Чомусь сьогодні прийнято більше говорити про шкідливі звички, а не про добрі. А даремно. Так, куріння, алкогольна залежність, ігроманія і т.д., це не добре. Але навіщо концентруватися на негативному, якщо приділивши увагу позитивним моментам, можна набагато успішніше боротися з цим. Адже щоб переконати людину кинути палити, не треба йти напролом, для цього потрібно просто підмінити її цінності, і вона сама захоче позбутися тютюну.
Ось чому ми повинні захотіти розвинути в собі гарні звички. Що зробили всі успішні, у різних сферах життя люди. То чому б і нам не скористатися цією нагодою? Адже навіть, якщо для цього, спочатку нам потрібно буде докласти зусиль, то ті плоди, які ми отримаємо виправдаються тисячу разів. Тому якщо ви хочете значно покращити якість свого життя і відповідно життя ваших близьких, то обов’язково варто розвинути у себе всі ці звички. І хай навіть не все одразу, головне почніть хоча б з одного. Тим більше тепер у вас є ще й докладна інструкція щодо того, як це зробити.
- Лягайте спати вчасно.
На думку фахівців, доросла людина має спати в середньому 8 годин. Так, бувають відхилення в обидві сторони, коли при цьому людина прекрасно почувається протягом дня, але це зустрічається не так вже й часто, і залежить від індивідуальних особливостей організму. У будь-якому випадку, якщо ви добре висипатиметеся, станете більш продуктивними, енергійними, і проживете набагато довше.
Як опанувати звичку?
Насамперед потрібно зрозуміти, якщо свідомо лягати спати в один і той же час, то вже зовсім скоро, робитимете це автоматично. Тому що організм налаштується на відповідний лад. Тому зусилля над собою потрібно буде виявляти десь протягом 2-х тижнів, а потім це увійде у звичку. Що мається на увазі під зусиллями? Просто лягти на ліжко у певний час, заплющити очі і постаратися заснути. Ніякого телевізора чи тим більше перегляду соцмереж, у яких просто «залипаєш», і не встигнеш схаменутися, як уже минуло 3 години. Крім того, вчені провели дослідження, і з’ясували, що мозок відпочиває на 70% з 22.00 до 01.00, решта часу сон найменш цінний. Враховуйте це, і в такому випадку, вам може знадобитися не більше 8 годин, щоб добре виспатися. Що стосується підйому, то визначте, коли ви найчастіше прокидаєтеся, і скоригуйте це з будильником.
- Займайтеся фізичною активністю.
В даному випадку не мається на увазі те, що ви повинні до 7-го поту тренуватися в спортзалі або щодня здійснювати двогодинні пробіжки. Адже мета зробити з вас не атлета, а здорову людину. І для цього буде достатньо навіть ранкової, 15-ти хвилинної зарядки. Для того щоб ви були бадьорими, енергійними, активними. М’язи були в тонусі і були сильними. Ну а ви, чудово почувалися.
Як опанувати звичку?
Ранкова зарядка займає небагато часу, тому вам обов’язково вдасться виділити на це 10-15 хв. І буде чудово, якщо ви також починатимете її в певний час. Однак її рекомендується починати не раніше ніж через 15 хв. після пробудження, щоб м’язи розігрілися, а суглоби розробилися. Стимулом займатися зарядкою, а заразом, щоб не було нудно, можна поєднати корисне із приємним. А саме, переглядати цікаве відео чи слухати улюблену музику.
- Частіше ходіть пішки.
Цю рекомендацію можна дедалі частіше чути з вуст людей, які ведуть здоровий спосіб життя. А також фахівців у різних галузях, що стосуються життєдіяльності людини. Тим більше, для цього не потрібно переодягатися у спортивний костюм та кросівки. Просто, наприклад, повертаючись з роботи додому, не чекайте на автобус, а пройдіть ці 3 зупинки пішки. Тим більше, згідно з дослідженнями, користь від піших прогулянок така сама, як і від занять бігом, проте вони менш травмонебезпечні. Прогулянки допомагають позбутися стресу, роблять зір гострішим, сприятливо впливають на серцево-судинну систему. Хіба це того не варте?
Як опанувати звичку?
Насамперед, не потрібно форсувати події та починати з марафонів. Починайте з малого. Наприклад, якщо є необхідність поїхати машиною в супермаркет, який знаходиться в 2-х км., пройдіть їх пішки. Тим більше, це займе не так багато часу. Або ж, якщо відвозите дитину до школи, то беріть лише гроші на проїзд в один кінець, щоб назад додому, у вас не з’явилася спокуса поїхати громадським транспортом. Загалом, створюйте ситуації, коли у вас є можливість дістатися певного місця лише пішки і дуже скоро це увійде до звички.
- Правильно харчуйтесь.
Як сказав один мудрець – ми є те, що ми їмо. Відповідно, ми маємо приділяти велику увагу своєму раціону. Щоб він був повноцінним, збалансованим, мав достатню кількість білків, жирів та вуглеводів. А також різноманітним. Не можна сказати, що ви добре і правильно харчуєтеся, якщо цілий день у вашому раціоні бутерброди з ковбасою, які ви до того ж перехоплюєте на ходу, або булочки з ряженкою. На вашій кухні мають бути найрізноманітніші овочі, фрукти, молочні продукти і т.д. А також якщо ви ще не вмієте, то обов’язково навчитеся готувати, а не їжте всухом’ятку.
Як опанувати звичку?
Існує хибний стереотип, що здорове харчування та смачне харчування це два різні поняття. Насправді все зовсім не так. І щоб переконатися в цьому на власному досвіді, хоч раз, замість своєї улюбленої бургерної, зайдіть у кафе здорового харчування, яке обов’язково має бути у вашому місті. Ще вона може називатися вегетаріанською. Знайти таке ви зможете легко через інтернет. Упевнені, зрозумівши, наскільки смачні там готують страви, ви відразу зміните свою думку про здорове харчування.
Навчіться готувати самостійно і постарайтеся зробити так, щоб воно було різноманітним. Тим більше, зробити це дуже легко, оскільки в інтернеті є мільйон рецептів, а головне простих, на цю тему. Також постарайтеся створити меню на тиждень. Більше того, беріть здорову їжу із собою на роботу. Це не тільки корисно, а й вигідніше з фінансової точки зору. І вже зовсім скоро, ви зрозумієте, що правильно харчуватися стало вашою звичкою.
- Тренуйте розум.
Мозок, він як м’яз. Його завжди потрібно тренувати та давати йому певне навантаження. Для того, щоб він чудово мислив, був у тонусі, і гострим як лезо. Тим більше це допоможе вам легко, швидко і з успіхом, вирішувати багато життєвих завдань. Причому найкреативнішими і нестандартними способами.
І одним із методів того, як це зробити, є не лише вирішення різних логічних головоломок, а й просте читання. Причому це можуть бути не тільки розумні книги, підручники та енциклопедії, а й будь-яка художня література. Можливо, ви здивуєтеся, але читання не тільки прокачує мозок, але й допомагає боротися зі стресом, підвищує рівень вашої концентрації, покращує пам’ять та якість сну. То чому б не замінити перегляд марної телепередачі на спілкування з книгою?
Як опанувати звичку?
Приділяйте щодня хоча б 15-20 хв. на щось нове. Наприклад, вивчайте іноземні слова, дивіться фільми іншого жанру, ніж вам подобається, ходіть містом новими маршрутами і т.д. Ви здивуєтеся, коли зрозумієте скільки всього довкола цікавого. А також це стимулює вас мислити нестандартно, а не звичними шаблонами. Щодо читання, то підберіть для себе якусь цікаву книгу, але не електронну, а саме класичну. У цьому є велика різниця. А також, постарайтеся виділити для неї певний час, це допоможе перетворити цей ритуал на звичку.
- Тримайте свої фінанси під контролем.
Фінансам також варто приділяти велику увагу. Адже це одна з важливих складових, що визначають якість нашого життя. І для того, щоб бути забезпеченою людиною, недостатньо добре заробляти. Потрібно ще й навчитися правильно розпоряджатися грошима. А також, вміти їх зберігати та примножувати. Адже проблеми з фінансами впливають не лише на матеріальний бік життя, а й здоров’я, оскільки дуже часто призводять до стресових ситуацій.
Як опанувати звичку?
Насамперед, визначте яку суму від своїх щомісячних доходів ви можете відкладати. Вона не обов’язково має бути великою, і не обов’язково зберігати гроші у банку. Як тільки у вас з’явилася в руках певна сума, миттєво відкладіть ту частину, яку ви пообіцяли. Навіть, якщо на цей момент ви потребуєте грошей. Для того, щоб це було простіше зробити, можна через онлайн-банкінг функцію, яка сама перераховуватиме певний відсоток коштів, що надійшли на неї, на інший рахунок. Однак він повинен бути таким, щоб зняти з нього гроші, ви могли, наприклад, тільки через 3 міс. Порадьтеся з банківським консультантом. По-друге, на дозвіллі подумайте про те, що ви купили минулого місяця, без чого цілком змогли б обійтися і складіть список. А тепер завжди носіть його з собою, і якщо вам раптом захочеться купити чашку кави, перед тим як це зробити, обов’язково загляньте в неї, чи немає її там. Ну і по-третє, читайте книги про те, як розпоряджатися грошима. Які можуть бути дуже цікавими. Наприклад, «Пес на ім’я Мані» Бодо Шеффера. Книга написана в художньому стилі, і орієнтована на дітей, однак і дорослі знайдуть там масу корисної для себе інформації щодо того, як розпоряджатися грошима.
- Дбайте про своє здоров’я.
Який сенс у всіх досягненнях, якщо здоров’я не дуже? Адже для того, щоб з радістю розпоряджатися всім, що маємо, потрібно мати для цього можливість. Ось чому, перше, з чого ви повинні почати, так це піклуватися про своє здоров’я. Причому постійно, а не бігти до лікаря, тільки коли розболівся живіт. Адже цього цілком могло і не бути, якби ви займалися профілактикою. Тому, ознайомтеся зі звичками, які вам можуть допомогти, і обов’язково оволодійте всіма ними.
Як опанувати звичку?
Тут усе дуже просто. Адже ми вже говорили про здорове харчування, зарядки, прогулянки пішки тощо. Це вже більшість справи. Ще одне, що вам потрібно буде зробити в цьому напрямку, скласти для себе графік профілактичних відвідувань стоматолога та інших фахівців. Адже, наприклад, куди легше і дешевше запломбувати маленьку дірочку, ніж потім реставрувати поламаний зуб. Тому можете попросити стоматолога, самому дзвонити вам у певні дати, щоб ви не забули про профілактичний огляд, щоб ви не забули про це.
Ви вирішили взяти відповідальність за своє життя і зробити всі ці звички своїми? Чудово! Однак, ви не повинні думати, що все вийде одразу. Для цього потрібен час, терпіння та наполегливість. Адже, як стверджують досвідчені в цій справі люди, будь-яка звичка набувається за 45 днів, і спочатку жити з нею буде не дуже легко. Проте, ви ж маєте намір йти до своєї мети? Для цього головне почати і не зупинятися. Успіхів вам у ваших починаннях!