роботи умов наводяться й пояснюються в подальшому тексті.
1. Регулярно спілкуйтеся з носіями мови
Цей спосіб набагато більш дієвий від класичного заучування принципів граматики та виконання вправ зі словами. Він є реальним шляхом до розвитку власних мовленнєвих навичок.
Реалізувати таке рішення можна засобом використання сучасних відеотехнологій. Наприклад, досвідченого репетитора для спілкування через веб-камеру легко знайти на порталі Preply. Активна й регулярна розмовна практика – реальний шлях до прогресу.
2. Читайте
Читання – ще один результативний метод вивчення англійської мови з нуля. Звісно, розпочинати слід не зі світових бестселерів. Але навіть початківцям цілком можливо займатися переглядом пліток про публічних особистостей на майданчиках Upworthy, Mashable чи Buzzfeed.
Можна стежити за новинами, що розповідають про видатних громадських діячів Британії й США в соціальних мережах, зокрема на Facebook та в Twitter. А ще фахівці радять налаштувати пошуковий браузер так, щоб він показував за замовчуванням результати англійською.
3. Обирайте ефективні види вправ для відпрацювання лексики
Вивчати у першу чергу слід лише ті слова, що є необхідними для застосування в повсякденному житті. Ефективні методи вивчення англійської передбачають вибір тематики лексики з урахуванням стратегічної мети процесу навчання. Це може бути робота, подорожі, тематичні виступи перед аудиторією тощо.
Щоб краще запам’ятати кожне нове слово, слід придумати кілька прикладів, словосполучень та речень із його використанням. Слушний варіант – запам’ятовування лексику в контексті, тобто одразу у фразах. А закріпити цей матеріал доцільно методом розігрування діалогу зі справжнім чи уявним співрозмовником.
4. Ставте перед собою конкретні цілі
Відповідна тактика потрібна для відстеження власного прогресу в навчанні. Виконання намічених посильних завдань має бути прив’язане до певної хронології. Точно сказати, скільки часу потрібно, щоб вивчити англійську з нуля, неможливо – це залежить від ваших зусиль та здібностей.
Але даний процес виявиться швидшим, якщо, наприклад, поставити для себе мету: за три місяці навчитися спілкуватися на тему погоди, харчування, дозвілля тощо з англомовним співрозмовником. А через півроку користуватися англійською електронною поштою без допомоги словника.
5. Відстежуйте власний прогрес
Мається на увазі запис свого читання та усного мовлення на відео за наступним переглядом. Такий самоконтроль, що має здійснюватися регулярно й систематично, допоможе вам зрозуміти, наскільки ви просунулись.
Це дійсно корисний метод для тих, кого цікавить, як вчити англійську самостійно успішно. Він дозволить бачити свої сильні сторони й проблемні моменти, що вимагають підвищеної уваги.
Можна задавати собі два-три питання й потім відповідати на них, або знімати розповіді на обрані теми.
6. Користуйтесь безплатними програмами для збільшення словникового запасу
Досить поширеною є думка, що найефективнішим методом збагачення словника є використання карток. Раціональне зерно в такому способі є лише за умови, якщо його поєднувати з мовленнєвою практикою.
Але значно кращим рішенням для запам’ятовування слів стане використання спеціальних інтернет-порталів.
У пригоді стануть такі безкоштовні ресурси для вивчення англійської мови:
- Word Power Lite;
- Tinycards;
- Quizlet;
- Memrise.
Ці платформи нині в тренді – вони розраховані на користувачів із різним рівнем знання англійської і реально допомагають у самостійному навчанні.
7. Визначте для себе графік занять
Важливим є не лише планування, а й чітке дотримання режиму відповідних тренувань, що мають стати звичкою, не залежно від поганого настрою, складних життєвих обставин, непередбачуваних нагальних справ та інших причин.
Під час навчання у пріоритеті має бути два принципи – відповідальність та самодисципліна. Якщо ви будете ці умови ігнорувати, жодні поради для вивчення англійської мови, якими б чудовими вони не були, не допоможуть.
Щоб не пропустити жодного заняття в запланований час, варто встановити нагадування на телефон. Така навчальна робота повинна бути системною та щоденною, без пропусків та відтермінувань.
8. Включіть до програми аудіювання
Важливий аспект оволодіння будь-якою іноземною мовою – вміння сприймати й розуміти тексти на слух.
Знайти відповідний матеріал в інтернеті просто. Можна віддати перевагу слуханню блогерів чи підкастів, YouTube-каналів тощо. Обирайте цікаві особисто для себе сюжети й тематику – це може бути історія, туризм, життя тварин, автомобілі та ін.
Працюйте не лише над тим, як заговорити англійською, але й приділяйте увагу розумінню сказаного вам.
9. Відпрацьовуйте граматику
Це потрібно для вміння правильної побудови речень. Засвоювати різні граматичні правила слід поступово, крок за кроком, по мірі збагачення лексики.
Освоюючи певне правило, складайте приклади фраз та речень на нього, та виходьте із власних здібностей. Для когось вистачить десяти прикладів, щоб засвоїти відповідний граматичний принцип, а іншій людині їх знадобиться втричі більше.
Значення має набутий рівень знань. Якщо вам уже вдалося досягти рівня Pre-Intermediate, і ви маєте намір знайти в інтернет-мережі найкращі додатки для вивчення англійської з точки зору граматики, зверніть увагу на ресурс Engvid.com.
Цей відомий сайт, на якому можна знайти сотні відео різної граматичної тематики, стане корисним і для освоєння лексики та правильної вимови.
10. Слухайте музичні треки англійською й підспівуйте
Дослідження фахівців довели, що такі вправи допомагають в володінні іноземною мовою без зусиль та відчуття, що ви вчитеся.
Слід знайти в YouTube музичні відеокліпи з текстами внизу. Це допоможе не пропускати жодного слова. Оскільки вибір відповідного контенту на даному майданчику величезний, є можливість віддати перевагу пісням бажаного жанру та улюблених виконавців.
Практичні поради: як вивчити англійську мову?
Нижче наведений перелік відповідних рекомендацій, які стануть у пригоді не лише початківцям – ознайомтеся з ним.
Знайти помічника-носія мови для практики та спілкування можна на таких платформах:
- Hello talk – фішкою цього застосунку є інтегровані інструменти для перекладу, транслітерації, виправлень і вимови;
- Hi native– портал, на якому користувачі допомагають вивчати англійську один одному і знаходять відповіді на всі необхідні для цього навчання питання;
- Cambly – даний актуальний онлайн-ресурс, що передбачає навчання під керівництвом репетиторів-іноземців, є відповіддю на питання як вивчити англійську мову за допомогою досвідченого викладача.
Під час відпочинку переглядайте телесеріали й інші цікаві для себе телепередачі англійською – сполучайте приємне з корисним.
Налаштування мобільного телефону рекомендовано змінити та англійську, як і мессенджерів, які ви використовуєте.
Доцільно знайти в інтернет-мережі спільноту, учасники якої також займаються вивченням аналогічної іноземної мови.
Для запам’ятовування нових слів використовуйте різні методи та комбінуйте їх. Мається на увазі промовляння, ведення блокнота-словника, картинки, складання словосполучень та наклеювання написів на оточуючі предмети з їх назвами мовою, яку ви вчите. Якщо вас цікавить, як легко вивчити англійські слова, усі дії способи варто практикувати.
Під час перевірки свого рівня знань використовуйте платформи з різноманітним тестуванням – ці тести можуть бути письмовими, на граматику та аудіювання.
Слід до процесу самостійного навчання підходити свідомо: власні помилки варто сприймати як явище нормальне, а кожен успіх розцінювати як досягнення.
Інтеграція англійської в повсякденне життя, перегляд відео, слухання пісень, блогерів, спілкування з носіями мови в інтернеті на цікаві для вас теми – всі ці методи є ефективними, й у поєднанні дозволять навіть обійтися без підручника.
Але те, як швидко вивчити англійську ви зможете, скільки забере часу цей процес, залежить від вашої старанності та докладених зусиль.
Більше цікавої інформації читайте в рубриці Лайфхаки на нашому порталі.