Холодильник – це, мабуть, один із найбільших, а головне корисних винаходів людства. Без якого сьогодні просто неможливо уявити будь-яку кухню. Як у квартирі, так і на підприємстві комунального харчування. Адже цей «диво-ящик з моторчиком», дозволяє зберігати продукти, що швидко псуються, навіть у найсильнішу спеку, і причому, навіть досить тривалий час. І тут йдеться про кисломолочні продукти, відкриті консерви, делікатні ягоди тощо. А ще у морозильній камері можна навіть робити заготівлі продуктів на кілька місяців. Навіть на зиму.
Тепер зрозуміло, чому цей кухонний девайс такий популярний. І більшість сучасних людей не уявляють, як без нього жити. А також починають наповнювати його всім чим завгодно. А головне — непотрібним. Тому ми розповімо про те, які продукти не рекомендується і не варто зберігати в холодильнику, а також чому.
- Хліб.
Як показує практика, найбільше любителів покласти в холодильник те, що не потрібно, намагаються зберігати у ньому хліб. Мотивуючи це тим, що він там не пліснявіє. Насправді ідеальним місцем для зберігання хлібобулочних виробів є мішки для тканин або спеціальні хлібниці. Ну а в холодильнику, цей продукт швидко висихає і втрачає свої смакові якості. Натомість, краще зберігати його як належить, і купувати хліб високої якості, причому в такій кількості, щоб його вистачало всій родині на 1-2 дні.
- Баштанні.
Кавуни та дині, не тільки в принципі не потребують холодильника, а й займають там дуже багато місця. А також це збільшує навантаження як на сам агрегат, так і на його енергоспоживання. Винятком у цьому випадку є лише розрізані ягоди, які потрібно зберегти на 1-2 дні.
- Коренеплоди.
Це так само позбавлене всякого сенсу. Такі овочі як картопля, буряк, морква, цибуля, кабачки і т.д., як правило, кладуть у холодильник у поліетиленових пакетах, для того, щоб вони його не бруднили. У них і виникає конденсат, через який овочі можуть підгнивати. А також почати проростати, особливо навесні. Краще для цього вибрати сухе прохолодне місце у квартирі. Або ж зберігати їх у сухому ящику на балконі.
- Шоколад.
У холодному місці, як шоколад, так і цукерки, навіть у заводській упаковці мають властивість покриватися білуватим нальотом, що нагадує іній. Від чого стають не апетитними, а таку шоколадку навіть не презентуєш. Просто зберігайте їх на поличках, подалі від попадання прямих сонячних променів та нагрівальних електроприладів.
- Тропічні фрукти.
Існує думка, що в якому кліматі виросли фрукти та ягоди, за таких же температур повинні і зберігатися. Наприклад, цитрусові починають виділяти у холодильнику шкідливі речовини, а хурма втрачає свої чудові смакові характеристики. Хіба, що мова може йти про авокадо, що переспіли, а ось ще зеленим, для того, щоб вони дозрівали, тепло – саме те, що потрібно.
- Мед.
У прохолодному місці мед швидко густіє і зацукровується. Хоча багато хто воліє вживати цей смачний і корисний продукт бджільництва саме в рідкому вигляді. Та й у багатьох рецептурах рекомендується використовувати саме рідкий мед.
- Рослинна олія.
Пляшку соняшникової олії, в холодильниках наших співгромадян навряд чи зустрінеш. А ось оливкова, у кожному другому. Напевно, це пов’язано з її вищою ціною і бажанням людей не допустити, щоб вона зіпсувалась. У цьому немає жодного сенсу. Адже оливкова, як і будь-яка інша рослинна олія, що є природним консервантом, дуже довго зберігається при кімнатній температурі, а ось у холодильнику швидко густіє і застигає, що робить її непридатною до використання, поки вона не відтане.
Погодьтеся, мало хто з нас дотримується цих правил. А все тому, що просто не знає про них. Однак, як кажуть – вік живи, вік навчайся. І частиною культури поведінки на кухні, звичайно ж, є вміння правильно поводитися з холодильником, і розуміння для чого він насправді потрібен. Ну а в іншому – приємного смаку.