До цього часу не стихають суперечки про те, хто кращий: чоловік-водій чи жінка-водій? Більшість чоловіків глузливо ставиться до бажання жінок керувати авто. Але з кожним роком кількість жінок-водійок стрімко збільшується.
Хто кращий водій: чоловік чи жінка? Результати досліджень
Вчені з Норвегії провели експерименти, де аналізували вік, стать, навички водіїв. Вони виявили, що одними з найкращих водіїв є жінки старшого віку. Вони дуже уважно слідкують за дорогою, зосереджені на поїздці і не відволікаються. А от менш уважними і дуже розсіяними за версією норвезьких вчених, виявилися молоді чоловіки.
Вчені також виявили, що у 12% аварійних ситуацій, у які потрапили саме молоді чоловіки, був винен телефон. Адже він дуже відволікає від дороги.
Британські вчені вважають, що жінки довше звикають до автомобіля, ніж чоловіки. Але при цьому вони мають кращі навички і рідше потрапляють у ДТП. У 2017 році британські вчені проаналізували 600 судових справ, які стосувалися аварій на дорогах. Вони зробили висновок, що 80% всіх аварій були здійснені чоловіками. При цьому, кожен четвертий чоловік був зупинений поліцейськими у стані алкогольного сп’яніння. Лише 7% жінок були винуватцями ДТП. Вчені з Великобританії також зробили висновок, що жінки, можливо, й менш впевнені за кермом, але поводять себе акуратно, обережно і менше порушують правила.
Експерименти автомобільної асоціації
Крім того, Британська Автомобільна Асоціація провела дослідження, у якому брали участь 25 тисяч людей. Виявилося, що самі жінки вважають, що чоловіки кращі водії. Але, насправді, це лише скромність та поступливість прекрасної половини людства. Адже у експерименті автомобільної асоціації брала участь і страхова компанія, яка проводила демонстраційні заїзди. У них брало участь 50 водіїв та 200 спостерігачів. Було дві команди: чоловіки та жінки. А експерти визначили 14 критеріїв, за якими вони оцінювали водіїв. Максимум, який могли набрати команди – 30 балів. При цьому команда жінок отримала 23,5 бали, а чоловіків лише 20 балів.
До того ж, лише 4% жінок могли наблизитися до автомобілів на небезпечну відстань. При цьому, кількість чоловіків, які це робили сягала 27%. Крім того, жінки набагато менше користувалися мобільними телефонами, були чемними з іншими учасниками руху, контролювали сліпі зони та безпечну відстань, дотримувалися правильного швидкісного руху.
Інструктори з водіння та експерти, які проводили експеримент, зробили висновок, що чоловіки повинні визнати те, що жінки справді хороші водії.
А от компанія Admiral Insurance встановлює у авто клієнтів «чорні ящики», які контролюють поведінку водіїв, швидкість гальмування, швидкісний режим. Діяльність клієнтів експерти компанії оцінювали за 100-бальною шкалою. Виявилось, що жінки набрали 58 балів, а чоловіки 53.
А от дані американського інституту Insurance Institute for Highway Safety говорять про те, що жертвами летальних випадків в ДТП в більшості є чоловіки. Наприклад, у 2018 році жертвами ДТП стали 11 тисяч чоловіків та 4 тисячі жінок. Також фахівці цього інституту вважають, що чоловіки частіше нехтують безпекою, вживають алкоголь, не пристібають паски безпеки.
Експерти вважають, що така поведінка закладена в чоловічій природі. Адже вони люблять ризикувати і нехтувати правила безпеки. Психологи думають, що така поведінка закономірна через гормони, структуру мозку і культурний тиск. До того ж, чоловіки більше часу проводять за кермом. Вважається, що чоловіки за рік можуть проїхати приблизно 11 тисяч кілометрів, а жінки на 900 кілометрів менше.
Отже, не варто думати, що жінки гірші водії, ніж чоловіки. Все залежить від навиків водіння і дотримання правил безпеки.