Сьогодні напевно вже не існує людей, які не мають власного комп’ютера. Але така техніка оновлюється постійно! Випускають нові програми та змінюються вимоги до девайсів. Тому рано чи пізно з’явиться питання, як вдало купити новий комп’ютер? Перш на що слід звертати увагу – це системний блок https://comfy.ua/ua/desktop-computer/type_notebook__sistemnyj-blok/ ПК, тому що саме від нього залежить з якими задачами зможе впоратись комп’ютер. Також треба зрозуміти для яких цілей він вам необхідний, тому розглянемо основні види.
Ігрові ПК
Потрібні тим користувачам, які хочуть по справжньому насолодитись різними іграми, а враховуючи те, що ця індустрія дуже швидко розвивається треба, щоб всі елементи відповідали необхідним вимогам. Дійсно, таке залізо коштує найдорожче, але не слід забувати про головну перевагу. Такі ПК потужні, відмінно впораються з важкими програмами (софт, монтаж, графічні редактори, робота з аудіо та відео файлами). При цьому мають якісні параметри звуку та зображання, дуже швидко працюють та практично не зависають.
Для роботи, навчання, офісу
Збирають такі системні блоки дуже просто, тому ціна у таких ПК найнижча. Використовують такі комп’ютери для звичайних задач. Бухгалтерські програми, набір тексту, відео дзвінки, робота з поштою, IP-телефонією тощо. Головне, щоб був доступ до інтернету, а іншого офісні системні блоки не вимагають.
Мультимедіа
Такі ПК мають середню цінову політику та створені для комфортного перегляду відео, зручного пошуку в мережі та якісного прослуховування різних аудіо. Якщо ви бажаєте встановити не важкі ігри, комп’ютер з ними впорається. Звичайно, підтримка усіх офісних програм.
Основні критерії та характеристики при купівлі комп’ютера
Завітавши до продавця, треба звернути увагу на п’ять основних елементів блоку. Та обрати такі характеристики, які будуть відповідати саме вашим вимогам. Навіщо переплачувати за можливості ПК, якими ви не будете користуватись, з часом вони все одно зміняться.
Процесор
Це проста задача, навіть для людей, які не розбираються у такій техніці. Для швидкої роботи та чіткого перегляду файлів достатньо буде купити системний блок 4 ядра.
А для геймерів вимоги від 6 до 8 ядер, сучасні ігри просто ненажерливі. Краще надати перевагу моделям, які мають у комплектації CPU з розблокованим множником (під розгін).
Чим потужніший у вас процесор та інші комплектуючи, тим потужніше повинна бути охолоджена система та блок живлення.
Материнська плата
Для цього елементу основна вимога це кількість слотів для пам’яті. Оптимальний вибір – це дві планки. Наприклад, чотирьох ядерний ПК з двома слотами буде краще та скоріше працювати, ніж восьмиядерний на одній планці. Тим паче таке рішення надає більше можливостей для апгрейду.
Відеокарта
Коли треба купити комп’ютер для роботи або мультимедіа цей елемент зовсім не важливий. Для таких вимог підійде стандартний графічний редактор. А коли користувачу захочеться спробувати VR технології (підключення окулярів або шолому віртуальної реальності) дуже важкі ігри, то вивчати товар треба ретельно й вточнити, чи підтримує девайс такі програми.
Жорсткий диск
Найкращий та оптимальний варіант – це 1 ТБ пам’яті, дає можливість завантажити велику кількість неважких ігор та програм. Для офісної роботи цілком достатньо 500 ГБ.
Геймерам краще обрати варіант від 1 до 2 ТБ. Зверніть увагу, такі диски хоч й запускають ігри спритніше, але вони можуть швидко вийти з ладу, та втратити багату кількість файлів. Для зберігання тривалої та багатої кількості контенту краще обрати жорсткий диск невеликого об’єму.
Оперативна пам’ять
Тут все дуже просто. Для офісу від 4 до 8 ГБ. Мультимедійним ПК потрібно мінімум 8 ГБ. А для ігор найкращий варіант 16 ГБ.
Обираючи такий елемент слід враховувати не тільки місткість пам’яті, а і її частоту. Оптимальний показник 2666 МГц.
При виборі монітора треба врахувати декілька нюансів.
- Розширення FHD.
- Наявність IPS панелі робить зображення яскравим та насиченим, в незалежності від кута перегляду.
- Тонкі рамки візуально робить монітор більшим.
Якщо ви не дуже розбираєтесь у такій техніці, краще довірити цей вибір професіоналам. Для того, щоб продавці в магазині не змогли нав’язати непотрібні вам функції та програми, прийдіть разом зі знайомими, які мають досвід у комп’ютерах або отримайте у них попередню консультацію.