Для вигрібної ями та септика в приватному будинку, котеджі, на дачі застосовують дренажно-фекальний насос, який швидко та ефективно відводить стічні води. Результативність його роботи залежить від правильного вибору моделі та її встановлення.
На які параметри слід звернути увагу
Умови використання обладнання диктують набір характеристик та функцій, якими воно має мати:
- мета експлуатації – занурювальні агрегати застосовують для септиків, відкачування стоків із підвалів та поливу; для побутових потреб вибирають напівзанурювальні; для періодичного використання досить зовнішніх конструкцій;
- наявність чи відсутність подрібнювача твердих домішок – для септика гарним рішенням стане помпа без подрібнювача;
- матеріал корпусу – полімерний пластик, алюміній, нержавіюча сталь, чавун;
рівень напору визначається за спеціальною формулою з урахуванням глибини резервуару та відстані до точки відведення; купувати потрібно пристрій, у якого цей параметр більше на 1-2 м; - робоча температура до +95 ° С необхідна при відкачуванні гарячих стоків з кухні та ванни;
береться до уваги кількість стічної маси, яку конкретний агрегат здатний відкачати за годину; - насос для вигрібних ям та септиків повинен мати потужність до 3000 Вт.
У продажу є багато різноманітних варіантів обладнання для домашньої каналізації. Різні виробники пропонують насоси для септиків із різними характеристиками для будь-яких потреб.
Як встановити фекально-дренажний насос правильно
Виділяють занурювальні, напівзанурювальні та зовнішні моделі. Типом конструкції зумовлюються особливості встановлення насоса в септику:
- поверхневі надійно фіксують на дні резервуару;
- напівзанурювальні закріплюються у вертикальному положенні за допомогою страхувальних тросів так, щоб фекальні маси не заливали мотор;
- зовнішні розташовують біля резервуара, а яму опускають тільки трубу.
Монтаж починається зі збирання обладнання відповідно до інструкції виробника. Потім агрегат опускають у резервуар і кріплять, виходячи з конструкції – стаціонарно на дні або певній висоті за допомогою жорсткої магістралі, спеціальної муфти або зовнішнього з’єднання типу роз’єму.
Можливе мобільне встановлення – насос опускають на дно септика, приєднують гнучку трубу і фіксують тросом. Після цього прилад підключають до електромережі та роблять тестовий запуск для перевірки працездатності системи та налаштування автоматичного поплавця. Якщо все виконано правильно, то поломки та функціонування вхолосту виключаються.
Вибір моделі з оптимальними характеристиками та грамотний монтаж дозволять багато років користуватися каналізацією без проблем.