В сучасних реаліях майже кожна людина щоденно чимало часу проводить за комп’ютером. Звичайно, дехто любить серфити в мережі Інтернет, сидіти в соціальних мережах, щось дивитися чи грати в ігри у горизонтальному положенні на зручному дивані, але у більшості випадків на ПК зручніше працювати за столом. Це стосується як розваг та відпочинку, так і безпосередньо роботи, бо в наш час є чимало професій, які майже на 100% − це праця за комп’ютером.
Чому ми вирішили заговорити про такі очевидні та всім відомі речі? Річ у тому, що сидячий спосіб життя не найкращим чином впливає на самопочуття та здоров’я людини. Рано чи пізно це може навіть викликати певні захворювання. Щоб зробити час за ПК більш комфортним та менш шкідливим, важливо не лише робити регулярні перерви на невеличку зарядку або хоча б на ходьбу, а й придбати зручне ергономічне крісло для роботи за столом. Їх вибір, до речі, зараз чималий. З одного боку, це добре, бо можна підібрати найбільш оптимальне рішення, а з іншого – це може заплутати людину і вона купить щось не те.
То як вибрати комп’ютерне крісло? Це не такий уже й складний процес, але є суттєві фактори та моменти, на які важливо звертати увагу. Саме про це ми й пропонуємо поговорити у даній статті. Ознайомившись з представленою в ній інформацією, ви точно зможете підібрати ідеально підходяще офісне крісло для комп’ютера.
Як вибрати крісло для ігор і роботи?
Незалежно від того, потрібне крісло для роботи чи геймінгу, головні критерії залишаються схожими: ергономіка, комфорт, якість матеріалів, регулювання, а також вартість. Саме на ці характеристики ми й рекомендуємо звертати увагу. А тепер трохи детальніше по кожному показнику:
- Ергономіка – правильна підтримка спини та шийного відділу мінімізує втому та дискомфорт. Саме у цьому і полягає весь сенс придбання спеціального виробу для тривалого сидіння за комп’ютером.
- Матеріали та механізми комп’ютерних крісел – тканинна оббивка забезпечує повітропроникність, а екошкіра – довговічність і легкий догляд. Якісне крісло має регульовану висоту, нахил спинки, підлокітники та підголівник.
- Механізми – розрізняють стандартний газліфт, мультиблок та синхронний механізм, що впливають на комфорт і довговічність.
- Призначення – для офісної роботи потрібен баланс між комфортом і підтримкою постави, а для геймінгу важливіша зручність під час тривалих сесій. Дехто цим нехтує та купує просто те, що подобається візуально, що є не найкращим рішенням. Враховувати призначення – це справді важливо.
- Ціна – тут все залежить від вашого бюджету. Якщо фінанси дозволяють, то можна не економити та взяти щось дорожче. Якщо ж бюджет обмежений, то постарайтеся знайти найкраще співвідношення якості до вартості.
Це все добре, але відкривши сайт того чи іншого онлайн-магазину, або ж зазирнувши в один з фізичних магазинів, людина стикнеться з великим каталогом, тому не зовсім зрозуміло, що робити далі. Які найкращі комп’ютерні крісла? Це цілком нормальне питання, яке виникає буквально в перший момент. Саме тому пропонуємо невелику добірку кращих рішень, які ви без сумнівів можете розглядати як варіанти для покупки.
ТОП-5 варіантів для роботи
Коли мова йде про професійну діяльність, як в офісі, так і вдома, то важливо знайти крісло для довгої роботи за комп’ютером, яке буде зручним, але при цьому триматиме ваше тіло в анатомічно правильній позиції. Воно не повинно бути занадто м’яким. Все має бути в міру. У зв’язку з цим, у нас є невеликий ТОП-рішень:
- Nowy Styl Ergohuman Mesh
Ця модель відома своєю ергономічною конструкцією та сітчастою спинкою для покращеної вентиляції.
- Herman Miller Aeron
Легендарне офісне крісло, відоме своєю ергономікою та високою якістю матеріалів.
- Kulik System Elegance
Це ортопедичне комп’ютерне крісло, розроблене для підтримки правильної постави та комфорту під час тривалого сидіння.
- DXRacer Master Series
Хоча бренд DXRacer відомий своїми геймерськими виробами, серія Master позиціонується як преміальне крісло, придатне як для геймінгу, так і для офісної роботи.
- SIHOO M18
Популярне офісне крісло з сітчастою спинкою та регульованими підлокітниками, відоме своєю доступністю та функціональністю.
Геймерське крісло рейтинг ТОП-5
- Secretlab Titan Evo 2022
Оновлена версія популярної моделі, відома своєю ергономікою та високоякісними матеріалами.
- DXRacer Formula Serie
Класична модель геймерського крісла, відома своєю надійністю та комфортом.
- Anda Seat Kaiser 3
Ця модель вигідно відрізняється адаптивною поперековою підтримкою та зносостійкою екошкірою DuraXtra.
- Razer Iskur
Високоякісне геймерське крісло з унікальною поперековою підтримкою та преміальними матеріалами.
- Cougar Armor One
Популярна модель серед геймерів, яка відома своєю ергономікою та доступною ціною.
А як щодо недорогих рішень, адже часто продукти для геймерів шукають студенти чи навіть підлітки, а вони зазвичай мають досить обмежений бюджет? Бюджетні геймерські крісла теж є і якщо постаратися, то можна знайти цілком пристойні варіанти як в плані якості, так і по оформленню. Пропонуємо до ознайомлення ще кілька цікавих варіантів, які підійдуть тим, хто хоче зекономити й купити недорогі крісла чи стільці для комп’ютера, але потім не пошкодувати про своє рішення.
- Trust GXT 701 RYON. Це одне з найдоступніших геймерських крісел. Якщо говорити точніше, то його вартість станом на квітень 2025 року в Україні становить близько 4000 гривень. Оббивка виконана зі шкірозамінника, що забезпечує м’якість та приємні тактильні відчуття.Регулювання включає висоту та кут нахилу спинки.
- Fury Avenger M+ (NFF-1710). Ця модель пропонує необхідний функціонал за бюджетну ціну. Оббивка з комбінації поліестеру та шкірозамінника забезпечує зносостійкість та вентиляцію. Наповнювач − еластична піна. В комплекті є дві знімні подушки для шиї та попереку. Особливістю є досить великий діапазон кута регулювати нахилу спинки − до 135 градусів.
- Huzaro Force 6.2 RGB Mesh. Стильне крісло з RGB-підсвічуванням, яким можна керувати за допомогою пульта дистанційного управління. Таке дизайнерське рішення особливо сподобається молоді. Оббивка з тканини забезпечує хорошу вентиляцію. Тут спинку можна розкладати взагалі аж на 180 градусів.
- Genesis Nitro 330. Крісло з комбінацією поліестеру та екошкіри, що забезпечує зносостійкість та вентиляцію. Механізм гойдання Tilt та подушка під поперековий відділ додають комфорту.
Як налаштувати крісло для правильної постави?
Щоб використання виробу приносило лише задоволення, важливо правильно його налаштувати. Робити це потрібно індивідуально під себе. Із заводу всі вони йдуть зі стандартними налаштуваннями, а в магазині їх і зовсім можуть хаотично налаштовувати продавці. А як зрозуміти, що ви все зробили так, як слід? Якщо дана інформація вам цікава, то ось джерело, де ви зможете знайти більше. Перш за все, вам має бути комфортно. Достатньо просто певний час посидіти на кріслі і вам все стане зрозуміло. Також є певні моменти, на які ми радимо звернути увагу.
По-перше, після налаштування висота має бути такою, щоб ваші ноги стояли на підлозі, а коліна при цьому утворювали кут 90°.
По-друге, зверніть увагу на спинку. Вона має щільно прилягати до тіла, а поперековий вигин – підтримувати поясницю. Так ваша спина довго не втомлюватиметься та буде набагато менше шансів з часом отримати таке захворювання хребта, як лордоз.
По-третє, оцініть зручність підлокітників. Налаштуйте їх так, щоб руки розташовувалися на рівні клавіатури. Ви не маєте до неї сильно тягнутися.
Висновок
Отже, відношення до покупки крісла для роботи за комп’ютером має бути серйозним. Важливо враховувати не лише ціну та зовнішній вигляд. Безумовно, саме вартість для багатьох виявляється вирішальним фактором при виборі, та й дизайн – це важливо, але рекомендуємо все ж дослухатися до озвучених в цьому тексті порад. Ви маєте розуміти, що правильний вибір крісла – це інвестиція у комфорт та здоров’я. Саме з такими думками у голові потрібно приймати остаточне рішення про покупку тієї чи іншої моделі.
Не варто поспішати. Якщо ви знайшли ідеальне рішення, але на нього не вистачає коштів, то слід задуматися про те, щоб трохи відкласти покупку та купити його пізніше, коли воно буде вам по кишені. Кожному ж хочеться залишитися задоволеним придбанням.
Також обов’язково враховуйте, для яких саме цілей ви купуєте виріб. Хтось шукає варіант для відеоігор, а комусь потрібне рішення для роботи. Є певна специфіка, а також свої нюанси, тому це теж слід враховувати.