У 2021 році для ініціативних інвесторів з’явилась нова можливість для реалізації, яка носить назву NFT. Можна з упевненістю сказати, що це перше у світі явище, яке поєднало мистецтво, новітні технології та інструменти інвестування. Люди створюють, купують і збирають зображення NFT, формують цілі спільноти та платформи та використовують технологію NFT для розвитку бізнесу та залучення клієнтів, тому що віртуальний світ більше не є віддаленим майбутнім, а є частиною нашого повсякденного життя, і стане все більш і більше Уже відбувається його проникнення в усі сфери суспільства. Отже, якщо ви ще не знаєте, як працюють NFT-токени, що таке NFT-образ і навіщо потрібен NFT, читайте наш матеріал. Спочатку давайте обговоримо найважливіші поняття простими словами. NFT
NFT — невзаємозамінні токени (NFT), які зазвичай створюються за допомогою того ж типу програмування, що й криптовалюти. Токени — це зашифровані активи на основі технології блокчейн, які можна обмінювати та продавати. Це можуть бути зображення NFT, пісні, твіти, текст, розміщений на веб-сайтах, фізичні об’єкти та інші цифрові елементи.
Блокчейн NFT
Щоб зрозуміти, як працюють NFT і навіщо вони вам потрібні, спочатку потрібно зрозуміти, як працюють блокчейни. По суті, блокчейн — це розподілена база даних, що містить постійно зростаючий список послідовно розташованих записів або блоків. Кожен блок має криптографічний хеш, що описує вміст, мітку часу та дані транзакції попереднього блоку в ланцюжку.
Історія NFT
Хоча більшість із нас дізналися про NFT лише у 2021 році, насправді їх історія починається раніше. Все почалося з першого NFT під назвою Quantum.
Для тих, хто не знайомий з NFT, NFT стали популярними лише в 2017 році. Приблизно в цей час на блокчейні Ethereum була запущена перша серія NFT. Одним із таких ранніх проектів у блокчейні Ethereum є колекція малюнків NFT під назвою CryptoPunks, випущена Larva Labs. У результаті багато його робіт були продані за мільйони доларів.
Як працюють NFT
У світі існують різні блокчейн-системи, і Ethereum є однією з найпопулярніших. На основі блокчейнів, таких як Ethereum, можна створювати цифрові активи, що складаються зі смарт-контрактів (токенів). NFT — це токен на основі стандарту Ethereum ERC-721.
Ось короткий огляд стандарту ERC-721, який допоможе вам зрозуміти, як працюють NFT: Ethereum Request for Comments 721 або ERC-721 — це стандарт, представлений у 2018 році, який реалізує інтерфейс прикладного програмування (API) для токенів на основі смарт-контрактів. Це дозволяє передавати токени з одного облікового запису в інший, що є ключовою особливістю NFT.
API також підтримує різні інші функції, такі як транзакції зі сторонніми обліковими записами, перевірка балансу на рахунках, розрахунок загальної кількості токенів тощо. Застосовуючи стандартний алгоритм, будь-який може використовувати бінарний інтерфейс програми для підключення до токена. Після того, як художник NFT створив цифровий актив, він може увійти на будь-який торговий майданчик NFT, найбільшим із яких є OpenSea.
Художник NFT може розмістити актив на торговому майданчику та продати його. Тобто це відкриває абсолютно нові можливості заробітку для творчих людей.