Фахівці, що займаються фотозйомкою, «ловлячи мить», мають дещо різну професійну специфікацію.
Серед них є фотохудожники-натуралісти, які фіксують природу неймовірної краси та виконують фотознімки із зображенням представників флори й фауни або колоритних урбаністичних пейзажів. Є працівники фотостудій, що знімають портрети клієнтів та влаштовують їм популярні нині фотосесії. А ще є папараці – вони фотографують знаменитостей крадькома, не питаючи на це у відомих особистостей згоди.
Про характерні особливості відповідної професії фоторепортера, до якої ставляться в суспільстві з моменту її появи неоднозначно, та про шляхи й особливості її отримання розповідається далі.
Цікаві факти
Можна навести чимало таких відомостей, які розкривають сутність та свого роду родзинки професійної діяльності папараці.
- Слово-назва такої професії з італійської мови перекладається як «надокучливий комар». Точніше, мешканці Апеннінського півострова називають таких комах-кровопивць paparazzo. А в сучасному розумінні це слово стало вживатися після прем’єри культової кінострічки режисера Фредеріко Фелліні «Солодке життя», яка відбулася 1960 року. Одним із персонажів даного фільму став приятель центрального персонажа – фотограф Папараццо.
- Немало успішних папараці починали власну кар’єру фоторепортера як звичайні фотографи або журналісти. Проте саме захоплення фотографією як хобі не гарантує досконалого оволодіння всіма нюансами відповідної професії.
- У такого роду роботи є свої нюанси. Полягають вони в тому, що папараці часто доводиться працювати в екстремальних умовах. І при цьому справжні профі примудряються визначити оптимальний ракурс та підібрати правильне освітлення, щоб отримати бездоганний, дійсно якісний результат.
- Фоторепортер-професіонал повинен не лише бути захопленим у свою професію та мати наполегливу й відчайдушну вдачу і творчий талант, але й придбати високотехнологічну фотоапаратуру преміальної якості. Смартфони та фотоапарати середнього класу для виконання відповідних задач не підійдуть.
- Більшість висококласних фотографів даної специфіки займаються своїми послугами не задля власного задоволення, а на замовлення впливових клієнтів. Деякі люди приписують фоторепортерам безпринципність, бо останні без найменших докорів сумління прагнуть виставляти напоказ приватне, іноді інтимне життя знаменитостей.
Але беззаперечним фактом залишається те, що досвідчені папараці заробляють, м’яко кажучи, немалі гроші. Вони високо ціняться як спеціалісти в певних колах, стаючи фахівцями затребуваними й популярними.
Секрети оволодіння професією фоторепортера
Теоретично набути відповідної професійної майстерності може кожен, хто має бажання, хист і талант для створення якісних світлин. Крім того, претенденту на роботу папараці, не завадять такі особистісні риси, як наполегливість, здатність логічно мислити та гнучкий розум.
Проте на практиці все виходить доволі складним. Щоб досконало оволодіти навичками, необхідними для цієї екстравагантної, а іноді й небезпечної професії, претендентам на таку діяльність доведеться зробити ряд кроків:
- пройти спеціальне навчання – це зробити можна й самостійно, але кращим рішенням стануть зареєстровані курси, по факту успішного закінчення яких людина отримує сертифікат (цей документ є підтвердженням її статусу фахівця);
- оволодіти навичками фотозйомки в нестандартних умовах – для папараці професійного рівня, на відміну від «любителя», не стають на заваді ні несприятливі природні чи погодні явища, ані фактори, що відволікають, ускладнюючи робочий процес, або й становлять небезпеку;
- витратити для реалізації своєї мрії солідну грошову суму – вона знадобиться як для оплати профільних навчальних курсів, так і для придбання потрібної для зйомок висококласної фотоапаратури (коштує відповідне обладнання недешево);
- набути початкового практичного досвіду – доцільно впродовж певного часу попрацювати фотографом на весільних та інших масштабних святах, стати спеціалістом з виконання індивідуальних фотосесій.
Під час такої практики є можливість освоїти вміння підбору правильного ракурсу кадру та визначення оптимальних поз для клієнтів.
Що варто знати про портфоліо професійного папараці?
Умовою та своєрідним доказом професіоналізму, для таємного фотографа в тому числі є наявність портфоліо.
Складати відповідне зібрання кейсів, що презентує вас, як досвідченого й вартого уваги клієнтів або роботодавця фахівця, необхідно, дотримуючись кількох правил.
Найперша важлива умова – широкий спектр та різножанровість представлених світлин. Наприклад, два десятки фото – це критично мало. А сотня – аргумент на вашу користь. Чим більше буде таких знімків, тим краще для рейтингу папараці. Звісно, кожна з цих фотографій, що фіксують моменти багатьох фотосесій, має бути якісною.
Різноманітний зміст фотогалереї. Світлини з мінімальними змінами характеризують фотографа як дилетанта. Завдання фоторепортера, що позиціонує себе як профі, – показати всілякі вид поз, вигідних ракурсів, емоцій, оптичних ілюзій тощо.
Важливо, щоб матеріали портфоліо красномовно та наочно демонстрували, що його власник є фахівцем із портретної зйомки, бездоганно виконує світлини, які зображують, наприклад, закохану пару, самотню модель чи дружню компанію.
У папараці вищого ґатунку вийдуть вдалими навіть ті знімки, що зроблені за допомогою смартфона. А фотограф із сумнівними професійними вміннями не досягне ідеальних результатів, знімаючи навіть на вартісне фото-обладнання.
Якщо зроблені фотографії клієнтам і кожному, хто ці витвори фотохудожника бачить, не просто подобаються, а виглядають ефектно, вражаюче й захоплююче, це доводить професіональну спроможність автора відповідних знімків.
Сподіватися на те, що досягнути вершини майстерності фотографа-папараці можливо за короткий час, не слід. Для цього знадобляться як мінімум місяці, а частіше роки.
Справжні спеціалісти, зокрема й таємні фотографи, ніколи не зупиняться на досягнутому, опустивши руки – вони постійно намагаються професійно рости, розвиватися та вдосконалювати свій фаховий рівень.