Типів фундаменту є дуже багато. Міцність одних із них буває надмірною, так само як і ціна. Інженерна думка йде шляхом раціоналізації витрат на будівництво, і саме палево-гвинтовий фундамент став компромісом між економічними та технічними міркуваннями.
В Україні розробкою, комплектуванням та монтажем пальово-гвинтових фундаментів займається львівська компанія «Ефектбуд». Але щоб оцінити її пропозиції за посиланням https://geoshurup.ua/ru/vyntov-e-fundament/, варто відрізняти, чим ця технологія відрізняється від застарілої, пальово-лопатевої.
У чому відмінність геошурупів?
Лопатеві та гвинтові палі часто плутають самі будівельники, можливо, намагаючись ввести в оману замовника. Гвинтові палі також називаються геошурупами і мають принципову відмінність, хоча теж завертаються в землю. Від примітивних лопатевих паль геошурупи відрізняються:
- конструкцією – замість двох тонких і широких лопат на кінці вони мають довгий гвинт вздовж всього або більшої частини стрижня;
- відсутністю ефекту розпушення ґрунту навколо себе – гвинтова паля робить її більш щільною;
- рівномірним розподілом навантаження від будівлі, тоді як тонкі лопаті старих паль ламаються від ваги, після чого фундамент розгойдується;
- корозійною витривалістю – гвинтова паля вкрита гарячим цинком, і цього покриття у звичайних умовах достатньо для 100 років експлуатації фундаменту;
- простота монтажу – геошуруп не вимагає наварювання оголов’я на місці.
Таким чином, фундамент на геошурупах – це зовсім інша конструкція, ніж на палях з лопатями. Геошурупи також кращі за найпопулярніший стрічковий фундамент на слабких, болотистих, обводнених грунтах і схилах, дешевше і швидше в монтажі. Але слід враховувати, що гвинтові палі розраховані на меншу вагу будівлі, ніж бетонна стрічка або плита.
Чи можливо виготовити геошуруп самостійно?
В інтернеті можна знайти багато порад, як своїми руками зробити гвинтові палі для фундаменту. Але при цьому на фото демонструють кустарний виріб, що у всьому повторює лопатеву палю. Опис процесу виготовлення також відповідає тому, що називається геошурупом.
Лопатева паля навіть заводського виробництва завжди гірша за гвинтову, так само як і фундамент з першої. А все тому, що без промислового обладнання для лиття та без володіння технологією не можна отримати вздовж стрижня геошурупа різьблення, а потім укрити виріб гарячим цинком. Також тільки серійне виробництво робить виготовлення геошурупів економічно обґрунтованим. Тому якщо потрібний справді якісний фундамент, варто скористатися пропозиціями будівельної компанії «Ефектбуд», яка за можливості здатна змонтувати його за кілька днів з гарантією. Фахівці компанії також здійснять розрахунок, проектування фундаменту та повідомлять, наскільки гвинтові палі придатні до використання у ваших умовах. Для останнього спеціалістам слід оцінити геофізичні властивості ділянки та характеристики майбутнього об’єкта.