Люди завжди хочуть свята. І якщо раніше все могло обмежитись застіллям чи співами за столом, то зараз все інакше. Особливо те, що стосується дитячих свят. Діти хочуть радості, яскравості, позитивних емоцій. Вони чекають казкових і сучасних героїв. З цим чудово справляться аніматори, якій подарують дітям море позитивних емоцій.
Що потрібно для того, щоб відкрити агентство свята?
Як стати аніматором, щоб мати своє агентство і при цьому добре заробляти? Для початку, потрібно дуже любити дітей і мати акторський талант, бажано вміти гарно рухатись, співати і бути позитивним. Але все ж основний фактор – це безумовна любов до своїх маленьких клієнтів. Вони це відчувають, тому будуть просити батьків покликати того чи іншого казкового героя, який їм сподобався ще і ще. Багато дитячих аніматорів просто обожнюють дітей і прекрасно вживаються у роль.
Але, якщо ви не хочете безпосередньо самі бути аніматором або вважаєте, що для вашого віку це вже несолідно, то можна знайти працівників і заробляти. Скільки заробляє дитячий аніматор залежить від конкретного випадку, кваліфікації і ситуації. В середньому аніматор-виконавець отримує 150-500 гривень за годину. Це його дохід, який ви заплатите йому «на руки» безпосередньо після виступу або сформуєте заробітну платню в кінці місяця. Звісно, що так як це робота нерегулярна і не завжди високооплачувана, то дуже часто аніматорами стають студенти. Зазвичай, це студенти педагогічних вузів, коледжів та ті, хто любить займатися акторством. До їхньої стипендії оплата праці аніматора є досить непоганим бонусом.
Виклик аніматора на годину також коливається від 600 до 1500 гривень. Тут теж все залежить від ситуації. Дуже часто оплата праці і сума за годину роботи може залежати від сезону, регіону і т.д. Наприклад, у час новорічних свят чи шкільних і дитсадківських випускних завантаженість аніматорів дуже висока. В той час як в певні моменти може бути набагато нижчою. У великих містах практично щодня хтось замовляє аніматорів, а от у невеличких містечках послуги аніматорів потрібні в основному на вихідні.
Як влаштовувати розваги для дітей, щоб це було прибутково? Для початку варто знайти дійсно хороших працівників. Це повинні бути люди, які налаштовані на те, щоб отримати задоволення від праці, подарувати радість дітям. А от ті, хто хоче виключно заробити, навряд чи будуть дійсно хорошими працівниками. Також варто дивитися на те, щоб атмосфера у колективі була максимально позитивною і доброзичливою, адже аніматори-студенти – це постійна плинність кадрів. А це не надто позитивно впливає на розвиток бізнесу. Стабільний колектив зможе розвиватися, здобувати досвід, удосконалювати свої вміння.
Скільки грошей потрібно, щоб відкрити своє агентство розваг?
На перший погляд, для того, щоб відкрити таке агентство нічого не потрібно. Але насправді це не так. Адже для цього варто:
- Знайти приміщення, де будуть зберігатися костюми, реквізит. Також те місце можна використовувати як офіс, де аніматори будуть проводити репетиції, спілкуватися між собою, придумувати номери, готуватися до виступу. Адже чудово, коли до дітей приїжджає аніматор в образі, а не дівчинка-студентка з костюмом у руках. А потім та дівчина перетворюється на казкову героїню ледь не на очах у малюків, переодягаючись десь в куточку. Це точно не підвищить рейтинг агентства.
- Мати автомобіль або невеликий автобус, який зможе возити аніматорів на виклики. Звісно, аніматор може своїми ногами з костюмом і реквізитами їздити до дітей, але це довго і незручно. І аніматор, що виходить з тролейбуса у образі, наприклад, така собі ідея. До того ж автомобіль, який буде возити аніматорів – це чудовий спосіб проконтролювати їх, а також зберегти дорогі костюми і реквізити, а не забруднити їх чи десь забути.
- Костюми. Це найдорожча стаття видатків. Адже саме яскраві і якісні костюми роблять аніматорів такими цікавими для дітей. Костюм може коштувати від 1-2 тисяч за недорогий або аматорський та до 20 тисяч і більше, якщо мова йде ледь не про театральний реквізит. Звісно, чим дорожчий костюм, тим краще він виглядає. Яка вартість костюмів та реквізиту аніматорів буде залежати від вас, адже саме ви визначите в якій ціновій категорії і для яких клієнтів будете працювати.
- Реквізит. Це можуть бути колонки для музики, ноутбук, іграшки, кульки, бульбашки, милі подарунки і ще маса всього, що необхідно для того аби аніматор якісно зробив свою роботу.
- Податки. Їх потрібно платити, якщо працюєте офіційно. В ідеалі – агентство повинне бути офіційним, адже працює з дітьми і такі послуги є особливо делікатними і мають чимало вимог.
Чому аніматор – завжди актуальна професія?
Мати агентство розваг – дуже вигідно, адже люди у всі часи хочуть радості і сміху. Навіть у найскладніший період батьки хочуть влаштували своїм дітям свято. Тому аніматори ніколи не лишаються без роботи. До того ж діти дуже сприятливі до нових трендів і героїв, які постійно з’являються. Тому можна безкінечно вигадувати нові шоу та програми, адаптовані до дітей будь-якого віку, статусу та інтересів.
Як масштабувати бізнес аніматорів? Насправді дуже просто – потрібно завжди бути в тренді і не боятися вкладати гроші у нові костюми і реквізити. Нещодавно був тренд на Мавку, Барбі, Веднездей і все це потребувало нових костюмів і програм. У це потрібно вкладати гроші і фантазію. Але при цьому на піку популярності того чи іншого героя, використовуючи його образ, можна непогано заробити.
Також можна розвивати мережу агентств і працювати не лише у своєму регіоні, але й в іншому. А також важливо пропонувати щось унікальне, придумувати цікаві програми, розвиватись і дуже любити дітей.
Тож, якщо ви бачте себе у ролі власника агентства розваг, то можна спробувати почати розвиватися у цій сфері і досягати успіху. Але не забувайте про те, що необхідно постійно вкладати кошти і реінвестувати.