Настало літо якого всі ми так довго чекали. Це означає, що ми будемо досить багато часу проводити на сонці, навіть якщо не на пляжі. А сонячному УФ випромінюванню найбільше буде схильна до делікатної шкіри обличчя, про яку потрібно правильно подбати.
Коли на вулиці спекотно ми сильніше потіємо, а залози активно виділяють підшкірний жир. Від чого, шкіра набуває недоречного блиску, а бактерії чудово почуваються в таких умовах. Також зростає ризик розвитку онкології шкіри, особливо якщо ми користуємося кремами з фотосенсибілізаторами, що підсилюють чутливість до сонячного світла. Не рідкість пігментація шкіри, у тому числі і ластовиння, поява зморшок. Тому новий сезон – нова косметика. Та, якою ми користувалися взимку та демісезоння вже не актуальна. Мало того, через свою щільнішу текстуру в спеку вона може закупорювати пори.
3 кроки до здорової та красивої шкіри влітку
1. Захист
Онкологія шкіри запобігає набагато легше, ніж інші ракові захворювання. Тому, щоб мінімізувати ризики її появи, досить просто захищати епідерміс, який схильний до впливу ультрафіолету. Також, це захистить шкіру від пігментації, опіків та передчасного старіння.
Перебуваючи на пляжі, ви наражаєте шкіру на більший ризик сонячного опромінення. Вода та пісок відбивають промені та роблять УФ більш активним та інтенсивним. Виникає потреба у спеціальних захисних косметичних засобах. Наприклад, у водостійких сонцезахисних засобах, що рекомендуються «Американською академією дерматології». Враховуючи те, що влітку люди купаються у водоймищах і сильніше пітніють, показник SPF має бути від 30. Косметику потрібно наносити за 15-20 хв до виходу з дому на сонці. За цей час вона встигне вбратися. А з кремів використовувати ті, що на водній основі, які залишають пори відкритими та більш делікатними. Добре, якщо до їх складу будуть входити такі антиоксиданти як вітаміни С та Е, ресвератрол, екстракти арніки, ацероли, зеленого чаю, водоростей, чорниці тощо.
2. Зволоження
Коли ми потіємо, багато вологи втрачає як організм, а й шкіра. Тому влітку вона набагато більше потребує додаткового зволоження, ніж узимку. І якщо шкіра блищить, не треба думати, що все гаразд. Зволожена та жирна шкіра – це зовсім два різні поняття. Тому що саме суха шкіра схильна до виділення жиру. Віддавайте перевагу кремам на водяній основі з легкою текстурою. Якщо ви користуєтеся есенціями, сироватками, засобами, що очищають і т.д., вибирайте ті, до складу яких входить гіалуронова кислота.
3. Делікатне очищення
У спеку, косметичні засоби із щільною текстурою можуть створювати почуття дискомфорту та відчуття того, що шкіра забруднена. Тому вся косметика, навіть така як вода для вмивання, мають бути максимально легкими. Наприклад, просто замініть крем на повітряну пінку. Про такі засоби як скраби з абразивами краще забути на літо, щоб не пошкодити епідерміс. А ось пілінги з кислотами використовувати можна, але не часто та акуратно. Найкраще користуватиметься ними ввечері, а вдень наголошуватиме на сонцезахисних засобах. У будь-якому випадку шкіру обличчя потрібно регулярно очищати, щоб запобігти появі висипів та запалень.
Речовини та процедури, з якими потрібно бути обережними
Деякі з тих косметичних засобів та процедур, якими ми користувалися в іншу пору року, влітку можуть бути не просто не актуальними, а й небезпечними. Наприклад, пошкодити роговий шар шкіри, спровокувати сонячний опік, пігментувати тощо. А що саме ми зараз розповімо.
Кислоти
Це стосується як альфа-гідрокислот (виноградна, гліколева, мигдальна) та бета-гідрокислот (саліцилова). Будь-яка кислота в принципі є агресивною речовиною. Тому влітку кошти, до складу яких вони входять, потрібно застосовувати не часто і з обережністю. Інакше можна заробити висип або пігментні плями. Як стверджують спеціалісти. Безпечними в такому випадку будуть лактобіонові та глюкуронолактонові полігідрокислоти.
Ефірні масла
Влітку їхня небезпека в тому, що вони підвищують сприйнятливість шкіри до ультрафіолетових променів, що, у свою чергу, є причиною сонячних опіків. Найбільш це стосується ефірних олій, що одержуються з цитрусових. Так що, якщо на вулиці сонячно або тим більше ви збираєтеся на пляж, то парфуми із запахами цих рослин краще відкласти до вечора.
Різні фотосенсибілізатори
Подивіться на етикетку косметичних засобів. Якщо ви знайдете в їхньому складі такі речовини як бензофенони, циннамати, саліцилати або параамінобензойна кислота, то від їх купівлі або використання варто утриматися до осені. Тим більше сьогодні не важко вибрати щось інше.
Шліфування лазером
Дуже популярна сьогодні косметична процедура, під час якої лазер нагріває нижні шари шкіри, що стимулює вироблення колагену і зростання нових клітин, одночасно видаляючи відмерлі частинки з верхнього шару. Для шкіри це є своєрідним стресом, оскільки це її травмує. Відповідно зростає можливість гіперпігментації, через що фахівці не рекомендують часто бувати на сонці як мінімум за 2 місяці до процедури. Після якої також потрібно захищати шкіру від сонця, використовуючи спеціальні креми та лосьйони. Який для цього знадобиться час залежить від глибини роботи лазера.
Хімічний пілінг
Навіть якщо ви збираєтеся робити поверхневий пілінг, не варто сильно засмагати перед цим. Через те, що шкіра стає дуже чутливою і можуть виникнути пігментаційні плями. Розчини, які наносяться на шкіру під час цієї процедури, дуже насичені кислотами, а для того, щоб вони мали бажаний ефект, їх тримають на обличчі досить довго. Так що ймовірність пошкодження шкіри набагато вища, навіть ніж при використанні «бабусиних методів».
Ін’єкції
«Уколи краси та молодості» можуть стати причиною того, що на місці введення голки та тривалого перебування на сонці можуть з’явитися темні області. Тому, уникайте засмаги перед ними, а потім активно користуйтеся сонцезахисними кремами з високим коефіцієнтом SPF. Від 30 і від.
І завжди пам’ятайте, ваш комфорт, самовідчуття та головне здоров’я, набагато важливіше, ніж модна засмага та косметичні процедури здатні зробити ваш зовнішній вигляд ще красивішим.