Виноробство є одною з провідних галузей італійської економіки. Виготовлені місцевими підприємствами напої відомі у всьому світі та є вибором справжніх поціновувачів елітного винного смаку.
Ця стаття являє собою огляд топових видів відповідної продукції – вона розповідає про найкращі італійські вина та їх творців, що стали популярними навіть за межами Європи.
Текст також містить рекомендації щодо вибору сортів цих напоїв та пояснює ознаки, що засвідчують оригінальність та дійсно брендове походження такого маркового продукту.
Cantine Pellegrino
Це сицилійська торгівельна марка, що займається виготовленням вин не одне століття. Відповідний бізнес є сімейним – він переходить із покоління в покоління.
Фахівці компанії Cantine Pellegrino як сировину використовують здебільшого сорти винограду Catarratto і Grillo. Вони бережуть у таємниці давні рецепти пращурів. Відомо лише, що ці технології мають багато спільного з класичними методами виготовлення Marsala.
Для витримки та доведення до необхідної смакової кондиції свого продукту дані винороби використовують діжки з натуральної, спеціальної деревини.
Згадуючи відмінні італійські червоні вина, варто назвати Tripudium Rosso від Cantine Pellegrino. Це сорт з насиченим та винятково збалансованим смаком, в якому присутні нотки фруктові та аромат пряних спецій.
Tripudium Rosso відрізняється гранатовим, глибоким та яскравим кольором і залишає відчуття тривалого післясмаку. Вміст алкоголю в ньому складає 14%.
Виготовлення такого напою передбачає методику зброджування в умовах строгого контролю температурного режиму.
Elio Altare
Винороби П’ємонту, що займаються виготовленням відповідної колекції, позиціонують власну ТМ як новаторську. Цей бренд названий ім’ям свого фундатора, що увійшло в історію виноробної галузі країни.
Відомо, що цим професіоналом були впроваджені інноваційні методики вирощування винограду та його промислової обробки із застосуванням технології мацерації. Витримуються популярні вина Італії від Elio Altare в особливих дубових бочках, що поставляються з Франції.
Одним з останніх хітів відповідного виробника став напій Barolo «Arborina». Він підкорив серця гурманів дивовижним ароматом, в якому оригінально поєднуються пахощі ванілі, червоних ягід та тютюну.
Цей сорт містить близько 15 % алкоголю. Таке італійське сухе вино має темний червоний відтінок, гармонійну та інтенсивну структуру з вишнево-трояндовими нотками смаку й стійкі таніни.
Tommasi
Торгівельна марка, що прославилася своєю колекцією Amarone. Підприємства її знаходяться у Венетто.
Дані винороби займаються виготовленням напоїв, що мають смак глибокий та насичений. Для цього вони збирають виноград із власних плантацій, де ця культура дбайливо вирощується.
Топовим вважається вино Amarone della Valpolicella Classico від Tommasi. У ньому виробники вишукано поєднали шоколадний смак із нотками сухофруктів та спецій.
Таке червоне італійське вино містить спирту 15-16% . У його неповторному та розмаїтому ароматі відчувається ваніль, вишня й кедрове дерево.
Відомо, що виробник перед ферментацією виноград висушує, що дозволяє йому отримувати бездоганний результат.
Masottina
Ще одне виноробна компанія Венетто. Її специфікація – виготовлення вин білих та рожевих, зокрема Prosecco.
Фахівці Masottina використовують власну технологію. Вони витримують сировину у ємностях із нержавіючого сталевого сплаву.
Одним із їх найпопулярніших фірмових творінь стало вино Pinot Grigio Ai Palazzi, легке й освіжаюче. Цей топовий напій притягує погляд яскравим світло-солом’яний відтінком і дарує унікальну можливість насолодитися неперевершеним смаком. У ньому відчуваються тони цитрусових та зеленого яблука.
Pinot Grigio Ai Palazzi, як і деякі інші італійські білі вина від Masottina, демонструє смак яблучно-грушево-динний з присмаком апельсина й лимона. Але в його ексклюзивному ароматі вловлюються пахощі мигдалю й жасминового цвіту.
Farnese
Регіон виробництва цієї винної марки – Абруццо. Бренд Farnese випускає дві власні колекцію відповідних спиртних напоїв. Назви їх – Montepulciano d’Abruzzo і Primitivo.
Продукція даного бренду відноситься до порівняно недорогого цінового сегменту. Але її перевагою став чудовий та багатий смак.
Ці винороби практикують ферментацію продукту в ємностях зі сталі. Їх візитівкою вважається Gran Sasso Montepulciano d’Abruzzo Colline Teramane – далеко не всі навіть елітні італійські вина здатні скласти цьому напою гідну конкуренцію.
Цей знаменитий напій містить близько 13% алкоголю, вишукано пахне різнотрав’ям лісу, тютюном та чорницею. Смак його приємний, свіжий та м’який, насичений танінами, а відтінок – червоно-фіолетовий.
Moccagatta
Цей виробник відомий лінійкою вин Barbaresco. Розташовуються його виноробні цеха в регіоні П’ємонт.
Barbaresco від ТМ Moccagatta відноситься до категорії сухих вин зі вишнево-пряним смаком, ефектним червоно-оранжевим відтінком та вмістом спирту приблизно 14 %.
Пахне такий продукт червоними фруктами та ваніллю й лісовими травами. Для його ферментації використовують дубові діжки – у своїй більшості традиційні італійські вина саме так і виробляються.
Аромат цього маркового напою вражає насиченістю, а фірмовий смак – вишуканістю й глибиною.
Cantina Paltrinieri
Дана торгівельна марка спеціалізується на виготовленні іскристих вин. Виноград для них вирощується на схилах гір у районі Емілія-Романья.
Винороби Cantina Paltrinieri віддають перевагу класичним технологіям та традиційній методиці ферментації.
Лідер їхньої колекції – Lambrusco di Sorbara «Radice». Цей напівсухий напій-шедевр інтенсивного рожевого кольору з дивовижним фіолетовим відблиском, що випромінює пахощі червоних ягід з квітковими нотками, по праву увійшов у топ італійських вин.
Його відмінності – невеликий вміст спирту близько 11%, легкі таніни, приємна полунично-вишнева кислинка та освіжаючий ефект.
Marchesi di Barolo
Бренд колоритного П’ємонту, що набув популярності через своє преміальне вино лінійок Barbera та Barolo.
Вироблять таку продукцію фахівці Marchesi di Barolo, використовуючи багатовікові старовинні рецепти – вони є справжніми шанувальниками традицій.
У їхньому асортименті особливий попит має сухе Barolo «Sarmassa». Його полюбили в багатьох країнах світу за вишуканість трояндо-вишневого смаку в поєднані з нотками тютюну, лісових ягід та спецій.
Такий продукт, що має насичений червоний колір гранату, подобається претендентам на дійсно глибокі смакові відчуття та тривалий післясмак.
San Guido
Фірма відомої виноробної династії Інчиза делла Роккета, яка виготовляє елітні, найкращі вина з Тоскани.
Серед них репутацію найбільш затребуваного й дорогого здобув напій Sassicaia Bolgheri Doc 2014. Аромат цього винця демонструє симбіоз пахощів лаванди та ягід. А неперевершеності його смаку додають кедр та смородина.
Вважається, що Sassicaia Bolgheri Doc найліпше пасує до м’ясних страв, зокрема, печені з дичини й ароматних сирів.
Cisa Asinari Marchesi di Gresy
Відома виноробня П’ємонту, яка виробляє унікальні напої Barbaresco з Nebbiolo за традиційними технологіями ферментації в діжках із натуральної деревини.
До топу по праву входить їхній продукт «Martinenga», що відноситься до категорії червоних сухих вин із вмістом алкоголю близько 15%.
Смак та колір «Martinenga» можна назвати класичним – його відтінок нагадує сік граната, а аромат викликає асоціації з червоними фруктами, квітами тютюну та ванілі.
Смакує цей продукт надзвичайно гармонійно. Виробник Cisa Asinari Marchesi di Gresy заявляє, що даний сорт є відображенням унікального характеру їхньої малої батьківщини.
Як обрати італійське вино: рекомендації
Вибір такого напою передбачає врахування не лише бренду – виробника та власних смакових уподобань.
Значення має й ряд додаткових аспектів, наведених у переділку нижче:
- меню вашого столу – червоні вина підходять до м’яса, білі – до морепродуктів та рибних страв, а універсальним рішенням є напої сухі рожеві або ігристі;
- вартість – вона має відповідати фінансовим можливостям покупця (імпортні вина відмінної якості, зокрема, італійські, дешевими бути не можуть – діапазон їх цін складає від мінімальних 300 гривень до кількох тисяч гривень);
- колір – червоні сорти у результаті багаторічної витримки світлішають, білі можуть, навпаки, з часом набувати темнішого відтінку, а наявність у пляшці осаду й каламутності засвідчує, що це не марочний продукт, а підробка;
- витримка – молоді червоні види вирізняються терпкістю, тому їх радять брати віком від 1 до 3 років, а найсмачніше біле вино, за виключенням елітних сортів, те, що розлите не раніше, ніж 2 роки тому;
- вміст цукру – у сухих та терпкуватих напоях він не перевищує 4г на 1 літр, аналоги з вмістом цукру від 5 до 18 г/л вважаються напівсухими, від 18 до 45 г/л – напівсолодкими, а ще більше цукру у десертних винах.
Ознаками фірмового походження відповідного продукту є рівна та гладка етикетка з чітким друком. Молоді вина закорковуються здебільшого гвинтовими пробками, а ті, що віком понад 3 роки, – пробками з натурального матеріалу.