Прозора плівка для струменевого друку на принтері надає неймовірні можливості. І хоча коштує дорого, все одно зростає її затребуваність серед користувачів. Приваблює ще й різноманітність видів плівки. Розкажемо про різновиди плівок та які необхідні прилади, щоб працювати з цим матеріалом.
Види плівок для принтерів
У магазинах часто зустрічається продукція з таких матеріалів: поліестеру, вінілу, полівінілхлориду, поліуретану. Кожен користувач вибирає залежно від цілей, яка йому потрібна плівка.
Залежно від властивостей існує така класифікація:
- односторонні та двосторонні;
- глянцеві та матові;
- напівпрозорі, прозорі, непрозорі;
- кольорові або білі;
- самоклеючі та без клейової основи;
- водостійкі;
- термостійкі.
Найпопулярніший різновид — прозорий, самоклеючий, призначений для роботи з форматом А3 та А4. Бувають варіанти універсальні або спеціальні, що використовуються тільки в лазерних або тільки струменевих принтерах.
Бувають тонкі листи, призначені для роботи за нормальної температури. Їхній розмір до 100 мкм. Інші, розміром більше цього значення, використовуються для термообробки.
Які особливості плівок, що самоклеяться?
Щоб з цим тонким матеріалом було легко працювати, у процесі виготовлення його обробляють антистатиком. Плівки, які використовуються на вітринах, роблять на сольвентній основі. Це надає більшої стійкості фарбі і збільшує термін служби листа.
Завдяки своїй бездоганній якості прозора плівка для лазерного принтера застосовується в різних сферах:
- для створення слайдів;
- для роздрукування рекламних буклетів та інших матеріалів;
- для акваграфіки на мото чи авто;
- декорування вітрин;
- для створення стікерів, етикеток та наклейок.
Плівка для струменевого друку: рекомендації щодо використання
Прозора плівка легка в експлуатації. Не потрібні особливі навички для друку. Важливо розбиратися в самому принтері та його можливостях. Якщо використовується плівка для струменевого принтера, важливо наносити малюнок на лист сублімації. Тільки після цього переносити зображення на самоклеючу основу. Термотрансформерний матеріал друкує безпосередньо, тобто відразу на виріб.
Плівка для принтера А4 відрізняється від формату А3 лише розміром. А3 більше. Для габаритних вивісок чи плакатів застосовують другий варіант. А4 підходить для друку як на струменевих, так і лазерних машинах.
Ще один момент: буває, що принтер не розрізняє прозору плівку. У такому разі треба по краю провести жирну чорну лінію. Приблизно півсантиметра завтовшки. Маркер або товстий олівець. Принтер розпізнає аркуш. А після роздруківки лінію змити не складе труднощів. Крім цього, подібна смуга допоможе не залишити відбитків пальців на плівці.