Одним з найкрасивіших місць в українських Карпатах є хребет Чорногора. Саме тут розташовані 7 гір, які мають висоту більше 2000 метрів. Це найвищий хребет в Україні. Довжина – 40 кілометрів. Зазвичай вважається, що він розташовується в Закарпатській області. Але насправді він розміщений на перехресті Івано-франківщини і Закарпаття.
Особливості Чорногірського хребта
Чому ж варто хоча б раз у житті відвідати Чорногору? Це чудові і нереально красиві місця, які вражають своєю неповторністю і автентичністю. Деякі схили доволі круті, інші – пологі. Загалом, це альпійські високогір’я. Через діяльність льодовиків саме на цьому хребті утворилися красиві озера: Бребенескул, Несамовите, Верхнє, Марічейка, Брескул.
На Чорногірському масиві є доволі багато лісів. Вони можуть рости навіть до позначки 1800 метрів. Тут можна побачити смереку, гірську сосну, вільху. Крім того, на Чорногорі є і полонини. Найвідоміші з них – Шешурська, Веснарка, Смотрич, Пожижевська.
На хребті є величезна кількість рослин – близько 700 видів. Серед них є й чимала кількість тих, які занесені до Червоної книги України.
Виділяють і 270 видів тварин. Серед них теж є ті, які вписані до Червоної книги. Тут можна побачити благородного оленя, бурого ведмедя, лісового кота.
Але найбільшу увагу привертають саме гірські вершини. Найбільшою серед них є гора Говерла. До речі, місцеві називають її Чорногора. Її висота – 2061 метрів. Вперше маршрут на гору був відкритий ще у 1880 році. Зараз підняття на Говерлу є дуже популярною атракцією. Тут завжди людно. Але погода мінлива: біля підніжжя може бути сонячно, а на горі – вітряно і холодно.
У сонячний день з Говерли можна побачити румунські Карпати.
Крім того, дуже відомими є гора Бребенескул та гора Піп Іван Чорногірський. Вони дещо нижчі за Говерлу, але від того не менш красиві.
На горі Пів Іван розташована обсерваторія. Тут постійно живуть люди. Це найвища обсерваторія в Україні.
Дуже красивою є гора Петрос. Вона не така популярна як інші, тому чудово підійде для тих, хто не любить великої кількості туристів. Сходити на неї неважко. У перші літні місяці галявини біля гори вкриті яскравими рододендронами, які занесені до Червоної книги України.
Якщо хочете піднятися на Петрос взимку, то потрібно мати спеціальне обладнання і підготовку.
Красивою є гора Гутин Томнатик. Але підніматися на неї краще влітку. У холодну пору року гора має дуже суворий клімат. Температура може опускатися до -30 градусів.
Неймовірною є дуже популярна гора Ребра. Раніше вона була межею Польщі і Чехословаччини. Гора схожа на голодного велетня з великими ребрами. Тут росте чимало червонокнижних рослин.
Ще на хребті виділяється гора Менчул. Її висота – 1998 метрів. Але все ж у 2017 році їй додали 2 сантиметри, тому вона теж вважається двохтисячником. До речі, на Закарпатті є кілька гір Менчул. Потрібно звертати увагу на яку з них ви будете підійматися.
На Чорногірському хребті можна побачити і чимало водоспадів: Дзембронські, Говерлянський.
Як дістатися до Чорногірського хребта?
Чорногірський хребет – місце, яке обожнюють всі туристи. Тут можна мати як одноденні екскурсії і походи, так і гуляти кілька днів.
Найпопулярнішим одноденним маршрутом є похід на Говерлу або Дзембронські водоспади. Він триває приблизно 7 годин. Потрібно пройти 7,5 кілометрів. Виходять із бази «Заросляк».
Довгий 10-ти денний маршрут на Піп Іван починається з села Дземброня. Його протяжність 20 кілометрів.
Є маршрути, які можуть тривати від 2 до 7 днів. Вони мають різну складність, і їхня протяжність коливається від 22-х до 66-ти кілометрів.
Зазвичай доїхати на Чорногору можна із селищ Ворохта, Лазенщина, сіл Кваси, Ясіня, Дземброня, а також з Верховини і Рахова.
Поради туристам
Хоча хребет дуже мальовничий, він може таїти в собі небезпеку. Адже в горах може трапитися різне. Тому обов’язково запишіть номери рятувальників і зареєструйтеся на КПП при вході на підйом.
- Крім того, майте з собою навігатор.
- Якщо туманно, то підійматися потрібно виключно з навігатором.
- Варто дивитися завчасно прогноз погоди, бо вона дуже примхлива. Тут може бути сонце, а тоді через кілька хвилин піти дощ. А ще навіть влітку на Чорногорі можливий сніг.
- У північній частині хребта не можна розпалювати багаття.
- Тут не дуже багато джерел з питною водою. Тому необхідно мати свою і робити запаси.
- На хребті небагато можливостей взяти дрова. Тому необхідно мати туристичні пальники і розпалювати вогнища там, де можна.
- При собі потрібно мати документи, адже їх у вас можуть попросити охоронці і рятувальники.
Чорногірський хребет – це чудове місце для проведення часу. Він подарує вам масу емоцій і приємних вражень!