Оскільки біткоїн є першою та найстарішою криптовалютою, це означає, що він вважається свого роду прабатьком усіх інших доступних сьогодні криптовалют.
Альткоїни — це альтернативні криптовалюти біткоїну, першій і найстарішій криптовалюті. Усі криптовалюти, які були запущені після біткоїна, вважаються альткоїнами.
У квітні 2018 року Coinmarketcap нарахував понад 1500 криптовалют, причому кожна з них, окрім біткоїна, належала до категорії «альткоїн». Станом на липень 2023 року їх кількість перейшла позначку у 22000.
З точки зору ринкової капіталізації найпопулярнішими альткоїнами на Coinmarketcap у порядку спадання є Ethereum, Tether, BNB, USD Coin, XRP, Cardano, Dogecoin, Litecoin, Solana. Та, якщо Ethereum міцно закріпився на місці 2 криптовалюти, місця з 3 по 10 час від часу займають то одні, то інші альткоїни.
Термін «ринкова капіталізація» є важливим показником для оцінки ринкової вартості криптовалюти. Ця цифра вказується як поточна ринкова ціна криптовалюти, помножена на загальну кількість монет на ринку (відома як пропозиція в обігу).
Існують також альткоїни, які були розроблені для дуже вузько визначених випадків використання.
Чи є якась спільна риса для всіх альткойнів?
Криптовалюти, такі як біткоїн, ефір та інші, можна використовувати для платежів на різних платформах, а не лише в рідному середовищі. Багато альткоїнів не дуже відрізняються від біткоїнів і просто пропонують різні унікальні функції, такі як різні методи розповсюдження або інші алгоритми майнінгу.
Тим не менш, більшість альткоїнів також функціонують як криптовалюти з основною метою слугувати засобом збереження вартості та здійснювати децентралізовані однорангові платежі. Вони можуть пропонувати вищу швидкість транзакцій або більшу конфіденційність, ніж інші монети. Знову ж таки, деякі альткоїни були розроблені для дуже вузько визначених випадків використання. Вони відрізняються від початкової мети біткоїна як однорангової платіжної мережі.
Чи можуть альткоїни «померти»?
Так. Насправді, після запуску біткоїна було багато альткоїнів, які зазнали невдачі або взагалі не мали на меті вижити, у багатьох випадках через те, що вони були запущені як шахрайські проекти або монети для викачування грошей інвесторів.
Однак основною причиною провалу деяких альткоїнів є відсутність користі. Це означає, що сценарій використання альткоїна збігається з іншим більш популярним альткоїном – обидва вони пропонують дуже схожі функції та послуги для користувача. Тільки в 2018 році понад 1000 криптовалют потерпіли крах, в 2019 більше 2500, у 2022 році таких було трохи більше 1500 криптовалют, тобто вони торгувалися за ціною нижче 0,01 долара США.
Разом з тим, незважаючи на ризики, альткоїни є потужним фінансовим інструментом, який може генерувати тисячі відсотків прибутку за 1 лише рік. Проте, перед тим як інвестувати в альткоїни потрібно глибинно розібратись зі стратегіями та диверсифікацією ризиків. На щастя, у 2023 році вся ця інформація доступна кожному, кому доступний інтернет.