Мабуть кожному доводилось потрапляти у ситуацію коли раковина засмітилась, погано стікає вода. У такі моменти завжди поспішаємо купувати хімічні засоби, проте є ряд лайфхаків, способів де за допомогою підручних засобів та предметів можна вирішити дану проблему. Чим і як пробити раковину?, які підручні засоби використовувати, що робити якщо в раковині стоїть вода? все це розглянемо у даній статті.
Причини засмічення раковини та труб
Причини, чому забилась раковина можуть бути різноманітні, зокрема:
- залишок жиру на стінках труб після миття посуду
- погане злиття та накопичення бруду у трубах та зливі
- потрапляння у раковину сміття, залишків їжі, сторонніх предметів.
Способи чистки раковини
1. Використання вантуза
Прочистити забиту раковину можна за допомогою традиційного способу, а саме використання вантуза. Необхідно закрити отвори зливу, поставити підручний предмет на зливний отвір та потягнути різко на себе, такі дії варто повторити декілька разів, а далі залити гарячу воду, яка змиє всі забруднення у каналізацію.
2. Сіль та сода
Один з дієвих методів як прочистити раковину на кухні є використання завжди наявних у господарстві солі та натрію гідрокарбонату (соди). Для цього знадобиться пів стакана солі і стакан соди, які розчиняють у склянці води, готовий розчин залити у раковину та зачекати 15-20 хвилин, після чого використати вантуз і змити забруднення потоком гарячої води.
3.Сода з оцтом
Якщо ви у пошуках варіантів як почистити раковину в домашніх умовах відмінним варіантом буде використання речовин, при взаємодії яких вдасться роз’їсти бруд у трубах. У зливний отвір засипати 150 грам соди та залити такою ж кількістю оцту, закрити пробкою отвір та почекати декілька хвилин, після пустити потік гарячої води.
5.Гаряча вода
Даний спосіб як прочистити злив у раковині підійде лише у тому варіанті, якщо зливні труби металеві, якщо виготовлені з пластмаси, краще такий метод не використовувати. Літру окропу залити у зливний отвір, дати можливість гарячій воді розчинити жир почекавши 15-20 хвилин. Такий лайфхак можна використовувати при незначних забрудненнях, а також добавляти до води миючий засіб або порошок, який добре боротиметься із брудом та розчинятиме його.
6.Сантехнічний трос
Якщо вище описані методи не допомагають прочистити забиту раковину можна придбати у господарських магазинах, спеціальний трос, який має довгу та гнучку ручку. Необхідно помістити підручний засіб у трубу та прокрутити його декілька разів, проштовхуючи засмічення у каналізацію або можна на себе витягувати, періодично пускаючи воду, яка змиватиме забруднення. Варто зауважити, що метод підійде лише для металевих труб, в іншому випадку їх можна пошкодити.
7.Чистка сифона раковини
Якщо при виконанні різних методів очистки раковини, успішного результату не отримано і питання забилась раковина що робити є ще досі актуальним, можна спробувати більш радикальний спосіб, а саме розібрати та почистити сифон внизу раковини, відкрутивши гайку під нею, яка тримає всі деталі (в тому числі і сам сифон) все очищаємо від бруду, промиваємо деталі і з’єднуємо. Більшість проблем можуть бути саме у цій деталі.
8.Використання хімічних засобів
Хімічні агресивні засоби розроблені для профілактики забруднень раковини, труб, або ж їх використовують для усунення свіжих забруднень, при застарілих даний метод буде мало ефективний. Працюючи з такими засобами необхідно мати індивідуальні засоби захисту, а саме рукавички та респіратор (бо виділяються їдкі пари)
Допомога професіоналів
Допомога професійних та досвідчених спеціалістів необхідна тоді, коли всі домашні методи та використання агресивних хімічних засобів не дають жодного результату. Фахівці в даній сфері нададуть якісні послуги для аварійної очистки каналізації, а для ефективної , швидкої роботи використовують сучасні методи та обладнання.
Профілактика забруднень
Виконуючи прості дії, можна уникнути забруднення раковини. Серед рекомендацій:
- використовувати сіточки на зливних отворах, які затримують різноманітне сміття
- попереднє очищення посуду від решток їжі у відро для сміття
- миття посуду гарячою водою, яка розчиняє жир і не дає йому затримуватись на стінках зливних труб
- використовувати хімічні засоби (гелі, порошки) з профілактичною метою, для знищення накопиченого у трубах бруду.
Засмічена та забита раковина поширена проблема практично у кожному домі, тому кожній господині варто знати методи, якими можна усунути проблему в домашніх умовах з використанням підручних засобів та речей, а також дотримуватись профілактичних дій, які допоможуть уникнути засмічення раковини та труб.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Лайфхаки на нашому порталі.