Ще зовсім недавно слова блогер навіть не існувало в нашому лексиконі. А для деяких, воно взагалі могло б здатися лайкою або ж як мінімум жаргонним. Однак сьогодні такий вид діяльності перебуває на піку популярності, яка при цьому не перестає зростати. Причому, займаються цим люди незалежно від статі, віку та інтересів. Тим більше це не просто захоплення, а ще й заняття, яке може приносити прибуток. Саме тому, цілком можливо що і у вас виникне бажання стати блогером. А разом із ним і питання, як це зробити і з чого почати?
Але перш за все, треба розуміти, що це таке і про що ми говоримо. Блогерство має на увазі те, що ми ділимося з іншими людьми своїми думками, інформацією, ідеями і т.д. Для багатьох це є одним із способів самовираження, а для інших – справжнім бізнесом. Загалом, кожен знайде в цьому щось своє. Але в будь-якому випадку, для того, щоб витрачений час, сили і енергія не були порожніми, ваш блог повинен бути популярним. І чим більше людей його регулярно відвідують, то краще. Адже від цього залежить не тільки популярність вашого дітища, а й те, який прибуток воно вам приноситиме.
Логічно виникає таке питання – як на цьому можна заробляти? Насправді, все просто – реклама. Відповідно, чим у вашого блогу більше підписників або просто читачів, тим більше він буде цікавий рекламодавцям, які платитимуть за те, щоб розмістити на вашій сторінці свій банер. Причому знаходити їх можете як ви, так і вони вас. Ще раз повторимося – головне тут мати велику кількість людей, які відвідують ваш інформаційний ресурс. Ну, а тепер настав час поговорити про те, з чого і як правильно почати, щоб створити свій блог з нуля.
- Створіть свою сторінку.
Насправді це не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. І це легко можуть зробити навіть ті люди, які не мають ані найменшого уявлення про те, що таке сайтобудування. Та й за великим рахунком, це і не потрібно. Адже для цього існують спеціальні ресурси, на яких можна зареєструвати та розмістити свою сторінку блогу. Причому зробити це можна абсолютно безкоштовно. Знайти їх також елементарно, через Google пошук. Ну, а технічно це виглядає так. Ви реєструєтеся на сайті, створюєте профіль, вибираєте назву для свого ресурсу та вперед!
Ну а далі, потрібно розібратися в меню, яке зазвичай просте, ергономічне і зрозуміле. І навіть не маючи досвіду роботи з ним, ви швидко зрозумієте що до чого. Навчіться розміщувати та оформляти тексти, зображення, а коли настане час – рекламні банери. Ну а якщо виникнуть питання, ви завжди зможете розраховувати на допомогу з боку служби підтримки. Впорається кожен!
- Виберіть тематику вашого блогу.
В даному випадку це основа основ і фундаментальний аспект, якому потрібно приділити першорядну увагу. А ще, знайти «золоту середину». А точніше визначитися між двома ключовими факторами. З одного боку, ви наповнюєте блог інформацією. Відповідно, його основна тематика має бути вам близька та цікава. А також, ви повинні чудово розумітися на питаннях, які з цим пов’язані. З іншого боку, тема блогу має бути актуальною, насущною та цікавою широкому колу людей. Адже саме для них ви й ведете свою сторінку. Тому варто почати з того, щоб подумати про те, в чому ще ви добре знаєтеся і почуваєтеся як риба у воді. І одночасно з цим, не полінуватися подивитися, як багато інших блогів, щоб побачити, які з них користуються більшою популярністю. Конкуренції у цьому випадку боятися не варто.
І ще одне. Подумайте про те, щоб вибрати для свого блогу відповідну назву. Вона має бути читабельною, лаконічною, і водночас відображати суть того, про що ви говорите на сторінках блогу. Тим більше, як співається в одній відомій пісні «як ви яхту назвете, так вона і попливе». Пам’ятайте про це.
- Займіться просуванням.
У вас є цікавий, корисний, правильно оформлений блог? Чудово, вітаємо. Але в той же час який від цього сенс, якщо на ньому мало відвідувачів? Адже ви робите це не для себе, а для інших. А ще, швидше за все, хочете отримувати з цього дивіденди. Якщо бути пасивними, то можливо, ви дочекаєтесь «з моря погоди», і поступово набудете популярності, оскільки ті, хто про вас знають, почнуть рекомендувати вас іншим, а ті робитимуть те саме. Але на це потрібно багато часу. Тому, проявіть активність і займіться просуванням блогу. Робити це можна у різний спосіб. Наприклад, це може бути обмін банерами зі своїми колегами і однодумцями, контекстна реклама, тематичні форуми, і т.д.
Ці три кроки є першими і основними у розвитку вашого ресурсу. Але в будь-якому випадку, навіть якщо ви зробите все правильно, і досягнете великого успіху на цій ниві, то приготуйтеся до того, що він прийде не відразу. Тому важливо не тільки докладати певних зусиль, але й мати терпіння. Але якщо є бажання, то все у вас обов’язково вийде. Головне почати і бути впевненим в успіху, чого, власне кажучи, ми вам і бажаємо!