Красива, сучасна та доглянута підлога являється важливою умовою для тих, хто хоче зробити житло затишним та безпечним. На сьогоднішній день існує достатньо різновидів покриття, але серед них, ламінат заслуговує окремої уваги.
Ламінат являється універсальним покриттям, яке можна встановлювати у приміщеннях житлового та комерційного типу. Однією з найкращих переваг є те, що його укладка не є складною, головне придбати якісний матеріал і, що не менш важливо, хорошу підкладку під ламінат https://holz.ua/ua/aksesuary/pidkladka/f/purpose:dlja-laminatu/ – і монтаж буде легким. Таке підлогове покриття користується популярністю завдяки відмінним характеристикам, які полягають у наступному:
- Стійкість до вологи, механічних пошкоджень;
- Доступна вартість та простий процес укладання.
Все це дозволяє зробити монтаж навіть тій людині, що не має у цьому досвіду. Зробити укладку ламінату не залучаючи до цього фахівці.
У той же час процес має певні нюанси, які варто враховувати під час укладання даного покриття. Тому варто розглянути, як саме класти ламінат правильно, щоб покриття виглядало привабливо та служило довгий час.
Як стелити ламінат – головні особливості
Почати варто з того, що сама технологія укладання ламінату представляє собою не такий простий процес, як може здатися на перший погляд. Тому, для того, щоб не виникало розчарувань, варто прислухатися до порад професійних майстрів:
- Тепла водяна підлога для укладання ламінату не підходить. Цей момент варто врахувати;
- Підлога, на яку вкладається ламінат, має бути рівною. Нерівності на просвіт не можуть бути більшими, ніж 1-2 мм на один погонний метр;
- Перед тим, як почати укладати ламінат, потрібно занести до кімнати, не відкриваючи упаковки, покласти коробки у центрі приміщення;
- Обов’язково потрібно притримуватися умов щодо рівня вологості та тепла у приміщенні. Бо тільки так можна досягнути поставленої мети;
- Виходячи з природних умов, ламінат здатен стискатися та розширюватися у процесі експлуатації. Тому варто залишати 8-10 мм простору між стінами та ламінатними дошками.
У цьому плані для того, що стелити ламінат потрібно використовувати спеціально призначені для цього клини. Клинки допоможуть заповнити проміжки, що знаходяться між стінами та підлогою.
Під ламінат потрібно вкладати спеціальну підкладку. Причому робиться це впритул, після чого склеюється за допомогою монтажного скотчу.
Якою саме стороною доведеться покласти підкладку під ламінатне покриття? Це залежить від того, яку саме підкладку використовуєте. Якщо сторона рифлена, тоді цією частиною і прикладається до поверхні. Ламінат монтується на гладку частину. При доповненні матеріалу фольгою, доведеться працювати так, щоб ламелі лягали прямо на фольгу.
Як покласти ламінат – способи укладання
Для того, щоб провести якісну та довготривалу укладку ламінату, існує кілька способів. Розглянемо кожен з них, щоб вибрати той, який стане найкращим варіантом для отримання бажаного результату:
- Укладання ламінату по діагоналі. Починати можна з центральної частини приміщення, притримуючись діагональної лінії, після чого вибрати зручний напрямок. Можна починати з найбільш віддаленого кута у напрямку зліва направо;
- Укладання матеріалу «ялинкою». Це спосіб складний та триває довгий час. Для цього доведеться вибрати такий ламінат, що має художній малюнок. Як правило, плашки для цього має менший формат та торцеві кріплення, що для цього призначені;
- Палубне укладання ламінату підходить для тих, хто прагне досягнути у результаті красивого малюнку на підлозі. Під час роботи можна значно заощадити матеріал та невелику кількість відходів. Кожна ламель вкладається рівно тільки на рівні половини попередньої частини. Краще одразу потурбуватися про рівну підкладку;
- Ще є варіант так званої «хаотичної» укладки. Наразі це вважається модним вибором і для цього виробники ламінату готові запропонувати дощечки різного кольору та розмірів. Виглядає красиво та оригінальне. Але цей спосіб разом з тим витратний, підходить для ексклюзивних проектів;
- Укладати ламінат у шаховому порядку рекомендується для односмугових панелей. Тоді можна досягнути симетричності малюнку. У даному випадку, майстри попереджають, що йдеться про велику витрату матеріалів. Але разом з тим, метод являється надійним та міцним. Такий метод підходить для приміщень, що мають вивірену конфігурацію.
В залежності від мети, завжди є можливість вибрати саме такий метод, який сподобається та підходить під приміщення, де стелиться ламінат.
Звідки потрібно починати стелити ламінат?
Беручи до уваги рекомендації майстрів, що мають досвід, то починати стелити ламінат потрібно з правого кута кімнати й перпендикулярно вікну. Це дозволяє зменшити видноту стиків, що присутні між дошками. Після чого рухатися до дверей приміщення.
Перед тим, як почати робити монтаж, бажано здійснити чорнову розкладку. Це допоможе визначитися з кількістю ламінатних дощечок, скільки їх знадобиться на один ряд. Особливо це стане корисне для тих, хто займається подібними роботами перший раз.
Класти панелі потрібно у шаховому порядку захоплюючи пів дошки. Таким чином можна підвищити опірність покриття.
Майже завжди, коли майстер працює з краями підлоги, доводиться різати ламінат, бо панель у цілому вигляді не поміщається.
Що потрібно, щоб покласти ламінат?
Для того, щоб укладання ламінату не викликало зайвих труднощів, а результат не розчарував, тоді варто мати у наявності все, що стане у нагоді:
- В першу чергу, це, звісно, сам ламінат. Краще купити матеріалу на 5-10% більше, ніж площа приміщення. Тобто, щоб точно вистачило і не довелося бігти у магазин;
- Підстилки, тобто тонкі рулони, які повинні вирівняти поверхню під ламінатом;
- Знадобиться циркулярна пила чи настільна, що має дрібно-зубне лезо;
- Гумовий молоток. Хоча це і не суттєво, але корисно. Ще у наявності потрібно мати рулетку, лінійку та олівець.
Маючи все це у наявності, укладання ламінату пройде з максимальною ефективністю та з тим результатом, на який розраховує майстер.
Як правильно укладати підкладку під ламінат?
Процес укладання підкладки не являється чимось складним чи надприродним. Тому впоратися з цим завданням зможе практично кожен господар. З іншого боку, даний процес вимагає часу, уважності, акуратного ставлення. Спеціальних інструментів не знадобиться. Укладання підкладки під ламінат передбачає два етапи. Перший етап передбачає:
- Перед тим, як почати, потрібно видалити бруд та пил з підлоги. Для цього достатньо використати звичайний пилосос. При вологому прибиранні краще потім просушити підлогу;
- Далі потрібно постелити поліетилен, який повністю ізолює підлогу від вологи. Після чого майстер вирізає підкладку за допомогою звичайних ножиць, метру та маркеру.
Після виконання першого етапу, переходимо до наступного:
- Підкладка розкладається поперек підлогової укладки. Завдяки такому варіанту укладання, нерівності підлоги будуть виправлені;
- При виборі рифленої підкладки, то краще класти візерунком донизу. Це допоможе уникнути нерівностей на ламінаті;
- Краще не стелити два чи три шари підкладки, бо це призведе до швидкої деформації підлоги.
Якщо знати ці прості хитрощі, тоді без зусиль вийде створити найкращу підлогу для будинку. Таким чином вийде не тільки зберегти тепло, зменшити рівень шуму, але і продовжити термін використання ламінату.
Як правильно вирівняти підлогу під ламінат?
Вдало вирівняна підлога являється основою для будь-якого типу покриття для підлоги. Причому, майже у кожному випадку, доведеться вирівнювати підлогу. У тому випадку, коли перепади підлоги невеликі, скажімо, до двох сантиметрів, тоді цементну стяжку можна не використовувати. Буде достатньо суміші, що здатна провести самовирівнювання.
Загальні роботи полягають у наступному переліку:
- Потрібно демонтувати старі покритті до бетонної плити. Очистити та покрити ґрунтовкою, щоб у бетонну поверхню менше вбиралася волога;
- Далі закладаються всі тріщинки, а також глибокі отвори. Визначити та зробити розмітку верхнього рівня головної статі;
- Зробити стяжку, рівняючи довгим правилом від двох метрів. Важливо контролювати, щоб розподіл поверхнею був рівномірним;
- Здійснити ґрунтування повторне, залити наливну підлогу.
Важливо зауважити, що час відведений для висихання суміші, яка самовирівнюється, то для цього може знадобитися достатньо часу. Не варто поспішати, така робота повинна проводитися з увагою до деталей.
Під кінець проводиться укладка м’якої укладки, після чого стелиться ламінат. Все це являється загальним переліком та послідовністю підготовчих робіт. Ніколи не буде зайвим керуватися індивідуальними особливостями та конкретною метою.
Покласти ламінат можна самостійно або з звернувшись до професійних майстрів. Покриття з ламінату зробить підлогу у приміщенні сучасною та стильною.