Літо – пора року, яку багато людей так з нетерпінням чекають, щоб розпочати пляжний сезон, покупатись, позасмагати. Проте це і пора коли актуальною стане проблема сонячних опіків. Що робити, коли дуже згорів на сонці, як відновити шкіру і які засоби варто використовувати, яка перша допомога при сонячних опіках розглянемо далі у статті.
Що являє собою сонячний опік
Сонячний опік – це запальна реакція організму, внаслідок пошкодження шкіри ультрафіолетовими променями. Проявляється така реакція організму через декілька годин після впливу променів на організм. Це призводять до передчасного старіння шкіри, появі пігментації, розвитку дерматологічних захворювань та навіть передракових уражень шкіри.
Причини виникнення опіків
Основними причинами виникнення сонячних опіків є:
- активна та тривала дія ультрафіолетових променів, при такому стані пігмент шкіри (меланін) починає не справлятись із захисною функцією, чим більший вплив променів тим більше меланіну виробляється, утворюється на шкірі засмага, що стає так званим бар’єром і захистом від променів сонця.
- тривале перебування на вулиці
- плавання (тривале перебування у воді) вологість сприяє швидшій появі опіків
- вживання алкогольних напоїв тощо.
Симптоми
Сонячний опік може спричинити зневоднення організму, яке проявляється спрагою, сухістю у роті. Також ознаками опіку при яких потрібно звертатися до лікаря є:
- підвищення температури тіла (більше 38 градусів)
- нудота, блювання
- ураження значної частини тіла і тривалий біль у місці опіку
- поява пухирців на тілі та набряку.
Якщо дитина згоріла на сонці, особливо до 1-го року життя, необхідно негайно звернутися до педіатра і лікар порекомендує лікування та профілактику сонячних опіків у дітей.
Допомога при сонячних опіках
Що робити якщо згорів на сонці, першою допомогою може стати охолодження ураженої ділянки прохолодною водою та використання Пантенолу, засіб заспокоює шкіру, зменшує прояви запалення (зменшує біль, почервоніння), також обов’язковим та важливим моментом є вживання великої кількості води. Варто зауважити якщо отримано помірну чи важку ступінь опіку необхідно звернутися до лікаря-дерматолога, лікар проведе огляд, призначить необхідні лабораторні аналізи та призначить лікування (серед призначених препаратів можуть бути антигістамінні засоби, жарознижуючі та кортикостероїди місцевої дії). Існують народні методи від сонячних опіків, проте лікарі не радять використовувати народні засоби, такі як сметану, жировмісні продукти, кефір, тому що вони перешкоджають виходу тепла і опік поширюється глибше.
Чим мазати опіки від сонця в домашніх умовах? Дозволяється використовувати засоби, які у своєму складі мають Пантенол або алое вера, перед цим уражену ділянку варто охолодити, використовуючи прохолодний компрес.
Відновлення
Тривалість відновлення залежить від важкості ступеня ураження, при легких ураженнях достатньо кількох днів, при важких процесах відновлення є тривалішим.
Як зняти почервоніння після сонячних опіків та відновити шкіру допоможуть рекомендації дерматолога. Перш за все необхідно уникати повторних впливів ультрафіолетових променів на уражену ділянку, для зволоження рекомендуються засоби на основі алое вера, уникати розчісування ураженої ділянки тощо. Шкіра потребує часу, щоб відновитись.
Профілактика
Щоб уникнути неприємної ситуації влітку, варто дотримуватись простих правил, які допоможуть насолодитись сонячними променями без їхньої шкоди:
- використовуйте сонцезахисний крем (поновлювати який потрібно кожні дві години)
- не перебувайте постійно під прямими сонячними променями, обирайте місця де є тінь від дерев чи парасольок
- пийте багато води
- носити одяг з натуральної тканини
Використовуючи профілактичні заходи від сонячних опіків ви матимете можливість насолоджуватися літніми днями та яскравим сонцем, що принесе лише позитивні емоції та користь вашому тілу та організму в цілому. Бережіть себе та будьте здорові!
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Красота та Здоров’я на нашому порталі.