Однією з найбільш відомих актрис минулого століття, яка в певній мірі змінила положення акторів і зробила його більш демократичним, вважається Олівія де Гевіленд. Українському глядачеві вона відома роллю Мелані Вілкс в кіноепопеї «Віднесені вітром». У фільмі – ніжна та тендітна, проте у реальному життя актриса відрізнялась принциповістю, досить жорстким характером та великою силою волі.
Ранні роки Олівії де Гевіленд
Олівія народилася в Токіо 1 липня 1916 року. Її матір була театральною британською актрисою, а батько – відомим адвокатом, який мав практику в Японії. Сестрою Олівії була відома голлівудська актриса Джоан Фонтейн. Сестри постійно конкурували та мало спілкувалися. Пізніше Джоан пригадувала, що не було ні одного доброго вчинку з боку Олівії в дитинстві. В дитинстві дівчатка постійно конкурували, адже саме Олівія вважалася красунею і розумницею. Їй купували найгарніші плаття, а мати демонстративно вихваляла саме її. В той час як Джоан завжди хворіла і вважалася ні на що не здатною. Проте пізніше Джоан стала не менш успішною актрисою як Олівія. До кінця життя між сестрами не було контакту, їхні відносини лишалися холодними. Хоча після смерті Джоан Олівія сказала, що вражена кончиною сестри і їй від цього дуже сумно.
Коли батьки розлучилися, Олівія разом з матір’ю та сестрою переїхали до Каліфорнії. Це було необхідно для того, щоб покращити здоров’я сестри Джоан, яка постійно хворіла. У США Олівія отримала середню освіту, а також певний час навчалися у католицькій школі для дівчаток.
У 1930 році юна Олівія брала участь у постановці «Сну в літню ніч». А вже у 1935 році вона покинула театр і пішла у кінематограф. З 1935 по 1938 рік вона знімалися у різноманітних пригодницьких фільмах, де партнером її в основному був голлівудський секс-символ Еррол Флінн.
У 1939 році актриса зіграла у фільмі «Віднесені вітром», який став її візитівкою. Роль Мелані принесла актрисі номінацію на Оскар за кращу жіночу роль другого плану.
Оскароносна актриса Олівія де Гевіленд
У 1941 році Олівія отримала громадянство США. Вона була готова до серйозних драматичних ролей. Проте їй в основному пропонували ролі пристойних і дещо нудних дівчат. Тому у 1943 році жінка подала в суд на компанію Warner Bros. Компанія хотіла продовжити контракт з актрисою в односторонньому порядку, а вона цього не бажала. На той час це було нормальною практикою. Актриса виграла суд, намагалася допомогти змінити структуру взаємодії кіностудій і актором. Завдяки Олівії актори отримали більшу свободу дій. Сама Олівія дуже цим гордилась і вважала це чи не найосновнішим своїм досягненням.
Крім успішної судової справи Олівія мала дуже великі успіхи в акторстві. Адже у 1947 році вона отримала «Оскар» за роль у фільмі «Кожному своє», а у 1950 році таку ж нагороду за роль у картині «Спадкоємиця».
Олівія де Гевіленд активно знімалася аж до 1970-х років. Її кар’єра була дуже успішною і значимою.
Після того як актриса завершила кар’єру, вона лишилася працювати на телебаченні. За це вона свого часу отримала «Еммі» та «Золотий глобус».
Особисте життя Олівії де Гевіленд
У Олівії було досить бурхливе особисте життя. У 1940-х роках вона мала яскраві романи з багатьма акторами Голлівуду. Але у 1946 році жінка вийшла заміж романіста Маркуса Гудріха. Їхній шлюб тривав до 1953 року. У 1949 році у пари народився син Бенджамін. В майбутньому він стане математиком, проте помре у 1991 році після тривалої боротьби із злоякісним захворюванням крові.
У 1955 році вийшла заміж за французького журналіста П’єра Галанте. У 1956 році у них народилася донька Жизель. Розлучилися Олівія і П’єр у 1979 році, проте зберегли дружні відносини. У 1998 році Галанте помирав від раку у Парижі. На той момент Олівія була для нього доглядальницею.
Олівія де Гевіленд: останні роки життя
Олівія лишалася активною до останнього подиху. У 2003 році вона з’явилася на премії Американської кіноакадемії. Пізніше брала участь у зйомках документального фільму, який був присвячений «Віднесеним вітром». Жінка виступала на різних преміях, постійно спілкувалася з журналістами.
17 листопада 2008 року отримала Національну медаль США в галузі мистецтв. 9 вересня 2010 року їй був присвоєний ступінь кавалера ордену Почесного легіону. В червні 2017 року Олівії був присвоєний титул Дама-командор ордену Британської імперії.
Навіть переступивши 100-річний рубіж Олівія знаходила можливості захищати свої авторські права в суді і ніколи не лишалася осторонь різних проблем.
Померла актриса 26 липня 2020 року в Парижі. Їй було 104 роки.
Більше про історії життя та творчий шлях видатних акторів та актрис можна почитати у розділі Шоу Бізнес.