Надати екстер’єру будинку презентабельності, монументальності та ошатності допоможе обкладання його фасаду природним будматеріалом. Практичне й модне рішення – використати для цього натуральний камінь.
Про типи відповідного матеріалу, його базові плюси й важливі моменти монтажу розповідається далі.
Натуральний камінь: видова специфіка
Наразі найчастіше для облицювання фасаду житлових та інших споруд використовують декілька видів каменю природного походження, описаних нижче.
- Габро
Міцна та стійка до перепадів температур гірська порода, базою якої є піроксен та плагіоклази, а додатковими складовими – апатити, кварц і олівін. Забарвлення даного матеріалу може бути темно-зеленим, чорно-сірим або інших кольорів. Фасадний декор із габро, який добре переносить низькі температури та підвищену вологість, виглядає ефектно та стильно.
- Травертин
Облицювальний кам’яний матеріал, що поєднує в собі порівняно легку вагу, стійкість до стирання, низьку теплопровідність, чудові звукоізоляційні властивості та екологічність. На сайті https://kanyon.com.ua/travertin/ купити натуральний камінь травертин високої якості можна недорого. Дану породу, що є проміжним варіантом між мармуром та вапняком, вважають різновидом вапняних туфів. Вона є універсальною, бо гармоніює з будь-яким стилем.
- Лабрадорит
Чудовий вибір для креативних дизайнерських рішень. Фішкою лабрадориту є яскрава кольорова поверхня з барвистими, райдужними розводами. Окрім привабливого вигляду, цей натуральний, зернисто-кристалічний камінь не позбавлений гідних експлуатаційних характеристик: він є високоміцним, надзвичайно довговічним, здатним витримувати різкі коливання температур, морози та вологу.
- Граніт
Порода, що містить у складі кварц і вирізняється мінімальним коефіцієнтом гігроскопічності. Матеріал добре піддається механічній обробці, зокрема тесанню та поліруванню, а в результаті останнього отримує ефектний глянець. Відтінкова гама граніту вражає різноманітністю. Цей природний камінь може бути як лаконічного сірого кольору, так і яскравим – червоним, оранжевим, бірюзовим або рожевим.
- Мармур
Будматеріал натурального походження, що не здатен вигоряти під дією ультрафіолету, гнити, не псується від надсильних механічних та фізичних навантажень. Виглядає мармур, завдяки неповторному візерунку, дуже естетично й вишукано – це ще одна причина його популярності для будівельного декору, і не тільки фасадного.
Крім того, облицьовувати зовнішні стіни будівель можна вапняком, піщаником, сланцем та іншим породами щільної структури.
Пріоритетні особливості натурального каменю
Цей природний будматеріал, не залежно від його видової приналежності, має багато переваг – він відрізняється такими позитивними властивостями:
- довговічністю – завдяки міцності гірських порід, кам’яна споруда стоятиме кілька століть;
- екологічною чистотою – оскільки такий камінь має природне походження, він не містить шкідливих, токсичних компонентів;
- стійкістю до впливу агресивних факторів довкілля – маються на увазі сильні морози та тривалі зливи, перепади температур і несприятливі сейсмологічні умови;
- декоративністю – облицювання даним природним матеріалом дозволяє будинку отримати преміальний, елітний вигляд;
- розмаїттям кольорової палітри – більшість видів природного каменю мають багато відтінків, від строгих до барвистих;
- гігієнічністю – відповідне облицювання не спровокує розвитку патогенної мікрофлори, цвілі, воно нецікаве для гризунів та не провокує розмноження небезпечних комах-паразитів.
Недоліків у такого матеріалу значно менше – це його далека від бюджетної вартість та значна вага.
Натуральний камінь: умови монтажу
Стартовим етапом відповідної робити є ретельна підготовка стін – вирівнювання їх поверхні з наступною обробкою антибактеріальним препаратами. Таке рішення є профілактикою плісняви та грибка. Оброблять зовнішню поверхню стін споруди при температурі від +5 до +25° С. Далі дамо ще кілька порад щодо монтажу натурального каменю:
- Для облицювання фасаду використовується переважно мокрий метод, що передбачає кладку на цементний розчин.
- Обов’язковою стадією робочого процесу є формування ізоляційного шару.
- Укладатися камінь може і на спеціальний клей.
- Альтернативою мокрого способу є технологія, що передбачає обладнання на фасаді спеціального металевого каркасу, стального чи алюмінієвого. Результатом відповідного рішення стає вентиляція фасаду: між облицюванням та стінами у такому випадку циркулюватиме повітря.
Пам’ятайте, що виконаний професійно, монтаж облицювання допоможе будівлі позбутися зовнішніх дефектів, пов’язаних з геометричними відхиленнями, та набути їй розкішного вигляду на довгі роки. Тож не варто нехтувати загальними правилами та пропускати певні моменти у процесі використання натурального каменю у будівництві чи декорі. Обирайте потрібний вид натурального каменю у перевіреного постачальника, одним з яких є kanyon.com.ua, дотримуйтесь інструкцій і результат вас дійсно порадує!
Раніше ми також розповідали, з яких матеріалів краще будувати будинок та переваги кожного з них. Радимо для ознайомлення!