Львів, це те місто, в яке закохуєш одразу, як тільки ступаєш на його вулички брукованою бруківкою і ніби на машині часу потрапляєш на кілька століть тому. Опинившись серед старовинних костелів, замків та інших пам’яток архітектури.
Але, якщо ви вже неодноразово бували у Львові, вивчили його вздовж і впоперек, цілком може захотітися чогось новенького. А можливо навіть відпочити від міської метушні та надлишку вражень. Якщо так, то ви знову опинилися за адресою. Адже Львівська область багата на пам’ятки. Багато хто з яких створив не людина, а природа. Тому, якщо ви маєте час і знаходитеся в пошуку нових вражень, можете вирушити в турне околицями Львова. Тим більше, всі заміські пам’ятки знаходяться за годину-дві їзди від обласного центру. І ви зможете навіть за один день подивитися кілька із них.
Золота підкова Львівщини
Так називають один з найпопулярніших туристичних маршрутів, який охоплює 3 замки, що знаходяться неподалік один від одного. Це Золочівський замок, найменший, акуратний і відреставрований. Знаходиться він у самому центрі міста, що дуже зручно. Далі йде Підгорецький замок. Саме про нього ходять легенди, що нібито там живуть духи та приведення. А кілька років тому туди навіть приїжджали американські «мисливці за приведеннями» зі спеціальним обладнанням і провели в цій будівлі кілька тижнів. Як вони стверджують, прилади показували сильні аномалії, що говорить про те, що духи там таки є. Хоча, задля справедливості варто сказати, що і сам замок зовні нагадує будинок з приведеннями. І звичайно ж, найколоритніший, харизматичний, Олеський замок, що знаходиться у відмінному стані. Стоячи на вершині гори, від чого його видно за кілька кілометрів.
Насамперед, він славиться тим, що в 1629 році в ньому народився один із найвпливовіших польських правителів. Ян Собеський третій. А в 1838 році, після сильного землетрусу, замок був майже зруйнований. І перебував у такому стані аж до 1965 року, коли розпочалася його реконструкція. Сьогодні Олеський замок – справжня Мекка для туристів. Відповідно, тут існує музей з експозицією з понад 1 500 експонатів, виставка дерев’яних скульптур та інших предметів мистецтва. Також, за невелику плату, аніматор у середньовічному костюмі, не тільки привітно вас зустріне, а й за невелику плату видасть іменну грамоту про те, що ви належите до славетного княжого роду. Ну а біля підніжжя гори, ви зможете купити сувеніри на будь-який смак і колір, в одному з безлічі торгових наметів. Ну а як відпочинете, можете відвідати монастир Капуцинів, що знаходиться неподалік, виконаний у стилі бароко і побудований в 1739 році. Відвідати всі ці визначні пам’ятки можна на власному авто трохи більше ніж за пів дня. Але найкраще, купити екскурсію в одному з безлічі тревл агенцій, що знаходяться на пл. Ринок.
Добромильська фортеця
Ще її називають замок Гербуртів. Перші відомості про нього належать до 1450 року. Спочатку він був побудований з дерева, від чого в 1947 році був спалений монголо-татарами. А 1 566, Ян Гербурт почав будівництво нового замку. Цього разу вже з каменю, товщина стін якого в деяких місцях досягала 4 м. Від чого він виконував роль захисно-оборонної споруди і не був призначений для проживання. Сьогодні замок Гербуртов перетворився на руїни, але, незважаючи на це, виглядає переконливо. Крім того, він є найвищим замком на Львівщині над рівнем моря. А також найприхованішим і таємничим, від чого побачити його можна лише безпосередньо підходячи до цієї стародавньої будови.
Поселення стародавніх хорватів
Приблизно 2 тис. років тому на території нинішньої Львівської області була країна під назвою Біла Хорватія. Згадки про яку існують у «Повісті минулих літ». У минулому столітті докази про існування Стільського городища (назва пішла від Стільсько-Миколаївського району, де вона знаходиться) виявив археолог зі Львова Орест Корчинський. Знайшовши на місці розкопок не тільки житлові та промислові приміщення, а й домашнє начиння, предмети побуту, прикраси і т.д. Сьогодні всі ці експонати знаходяться у етнографічних музеях області.
Але насамперед вражає архітектура цього поселення. Яке розташовується всередині скель. З безліччю печер, жертовників і таємних ходів. Також існує теорія про те, що нижче існує ще й підземне місто, вхід до якого досі не знайшли. Сьогодні багато з колишніх «квартир і кімнат» білих хорватів місцеві жителі використовують як льохи для зберігання продуктів. Але, враховуючи площу городища в 15 гектарів, у всіх бажаючих є чудова нагода ближче познайомитися з цією унікальною археологічною знахідкою, і власноруч доторкнутися до історії.
Грот Приймання
Неподалік Львова знаходиться місто Миколаїв. А за два кілометри від нього, природна та історична пам’ятка – урочище Прийма. Який вражає уяву своїм унікальним, фантасмогоричним виглядом. Яка могла створити лише природа. Але найцікавіше в тому, що саме тут знайшли перші на Львівщині останки неандертальця. Вік яких становить понад 45 тис. років. Вважається, що грот Прийма давні люди використовували як зимовий мисливський табір. Для того, щоб за допомогою копій добувати їжу.
Турківський кар’єр
Штучне водоймище з красивою, кристально чистою водою. Від чого з’явилася й друга назва – блакитне озеро, глибина якого становить 20 метрів. Саме тому тут заборонено купатися. Але при цьому, ніщо не заважає вам відпочити на його кам’янистих, скелястих берегах і зробити кілька чудових фото. А набравшись сил, можете пішки вирушити до Турки, щоб помилуватися старовинними дерев’яними бойківськими церквами та хатками.
Тустань
Фортеця та оборонна споруда створена зі скель. Знаходиться воно неподалік села Урич, що у Сколівському районі. Це величні скелі, що досягають 50 м у висоту. А підходячи до них, здається, що ти потрапив до казкової країни велетнів. Крім того, ці величезні брили прикрашені стародавніми петрогліфами – малюнками висіченими на камені, що символізують людей, тварин, небесні світила тощо.
У 11-13 століттях, тут було споруджено фортецю, для захисту від татаро-монгольських загарбників. Відповідно, у скелях з’явилися кімнати, підземні ходи, колодязі та гроти. Враховуючи інтерес туристів до цього місця, створено безліч дерев’яних сходів, якими можна забратися на самий верх цього дива природи.
Водоспад Сопот
Унікальність цього водоспаду в тому, що вода не падає з нього, а плавно стікає, утворюючи своєрідну низку мережив на поверхні скелі. Водночас, створюючи звук схожий на шепіт. Звідки й виникла його назва. Спливаючи з гори, вода потрапляє в річку Сопотянку, яка протікає через незайманий, мальовничий ліс. До якого ще не дісталася рука людини.
Розгірче
Стародавнє село за 100 км. від Львова, основу якого історики датують 15 століттям. Поселення складається з трьох печер, створених його жителями всередині скелі. Також між ними є не тільки ходи, а й сходи, що з’єднують 2 рівні та вікна. Прийнято вважати, що тут жили ченці з Києво-Печерської лаври, що прийняли обітницю мовчання. Ну, а на хліб вони заробляли собі тим, що продавали мед зі своєї пасіки.
Кам’янецький водоспад
Свою назву ця природна краса отримала на честь річки Кам’янка, в яку падає вода з висоти семи метрів. При цьому, сяючи та відблискуючи на сонці різнокольоровими іскрами бризок. Відмінне місце не тільки для того, щоб зробити чудові фото, але і щоб освіжитися в літню спеку під прохолодною водою і позасмагати на сонці.
Озеро Журавлине
Неподалік Кам’янецького водоспаду знаходиться як Журавлине, або як його ще називають місцеві «мертве» озеро. Настільки неблагозвучна назва вона отримала тому, що його вода дуже насичена сірководнем, від чого в ньому навіть не водиться риба. А також на ньому є острів створений природним шляхом із скупчення колод та переплетених гілок. Який, як стверджують, постійно пересувається з одного місця на інше.
Притулок для ведмедів «Домажир»
Зовсім поруч, лише за 20 км. від Львова знаходиться справжнісінький притулок для ведмедів. Яких повернули до довкілля, після їхнього життя в цирках, зоопарків, та інших розважальних закладах. Тут клишоногі почуваються як удома, тому що умови їх проживання максимально наближені до природних. А у кожного ведмедика є власний вольєр площею цілих 1 тис. кв. км. Усі вони мають спеціальні огорожі з електричним захистом, поряд із якими проходять туристичні стежки. Тому, у кожного бажаючого є чудова можливість поспостерігати за життям бурих ведмедів у природному середовищі. А також, взяти участь у різних заходах, насолодитися чашкою кави в місцевому кафе, і добре провести час всією родиною або з друзями
Ферма бананів
Так, Львівська область це далеко не тропіки. Проте і тут є своя місцева бананова плантація. На якій виростає не лише кілька сортів бананових дерев, та й інші екзотичні плодові дерева. Такі, як лайм, гранати. кумквати та ін. Ферма, існує нещодавно, але тим не менш, за її продукцією вишикувалася велика черга. Складається переважно з дизайнерів, які використовують екзотичні рослини для прикраси квартир та офісів. Ще на банановій фермі проводять екскурсії, як правило, для школярів із Львівської та інших найближчих областей. Ну а якщо хочете романтики, то за попередньою домовленістю, вам організують нічну екскурсію «джунглями»
Фермерське господарство «Західний равлик»
А ось село Солонка славиться тим, що тут є справжнісінька равликова ферма. Продукція якої має великий попит у європейських країнах. Де давно, м’ясо равлика вважається делікатесним. А її ікра коштує в 10 разів дорожче, ніж чорна осетрова. Тут вам не лише покажуть як вирощують равликів у промислових масштабах, а й запропонують продегустувати їх на смак. Ця страва подається з різними соусами, кожен з яких вартий уваги навіть найдосвідченішого гурмана. Тому, якщо ви хочете дійсно чогось незвичайного, а заразом і смачного, то обов’язково навідайтеся у гості на равликову ферму.
Ну що, тепер переконалися, що приїжджати до Львова треба якнайчастіше? Адже в його околицях не йменше цікавого, ніж у центрі міста. Тож, якщо у вас є вільні навіть кілька днів, купуйте скоріше квитки до Львова, щоб набратися приємних вражень, яких вистачить до наступної поїздки.