Не вирівнювати стелю можна тільки тоді, коли ви плануєте замовити натяжну. А в будь-якому іншому випадку без цього процесу не обійтись (фарбування, шпалери) нерівності будь одразу впадати в око та спотворять загальний вид дизайну й облаштування у кімнатах. Отже, для тих хто шукає бюджетний варіант та хоче вирівняти стелю своїми руками надамо необхідну інформацію для цього не досить легкого процесу.
Роботи на поверхні стелі з уже мінімальними нерівностями проводиться за допомогою шпаклівки та шпателів. Суміш усуває дрібні дефекти для ідеально гладкого і рівного результату. Коли ви побачили дуже крупні бугорки, попередньо їх треба обробити наждачним папером.
Але найкращим засобом швидко та якісно вирівняти стелю – це купити гіпсокартон https://venbud.com.ua/gipsokarton-gkl з одним або двома шарами. Він вигідний за вартістю, не буде «гуляти» і мінімально скоротить висоту приміщення. Тепер про все більш детально.
Розпочинаємо підготовку
Перед тим, як почати вирівнювання стелі потрібно ретельно підготуватись! Перше, що треба зробити, це перевірити наявність всіх необхідних інструментів та додаткового приладдя. До основних відноситься наступне:
- Міксер для замісу розчину, якщо шпаклюєте.
- Дриль, перфоратор.
- Плівка, щоб накрити всі меблі та підлогу у кімнаті.
- Вузький та широкий металевий шпатель.
- Ганчірки та паралонові губки.
- Пензлі та валики для фарбування та ґрунтовки.
- Рівень та будівельна лінійка.
- Ємності для шпаклівки.
- Дробини.
- Робочий одяг та обов’язково головний убір, рукавиці.
Незважаючи на те, який засіб ви обрали, щоб вирівняти стелю самостійно листи гіпсокартону чи шпаклювання перед початком треба підготувати поверхню.
Спочатку необхідно видалити всі залишки старої фарби, побілки, штукатурки, стельові панелі тощо. Порада: перед такою роботою за допомогою губки можна змочити водою всю стелю декілька разів з інтервалом 2-3 години, потім видаляти старе покриття буде набагато легше.
При наявності грибка та плісняви обробити стелю спеціалізованими засобами та ретельно вичистити. Краще таку процедуру зробити двічі, та дочекатись повного її висихання. Як правило, без надмірної вологості у кімнаті достатньо одного дня.
Далі проводимо ревізію поверхні, видивляємось усі тріщини та шпаклюємо їх (для глибоких краще використати цемент або керамзит), а потім ґрунтуємо стелю тільки тоді, коли вона буде повністю сухою. Спеціалісти радять це зробити двічі.
Штукатурка чи оздоблення гіпсокартонними (ГКЛ) листами?
Якщо ви шукаєте варіанти як дешево зробити стелю, то ці обидва підійдуть для таких вимог. Інструкція для шпаклювання:
- Робимо розмітку стелі – це значно спростить роботу, для цього потрібні металеві рівні(встановлюються паралельно і закріплюються на стелі штукатурним розчином), або застосовують лазерні чи водні нівеліри.
- Всі нерівності шпаклюємо та за допомогою клею кріпимо армовану сітку.
- Перший шар штукатурки краще наносити тонким шаром (якщо десь не вистачило, краще зробити два шари) такого розчину декілька видів, перша для основного вирівнювання (церезит), друга для фінішної роботи.
- Наносимо фінішний шар та очікуємо повного висихання.
- На завершальному етапі необхідно відшліфувати затіркою до гладкого стану і нанести закріплюючий шар ґрунтовки.
Тепер ви знаєте як вирівняти стелю шпаклівкою й потім можна приступати до її декорації. Хтось бажає просто побілити, інші клеять шпалери чи фарбують. Також сьогодні актуально використовувати декоративне оформлення стель штукатуркою. Головне не обирати темних кольорів. Вони просто тиснуть на людину та одразу зменшують площу приміщення.
Так, коли стеля обшита листами ГКЛ з’являються деякі переваги. Це можливість зробити рівну поверхню, багатогранну, з декількох рівнів, отримати декороване освітлювання тощо. Так, вигляд буде більш ексклюзивний, але й роботи треба виконувати більше й також по вартості вийде дорожче. Якщо шпаклювати стелю зможе новачок-аматор, то класти листи самостійно не вийде, треба помічник й досвід у цій сфері.
Так як вирівняти стелю гіпсокартоном нумо розбиратись.
Спочатку обов’язково треба зробити креслення для кріплення профілів, використовують стартовий UD та основний направляючий CD. Також треба придбати спеціальні кріплення (дюбеля, кронштейни, анкера, цвяхи).
- Монтаж стелі починається з кріплення стартового профілю до підвісів слідуючи чітко за схемою монтажу. Крок розташування 40 сантиметрів.
- Для стиків використовують спеціальні з’єднання, а потім монтується направляючий профіль.
- Після завершення роботи слід перевірити горизонтальність та рівні конструкції, а після цього зробити виходи на освітлювальні прилади.
- Гіпсокартон треба класти у шаховому порядку, щоб не було стиків.
- Для кріплення використовуються саморізи, крок розташування кріпильних деталей – 20 см деталь потрібно закрутити так, щоб його капелюшок виявилася врівень з поверхнею листа.
- Коли підшивка листів завершена розпочинають облицювальні роботи. Це усунення швів та шпаклювання усієї поверхні.
Так, з одного боку все виглядає легко, але якщо власного досвіду немає, краще такий процес довірити професіоналам.
Якщо листи гіпсокартону не шпаклювати, всі вади починають проявлятися вже після фарбування. Це можуть бути хвилеподібні перепади, вм’ятини та подряпини. Його не можна фарбувати на водній основі, бо волога буде активно вбиратися в поверхню.
Рівна поверхня за рахунок листів ГКЛ вирівнює ваш стелю, приховає всі його шорсткості. При цьому можна навіть не змивати стару побілку, що скорочує час ремонту. Під таку стелю можна заховати всі комунікації. Тому кожен господар будинку або квартири самостійно вирішує яким чином вирівняти свою стелю.