Насправді мікро-грін почали використовувати американські кухарі ще у 80-х роках. Вони прикрашали красивими молодими листочками свої страви для декору та вишуканого вигляду. Що таке мікрозелень? Це молоді паростки овочевих культур й трав, які вирощують до початку головного розвитку рослин, тому в них максимально зберігаються всі корисні вітаміни та мінерали.
А в наші дні здорове харчування являється чи не головним трендом. Практично всі дієтологи та нутриціологи радять вживати зелень кожного дня. Не тільки для зниження ваги, а й для повноцінного здоров’я всього організму.
Які культури вирощують та їх властивості
Чим корисна мікрозелень питання, мабуть риторичне. Це кладень вітамінів та корисних речовин для людини. З погляду вітамінної цінності та вмісту мікроелементів у мікро-гріні багато фолієвої кислоти, заліза, магнію та фосфору, а також вітамінів різних груп (A, B, C, K, Е, P, D). Для чого їсти мікрозелень? Давайте тепер про все більш детальніше.
Бобові паростки здатні знімати набряки та нормалізують роботу ниркової системи. Виступають помічником в боротьбі з захворюваннями серця та судин. Виводять шлаки та токсини з організму. Знижують ризик утворення тромбів.
Молодий зелений редис пришвидшує метаболізм у людини, налагоджує травлення. Також суттєво знижує рівень холестерину та цукру в крові, протидіє появі атеросклерозу судин.
Молоденькі росточки зеленої цибулі – це дуже потужне джерело вітаміну C. А як всім відомо цей вітамін підвищує імунітет та протидіє вірусним захворюванням.
Паростки люцерни рекомендують людям, які перенесли різноманітні травми, бо вони насичені великою кількістю вітаміну K, а це сприяє швидшій регенерації тканин.
Паростки соняха дуже корисні для вагітних жінок, тому що в них багато фолієвої кислоти. Нормалізують роботу щитовидної залози та серцево-судинної системи.
Молода червонокачанна капуста містить багато каротину, аскорбінової кислоти. Тонізує, зміцнює імунітет, нормалізує травлення.
Буряк містить багато вітамінів, мікроелементів, має тонізуючу дію, позитивно впливає на травлення та відмінно поєднується з багатьма стравами.
Паростки руколи, кінзи та коріандру мають насичений та специфічний смак. В цих травах багато вітамінів Р та К мікроелементів, аскорбінової кислоти та флавоноїдів.
Що входить в мікрозелень? 60 відсотків усіх корисних вітамінів та мінералів, які дуже необхідні організму людини для довгого та повноцінного життя.
Як виростити молоді паростки в домашніх умовах?
Цей диво-продукт вирощують двома способами. Перший – це звичайний у землі, а другий без. Головна вимога – це достатня кількість вологи, тепла та сонячного світла. Займатись цим процесом можна навіть взимку. Найкраще горщики з мікро-гріном розташувати на південних та східних вікнах будинку.
Яку мікрозелень краще вирощувати? Будь-які паростки можна виростити вдома, виконуючи деякі правила. Якщо ви вирішили ростити в землі, то потрібно знати наступні етапи вирощування:
- Спочатку треба підготувати насіння. Для крупних культур, наприклад, буряк, редис або сонях насіння треба замочувати у теплій воді на 3-4 години перед посадкою. З дрібним насінням цього можна не робити.
- Потім треба підготувати контейнер або лоток, якщо внизу є дірочки та під землю краще підкласти паперову серветку, а потім на третину засипати зволожений грунт та розрівняти його.
- Висаджують насіння дуже щільно по всій площі контейнера, а потім трішки придавлюють землю. Потім за допомогою розприскувача акуратно поливати зелень по мірі необхідності. Якщо в кімнаті прохолодно організовують парниковий ефект (накривають лоток поліетиленом не перериваючи доступ кисню).
- От і все! Ставимо лоток на світле місце підвіконня та чекаємо 2-3 тижні, коли паростки будуть висотою від 3 до 10 сантиметрів їх можна зрізати.
Яка на смак мікрозелень? Молоді паростки мають дуже смачний,
насичений та солодкий смак, деякі містять легку нотку гіркуватості, наприклад щавель, рукола чи кінза.
Для тих, хто вирішив ростити без грунту процес наступний:
- Спочатку готуємо лоток. Беремо марлю або тонку бавовняну тканину та робимо 7 шарів, а потів акуратно вкладаємо в контейнер. Кожен шар добре зволожуємо водою.
- Насіння також щільно висипається на перший шар зволоженої тканини та потім накривається поліетиленовим пакетом с отворами для кисню.
- Поливають насіння по мірі висихання марлі чи тканини.
- Як тільки паростки проклюнулись, їх переносять на саме світле місце у домі, та періодично збризкують водою. Через 2-3 тижні все готове для вживання.
Як правильно вживати та зберігати мікрогрін?
Ось й настав довгоочікуваний час, коли наші паростки досягли своєї максимальної висоти. Тепер їх треба акуратно зрізати та легенько сполоснути водою. Як зберігати мікрозелень? Дуже просто! Накрийте контейнер харчовою плівкою або закрийте кришкою, щоб створити мікроклімат та підтримувати необхідний рівень вологості. Поставте лоток на зберігання у холодильник. Ідеальна температура для такої зелені 4-6 градусів. В такому стані її можна зберігати сім днів, після цього терміну вона починає в’янути та втрачати свої корисні властивості.
Як правильно їсти мікрозелень? Вживати молоденькі паростки потрібно лише у свіжому вигляді. При термічній та будь-якій іншій обробці ніжні росточки втрачають свої вітаміни та мікроелементи й перетворюються на неапетитні рослини. Найкраще додавати мікро-грін у салати та зелені коктейлі (смузі). Смак вони, як правило, мають відомий.
В яких стравах найчастіше використовують молоду зелень?
Такі молоді паростки мають специфічний та концентрований смак, який здатний додати навіть у звичайнісіньку їжу неповторних ноток. Куди додають мікрозелень?
- Кухарі дуже часто додають мікрозелень практично у всі салати і не важливо овочеві вони або з м’ясом чи рибою. По-перше, ми отримаємо неперевершений та естетичний вид страви, а по-друге, доповнюємо смак всіх інших інгредієнтів.
- Всі детокс-смузі чи коктейлі містять мікрозелень. Корисно й смачно!
- В гарячі перші та другі страви мікрогрін декорує блюдо, та додає нові нотки смаку.
- Навіть звичайні тости чи бутерброди будуть більш апетитними та смачними з мікрозеленню.
Роблячи висновок ми бачимо, що цей продукт дуже корисний, простий у вирощуванні та зберіганні, насіння доступні за ціною кожному. Тому навіщо лишати себе можливості оздоровитись та підтримувати не тільки свій імунітет й гарний зовнішній вигляд, а і усієї родини. А ще готувати дивовижні на вигляд та смак різноманітні страви. Смачного!
Звучить цікаво! Отже, як саме відкрити бізнес на мікро зелені?