Тому, хто вирішив замінити свій старий матрац на новий ортопедичний, важливо знати, якому його виду віддати перевагу в кожному конкретному випадку. Виробники пропонують покупцям колосальне розмаїття матраців, і розібратися з їхніми різновидами не завжди просто. На ділі ж існує всього 2 головних види:
- З пружинними блоками.
- Без пружин взагалі.
Решта підвидів відрізняються тільки за типом наповнювачів і ступенем жорсткості виробу.
Типи безпружинних матраців за рівнем жорсткості
Зазвичай різні наповнювачі комбінуються. Залежно від поєднань цих матеріалів виділяються типи матраців за рівнем жорсткості. Є ортопедичні матраци низької, середньої, високої жорсткості та перехідні типи (нижче і вище середньої). Ця класифікація необхідна для того, щоб підібрати матрац в каталозі https://matrasin.kiev.ua/ua/kupit-matras-ortopedicheskiy-kiev/ інтернет магазину “Матрасін” за вагою людини.
Жорсткі рекомендуються важким користувачам. Діткам і людям з невеликою і середньою масою тіла підійдуть вироби з низькою/середньою жорсткістю. Окрема категорія – матраци з різнобічною жорсткістю: якщо спати на жорсткій основі набридло, його можна просто перевернути на інший бік і отримати м’якшу “перину” для сну.
Типи пружинних матраців
Абсолютно так само поділяються за ступенем жорсткості й пружинні матраци. Якщо користувач не впевнений, яка саме жорсткість йому необхідна, він може просто прочитати маркування до матраца. Виробники завжди вказують, для якої ваги рекомендовано той чи інший виріб.
Крім того, пружинні ортопедичні матраци мають ще одну класифікацію. Залежно від конструктивних особливостей розрізняють матраци з незалежними/залежними пружинними блоками. Залежні являють собою групу пружин, що з’єднуються між собою. Незалежні складаються з індивідуально упакованих у спеціальні мішечки пружинок, які не сполучаються між собою.
За кількістю використаних в одному виробі пружин (і, як наслідок, ступенем комфортності) виділяють такі типи пружинних матраців:
- Bonnel (120 пружинок на 1 кв. метр площі);
- Pocketspring (або TFK) (256 пружин);
- Multipocket (625).
Що більшу кількість пружинок помістив виробник на 1 кв. метр площі ортопедичного матраца, то більший ступінь комфорту він забезпечив майбутньому користувачеві. Але і вартість виробу зростає пропорційно кількості пружин. Чому віддати перевагу – вирішувати тільки самому покупцеві. Якщо є матеріальна можливість купити ортопедичний матрац в Києві дорожче, то не варто відмовляти собі в цьому винятковому задоволенні. Але і при обмеженому бюджеті можна підібрати на сайті matrasin.kiev.ua цілком гідний варіант.