Новий рік та Різдво – це час, коли люди прагнуть свята, теплих емоцій та магії. Уявити це свято без Діда Мороза та Снігуроньки неможливо. Це одні з найголовніших новорічних та Різдвяних символів. Для багатьох сімей невід’ємною традицією стало замовлення Діда Мороза і Снігурки до себе додому, щоб порадувати малечу та й самим дорослим це цікаво. Нерідко не обходяться без них і корпоративи в офісах. Кличуть їх і до шкіл, а також в дитячі садочки для проведення локальних свят для діток. Коротше кажучи, ці персонажі з кінця грудня та до кінця першої половини січня вкрай популярні. Це і не дивно, бо вони приносять святковий настрій та дарують дітям, а часто і дорослим незабутні моменти.
Всім людям на свята хочеться якогось дива та магії. Навіть дорослим нерідко вдається зберегти дитячу безпосередність і це прекрасно, бо добре, коли людина не дивлячись ні на які складнощі життя може залишатися в душі дитиною. Ви чоловік та у вас є акторські навички? Також маєте подругу, котра теж знайома з акторським мистецтвом? А ви не думали про заробіток на Новий рік? Чому б не спробувати стати на свята тими самими всіма любимими персонажами ‒ така собі бізнес ідея на Новий рік?! А чи вигідно це? Що для цього потрібно? Скільки можна заробити? Саме про це ми й поговоримо в цій статті. Якщо вас завжди цікавив такий новорічний бізнес, то тут ви зможете почерпнути чимало цікавого та корисного.
Як стати Дідом Морозом чи Снігуронькою?
Якщо подібний підробіток на новорічні свята вам цікавий, то почати треба саме з організаційних моментів. Що ж вам знадобиться? Давайте про все по черзі:
1. Підготовка костюмів і реквізиту
Один із головних елементів успіху – це яскраві та якісні костюми. Без них обійтися не вийде. Ваші персонажі повинні виглядати велично. Наприклад, Дід повинен мати червоного кожуха, білу бороду, шапку, рукавички та мішок із подарунками. Снігурка, у свою чергу, має носити гарне вбрання, яке підкреслює її образ помічниці зимового чарівника. Скільки ж коштуватимуть подібні наряди? Ціни різні, але сильно економити не варто. Наряди мають бути якісними, щоб в них було не соромно виступати. Можна придбати костюми, взяти їх в оренду або пошити на замовлення. Ціна готових костюмів коливається від 3 000 до 10 000 гривень залежно від якості матеріалів. Не забувайте й про грим. Також знадобляться певні реквізити, наприклад, посох. Тут вже все залежить від обраного вами образу.
2. Навчання та репетиції
Це теж досить важливий момент. Дід Мороз і Снігурка мають не лише виглядати, а й поводитися, як справжні казкові персонажі. Варто продумати сценарій візиту: привітання, ігри, загадки, вручення подарунків. Все залежить від аудиторії. Треба розуміти, що дитячий виступ не підійде для дорослих і навпаки. Краще підготувати декілька різних програм, щоб було з чого вибирати. Не забувайте й про імпровізацію. Це може бути складніше, ніж здається, тому попрацюйте над своїми навичками. Багато корисної інформації, включаючи уроки акторського мистецтва, можна знайти на Youtube. Артистам знадобиться навичка швидкої адаптації до різних ситуацій, адже кожна родина – це унікальний випадок.
3. Реклама та пошук клієнтів
Це теж важливий момент котрий не можна ігнорувати. Потенційні замовники ваших послуг якось мають про вас дізнатися. Сучасні технології дозволяють легко знайти клієнтів, то чому цим не скористатися?! Оголошення можна розмістити у соцмережах, на сайтах безкоштовних оголошень, до прикладу, таких, як OLX, у місцевих групах в месенджерах, наприклад, в Telegram тощо. Приділіть увагу тому, що саме ви будете публікувати. Подумайте над описом. Текст має чіпляти. Можна навіть замовити його у професійного копірайтера, який вміє писати те, що привертає увагу. Не забувайте й про візуальний контент – фото у костюмах чи навіть відео із привітаннями. Це значно підвищить ваші шанси отримати замовлення. Можна спробувати й друковану рекламу ‒ флаєри. Коштує їх виготовлення дуже недорого, але свій толк з них буде. Виділіть день на те, щоб рознести їх по різним установам, включаючи дитячі садочки, школи чи навіть магазини іграшок. Це точно дасть свої результати.
Дід Мороз і Снігурка як професія: чи варте воно того?
- Чи є попит на подібні послуги? Щороку попит на послуги Діда Мороза і Снігурки тільки зростає. Батьки прагнуть зробити свято для дітей особливим, і персональне привітання вдома чи у дитячому садочку стає чудовим рішенням. Також популярні корпоративні заходи, на яких ці персонажі розважають дорослих.
- Це сезонний, але досить непоганий заробіток. Хоча цей бізнес триває лише кілька тижнів – з середини грудня до початку січня – за короткий термін можна отримати значний дохід. Далеко не кожна професія може запропонувати щось подібне. У період новорічних свят замовлення розписуються по годинах, і у досвідчених артистів немає вільного часу. Це як плюс, так і мінус такої роботи.
- Мінімальні інвестиції. Почати цей бізнес можна навіть з невеликим бюджетом. Найбільшими витратами будуть костюми, реквізит і реклама. По суті, на це й потрібен стартовий капітал.
- Актуальність. У сучасному світі, переповненому технологіями та різноманітними розвагами, багато хто шукає цікаві способи розважити дітей та створити атмосферу свята. Послуги Діда Мороза і Снігурки залишаються актуальними і будуть такими, напевно, завжди.
Скільки можна заробити працюючи Дідом Морозом?
Вас цікавить Дід Мороз на замовлення яка зарплата? Одразу треба сказати, що вартість послуг залежить від регіону, формату заходу та тривалості візиту. Ви повинні розуміти, що виступ для малечі у когось вдома на 15 хвилинок – це одне, а офісний корпоратив на декілька годин – це зовсім інше. Суттєво різняться ціни і в залежності від населеного пункту. У великих містах розцінки на послуги вищі. У середньому:
- Привітання вдома (10–15 хвилин) – 500–2 000 грн.
- Корпоративний захід (1–2 години) – 3 000–7 000 грн.
- Робота у новорічну ніч – подвійний або навіть потрійний тариф, враховуючи розцінки місцевого ринку подібних послуг.
Якщо говорити про загальний можливий дохід за умови 5–10 замовлень на день у період з 20 грудня до 1 січня (у середньому по 1 000-1200 грн за замовлення), то заробіток може скласти 30 000–100 000 грн. Погодьтеся, що це дуже непогані показники. При цьому ваші послуги будуть затребуваними ще й як мінімум тиждень після першого січня. Якщо продовжити працювати, то можна буде заробити ще більше.
А чи це перспективно?
Ви повинні враховувати, що цей бізнес, по суті своїй, підходить для справді творчих та веселих по життю людей, які люблять дітей та хочуть подарувати радість іншим. Якщо ви більш похмура людина і не сильно любите ситуації, коли одночасно присутня велика кількість людей в одному місці, а також вам не дуже подобається бути у центрі уваги, то це не для вас. Якщо ж ні, то чому б не спробувати?! Такий підробіток може бути цікавим як для професійних артистів, акторів, блогерів, так і для тих, хто шукає підробіток на свята.
Плюси:
- Швидкий старт і мінімальні інвестиції.
- Великий попит і можливість заробити хороші гроші за короткий строк.
- Унікальний досвід роботи з дітьми та дорослими – це корисно для професійних артистів.
Мінуси:
- Серйозна конкуренція, особливо у великих містах (Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів).
- Інтенсивний графік, що вимагає фізичної витривалості та сильно виснажує.
- Сезонність – цей бізнес актуальний лише протягом кількох тижнів на рік.
Підсумуємо
Ідея подібного заробітку на свята – це досить класний варіант нестандартно заробити дуже непогані гроші. Якщо є інтерес до цього та хист, то чому б не спробувати монетизувати свої таланти, навички та інтереси?! Звичайно, мінуси є і вони суттєві, включаючи, виснажливість, відсутність як такого свята для вас, бо ви працюєте, а не відпочиваєте, але й дохід того вартий. Головне – творчий підхід, якісна підготовка і бажання дарувати святковий настрій. Готуватися краще заздалегідь ще в листопаді чи навіть в жовтні. Щоб досягти успіху, слід розвивати акторські здібності, працювати над голосом, навчитися створювати казкову атмосферу, придумати різні програми та написати сценарії до них.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Бізнес ідеї на нашому порталі.