Люди люблять кіно. А особливо фільми про війну, адже вони завжди сповнені драматизму, цікаві, часто розказують про важливі і страшні речі доступно. Звісно, таких стрічок є багато. Нижче можна ознайомитися зі списком найкращих воєнних фільмів.
«Перл-Гарбор»
Якщо говорити про найкращі фільми про війну, то не можна обійтися без цього. Це дійсно прекрасна стрічка про війну, дружбу, любов. Вийшов у 2001 році. Режисером виступав Майкл Бей. Саме цей фільм був номінований на «Оскар» (за кращу звукорежисуру). Фільм розповідає про події, що відбувалися під час Другої світової війни у США. Двоє друзів Денні та Рейф є прекрасними пілотами. У 1941 році Рейф під час бойового вильоту вважається загиблим у Європі. Його кохана – медсестра Евелін дуже страждає і її підтримує друг Рейфа Денні. Пізніше виявляється, що Рейф живий і двоє друзів страшенно сваряться.
7 грудня Японія атакує базу Перл-Харбор, де в цей момент знаходяться військові літаки, а також Рейф, Денні, Евелін та велика кількість солдатів і медперсоналу. Після нищівного удару Рейф та Денні нагороджені за героїчні дії і починають здійснювати важливу місію – бомбити Токіо. Під час одного з вильотів літаки друзів розбиваються на території Китаю. Під час перестрілки Денні прикриває собою Рейфа та гине.
У кінці фільму Евелін та Рейф разом із сином Евелін, батьком якого був Денні, відвідують могилу пілота.
У стрічці головні ролі зіграли Бен Аффлек, Джош Гартнетт, Кейт Бекінсейл.
«Тонка червона лінія»
Якщо не знаєте, який фільм про війну подивитись, то даний точно підійде. Створений за однойменним романом Джеймса Джонса. У стрічці розповідається про історію солдатів США під час битви за Гаудалканал. Битва справжня, а історія вигадана. Дії відбуваються під час Другої світової війни у Тихому океані. Фільм сповнений метафор. Адже військові, кинуті у пекло війни, в якийсь момент не розуміють чому і за що воюють. Чоловіки намагаються вижити у війні.
Стрічка вийшла у 1998 році. У ній зіграв справжній «зірковий» склад: Шон Пенн, Едрієн Броді, Джеймс Кевізел, Бен Чаплін, Джордж Клуні та ін. Номінований на «Оскар», переможець на Берлінському кінофестивалі. У фільмі знімався і Мікі Рурк, роль якого була досить значною, але повністю вирізана.
«Врятувати рядового Раяна»
Якщо вам подобаються цікаві фільми про війну, то даний саме для вас. Це оскароносна стрічка, що вийшла у 1998 році і з тієї пори вважається одним із найкращих воєнних фільмів. Входить до списку 250-ти найкращих кінострічок.
Дія у фільмі відбувається під час Другої світової війни в період висадки союзників у Нормандії. Одна з друкарок, що набирає повідомлення про смерть солдатів, помічає, що у однієї матері за день загинуло 3 сини. Лишився лише 1 – четвертий. Але він знаходиться у дуже «гарячій точці» – у Європі. Командування вирішує врятувати хлопця. Для цього на завдання відправляється капітан Джон Міллер. Він летить до Нормандії, щоб врятувати Раяна – єдиного сина, що вижив. Під час складного пошуку капітан зазнає втрат і вирішує чимало складних завдань. Врешті-решт він знаходить рядового Раяна, але при цьому гине сам.
Головну роль зіграв Том Хенкс, також тут є такі відомі актори як Метт Деймон, Він Дізель та ін.
«Вітер зі сходу»
Нові фільми про війну – це також досить цікаві стрічки. Одним із них є і український «Вітер зі сходу». Він розповідає про війну в Україні. Фільм вийшов у 2019 році. У ньому розказується про виступи українських театрів на передовій під час 2014-2019 років. Тут зібрані документальні кадри, зняті самими акторами. Режисером фільму стала дочка Ади Роговцевої – Катерина Степанкова, а акторські виступи знімав онук актриси – Олексій Степанков. У фільмі використовувалися тексти Олександра Довженка, Юрія Іздрика, сучасних українських поетів. Звісно, дана стрічка дещо відрізняється від художніх фільмів, але в ній – весь біль і печаль, а разом з тим і надія українців.
Презентація фільму відбулася у липні 2021 року. Головними акторами, які фігурують у фільмі є Ада Роговцева, Лариса Руснак, Ахтем Сеітаблаєв, Світлана Орліченко, Володимир Маляренко.
«Юрик»
Один з найбільш проникливих і зворушливих сучасних фільмів про війну. Це українська двосерійна стрічка про хлопчика Юрка, який, залишившись в окупованому Маріуполі із сім’єю, змушений боротися за життя. Сестричку і тата 11-річного Юрика вбили росіяни під час бомбардувань. Тому хлопчик з мамою і бабусею, яка не може пересуватися, змушені переховуватися у підвалі. У родини є родичі в Естонії, які хочуть забрати всіх до себе, але мама не може покинути бабусю і лишається з нею у Маріуполі. Жінка саджає Юрика на евакуаційний автобус, пише номери телефонів на спині дитини і він їде до кордону України через країну, охоплену війною. Малюк потрапляє у різноманітні страшні і навіть критичні ситуації, але врешті дістається до польського кордону, де його зустрічає родичка, яка забирає малого до Естонії. У кінці фільму глядачі дізнаються, що мама і бабуся Юрка загинули.
Фільм викликав неоднозначні відгуки і тому у 2023 році компанія-виробник видалила його з певних платформ. Але більшість глядачів розповідають про те, що проплакали цілий фільм, настільки він чуттєвий та близький кожному. Критики знаходять чимало неспівпадінь у стрічці, що не робить її гіршою. Адже це фільм про долю дитини на війні, про страшні події сьогодення. У головних ролях знялися відомі українські актори.
«Листи з Іодзіми»
Які є фільми про війну, які б не здавалися банальними чи заїждженими? Одним із таких є «Листи з Іодзіми». Він розповідає про те як відбувалася битва за Іодзіму – стратегічний пункт під час Другої світової війни. Генерал, який керує обороною, використовує нетипові методи і стратегії. Йому не надто довіряють, адже він стажувався у США. При цьому є ще й сюжетна лінія про солдата Сайго, який раніше був пекарем, а тепер змушений воювати.
У стрічці показано погляд японських солдатів на війну. Режисером виступив культовий Клінт Іствуд. Актори, задіяні у стрічці, японці. Вийшов у 2006 році.
«В бій ідуть тільки старики»»
Один з найбільш відомих фільмів про Другу світову війну. Це український радянський фільм, який відзняли на кіностудії Довженка у 1973 році. Режисером виступав Леонід Биков – він наповнив кінострічку любов’ю до України, до її краси. Чоловік також мав і головну роль, а загалом стрічка була просто наповнена тогочасними радянськими «зірками».
У стрічці розповідається про буденне життя гвардійського полку пілотів – винищувачів. Під час звільнення території України від окупантів льотчики здійснюють безліч вильотів. При чому, «старики» опікуються юними і недосвідченими, інколи неповнолітніми пілотами. Відбуваються різноманітні події, які часом сумні, часом веселі, але завжди наповнені теплом та турботою про ближнього. Є і історія кохання Ромео та Марусі, яка закінчується дуже трагічно – двоє закоханих загинули у бою. В кінці фільму пілоти-«старики» сидять на могили дівчат, які загинули під час бойового вильоту, і обіцяють повернутися туди після Перемоги. У стрічці звучали перші рядки пісні «Ой, у лузі червона калина», а також відома на весь Радянський Союз «Смуглянка».
«На західному фронті без змін»
Воєнний фільм, знятий за однойменним романом Еріха Марії Ремарка. Відзнятий у Німеччині, у прокат вийшов у 2022 році. У ньому розповідається про трагічну долю 17-річного хлопця Пауля Боймера, який у 1917 році записується у німецьку імперську армію. Хлопець чекав на «романтичну» війну, але відразу ж зрозумів всі жахи окопної і в результаті його нові друзі гинуть практично ж в перші дні. З хлопцем відбуваються різноманітні події, війна йде до завершення. Об 11.00 11 листопада 1918 року має наступити перемир’я, але юний Пауль гине за кілька секунд до 11.00. Його вбили багнетом французькі солдати. В кінці фільму новобранці знаходять брудне тіло Пауля, але не забирають його жетон, тому його смерть навіть не фіксується. Він – один з мільйонів безвісти зниклих. Режисером фільму виступив Едвард Бергер.
«1917»
Фільм розповідає про двох британських солдатів під час Першої світової війни. Вони повинні попередити полк МакКензі про скасування атаки, яка може бути трагічною для них. Чоловіки мають неймовірну кількість пригод, їм складно прорватися до своїх через ворожі війська і обстріли. Врешті один із британських солдатів гине, а інший дістається до МакКензі і просить його скасувати атаку, в той час як вона вже почалася. Полководець неохоче її скасовує.
Режисером виступав Сем Мендес. Фільм отримав 10 номінацій на церемонії «Оскар». А у 2022 був визнаний одним із кращих фільмів року.
«Вісім сотень»
Це китайська воєнна драма, яка вражає своєю яскравістю. У фільмі розповідається про китайсько-японську війну. У 1937 році японська армія вторглася в Шанхай. І протягом кількох місяців китайські військові, маючи недостатню кількість ресурсів, захищалися. Склад Сихан мав стратегічне значення для Шанхаю, але китайські війська не могли стримати силу японців. Було прийнято рішення шукати підтримки у європейських держав та США.
Фільм знімався з 2017 по 2018 рік і став одним із перших таких реалістичних комерційних китайських стрічок. Режисером виступав Гуань Ху.
Усі знають, які є фільми про війну. Але варто обрати для себе той, який подобається найбільше, щоб щоразу переконуватися, що війна – це зло і зламані долі.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Розваги на нашому порталі.