Кожен з нас інколи прагне побути наодинці, почитати улюблену книгу, насолодитися відпочинком у тиші. Чи навпаки, провести час у компанії, спілкуючись та ділячись тим, як пройшов день. Спостерігати разом за заходом сонця, випити чашку чаю або чогось міцнішого.
Щоб ви не задумали, але затишне містечко тут відіграватиме значну роль. Те, що буде розташоване у дворі на свіжому повітрі, водночас захищаючи від дощу, вітру, променів сонця. Відмінним рішенням стане установка альтанки, яка перетворить звичайне місце в саду чи подвір’ї у куточок релаксу та відпочинку. Звісно, можна купити вже готову альтанку https://terrahome.com.ua/pergolnye-sistemy/ яка буде зроблена майстрами, що спеціалізуються на виготовленні таких товарів від А до Я. Але не менш актуальним варіантом є самостійне виготовлення альтанки. Насправді у цьому немає нічого складного.
Чому люди будують альтанки власноруч і які їх види найпопулярніші?
Змайструвати альтанку власними руками досить вигідно, бо це дозволяє зекономити кошти, які доведеться витратити на роботу майстрів та інші нюанси. Головне, не поспішаючи, розібратися, як саме це зробити, що для цього знадобиться та інше.
Альтанка являється самостійним елементом ландшафту, знаходиться окремо від будівлі. Найбільш доречно виглядатиме невеличка будівля біля басейну чи у саду.
Найбільшою популярністю користуються альтанки із дерева. Подібні моделі виготовляються у самих різних стилях, видах, можуть мати різні форми. Як приклад можна назвати шестигранні конструкції, ажурного типу. Або ж можна вибрати споруду, що витримана у класичному тоні. Ще альтанки можуть бути відкриті та закриті. Який саме вибрати тип альтанки, залежить від уподобань власника. Головне, щоб альтанка подобалася тому, для кого призначається.
Перед тим, як розпочати будівництво, потрібно вибрати місце, де саме збираєтеся побудувати. Тобто, збираючись зробити альтанку з дерева, доведеться найти місце, які підходить. Найкращим рішенням стане розташування альтанки у зоні відпочинку, подалі від господарських територій. Також важливо, який відкривається вид на околиці. Таким чином вийде створити потрібний настрій у тих, хто відпочиває. Отже, після того, як вибрали місце для побудови альтанки, можна приступати до самого процесу будівництва.
Що саме знадобиться для альтанки?
Мабуть, ніхто не здивується, дізнавшись, що для побудови альтанки потрібно досить багато матеріалів та деяких інших виробів. Розглянемо більш детальне те, що знадобиться для створення бажаної зони відпочинку. Для побудови альтанки знадобиться:
- Стійки з бруса дерев’яні, балки, щоб посилити конструкції. Також вони потрібні для того, щоб створити каркас даху, основу для підлоги;
- Дошки та інші види матеріалів призначені для стін й підлоги;
- Цвяхи для деревини та шурупи, бетон;
- Анкери з металу, для даху знадобиться покрівельний матеріал.
Не так важливо, яких розмірів буде альтанка, якого типу планується будівля. Але всі елементи з дерева потрібно просочити імпрегнатом. Це допоможе захистити матеріал від вологи, шкідників та синяви. Також треба брати до уваги, що всі матеріали повинні бути якісними, не кришитися і прослужити довгий час. Тому краще брати матеріал у перевірених постачальників, які завоювали довіру та позитивну репутацію у клієнтів.
Як побудувати альтанку – розглядаємо крок за кроком
Як вже було зазначено вище, потрібно вибрати місце для альтанки. Також визначитися з типом та формою альтанки.
- Визначитися, що саме буде в альтанці, якої ширини та довжини плануєте поставити меблі. Ці моменти важливо врахувати, щоб потім не зіштовхнутися з обмеженнями;
- Важливим нюансом являється вибір підлоги. Це може бути підлога з дерева чи бетону. Вибираючи з дерева, то це додатково зміцнить альтанку, а от бетонна обійдеться дешевше;
- Важливо також продумати конструкцію даху, чим будете її покривати. Рекомендується деревина, керамічна черепиця, бітумна черепиця (яку використовують найчастіше).
Далі йдеться про основу альтанки. У такому випадку варто звернути увагу на три способи:
- Перший спосіб являється найбільш простим. Полягає у тому, щоб встановити альтанку на фундаментних блоках. Такий варіант підходить для тих, хто хоче побудувати невелику альтанку;
- Можна встановити альтанку на стовпчастий фундамент. Для цього потрібно заглибити стовпи у землю, встановлюючи на розчин із цементу. Причому розмір таких стовпів має бути більшим ні поверхня каркаса;
- У третьому випадку можна залити бетонний фундамент. Рекомендується такий спосіб, коли споруджуються великі альтанки, криті керамічною черепицею. Але такий варіант являється досить складним та вимагає багато часу.
Який саме варіант вибрати, то вже залежить від можливостей та уподобань.
Надалі потрібно поставити стійки з дерева. І для цього доведеться використати спеціальні опори або лапки. Ніжки таких анкерів закріпити у бетоні, стійки ставити в анкери, закрутити шурупами.
Вже після того, як встановили стійки потрібно подбати про монтаж каркасу даху альтанки. Найбільш простою покрівлею являється односхилий дах, але найбільш популярним і красивим можна назвати дах-конверт.
Самостійна побудова альтанки й розрахунок матеріалу
Розібравшись, як крок за кроком побудувати альтанку, вийде спорудити у саду справжню зону відпочинку. Дана справа не являється прямо дуже легкою, але це також може принести задоволення. Що може бути краще, ніж змайструвати щось своїми руками? Щоб потім відпочивати там самостійно і запрошувати гостей на чашку чаю чи на щось більш міцне. Проте, якщо не готові збудувати альтанку своїми руками, завжди можна звернутися до професійних майстрів. Які візьмуть на себе всі турботи про створення потрібного результату.
Альтанка на приватній території не тільки забезпечує відпочинок, але і прикрашає ландшафт, гармонічно вписуючись у загальну картину.