Сімейні спори – це завжди дуже педантичні питання. Якщо ви вирішили подати на розлучення й не знаєте з чого почати, то треба спочатку заспокоїтись, впевнитись у своєму виборі на 100 % та розпочинати процес з холодним розсудом.
У даній статті ми ретельно розглянемо дане питання та дізнаємося як подати на розлучення, куди необхідно звертатись та всі нюанси, які можуть виникнути на цьому шляху.
РАГС або суд, куди подавати заяву на розлучення?
Якщо у колишнього подружжя немає дітей та претензій один до одного, треба звернутись до РАГСу й написати заяву про розлучення. Для цього потрібно мати з собою паспорта, ІПН та свідоцтво про шлюб. Потім через місяць необхідно прийти у визначену дату обом та забрати свідоцтво про розірвання шлюбу. Коли подружжя не з’являється через місяць попередньо подана заява анулюється.
А як подати на розлучення, якщо є діти або спірні питання стосовно майна чи нерухомості? Тут вже все набагато складніше, та є кілька варіантів розвитку ситуації. Розлучати можуть тільки у суді! Законодавство України налаштоване на збереження сімей, тому процес буде не швидкий. Тільки у випадку коли обидва партнери подадуть позов та не мають жодних претензій, отримати свідоцтво ви зможете через 1-2 місці, в багатьох випадках судовий процес може тривати від 6 місяців та більше.
Збираємо всі необхідні документи та готуємо позивну заяву
Заява про розлучення подається до суду, в залежності від місця проживання подружжя або на вибір заявника, за місцем знаходження відповідача. На практиці зазвичай подає на розлучення один з партнерів. Тепер треба знати які документи потрібні для подачі на розлучення у суді:
- Перше й головне – це скласти грамотно позовну заяву, найкраще звернутись до кваліфікованого юриста, яки правильно пропише усі ваші вимоги.
- Паспорт громадянина України.
- Свідоцтво про одруження.
- Ідентифікаційний код.
- Свідоцтва про народження дітей.
- Документи, які підтверджують права на різні вимоги у заяві, або навпаки для їх спростування.
Надаються тільки копії документів, оригінали до суду не подаються.
А що потрібно для подачі заяви на розлучення ще? Кили зібраний весь пакет документів, треба звернутись до суду та подати заявку у реєстраційному вікні. Після прийняття буде видана квитанція на оплату позову. Її можна сплатити самостійно, або перекласти цю відповідальність на відповідача, але цю умову треба обов’язково вказати у позові. Так скільки коштує подати заяву на розлучення сьогодні в Україні? Вартість складає у розмірі 0,4 % прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, тобто 1211,20 гривень.
У позовній заяві, вказується, коли і де зареєстрований шлюб, чи є спільні діти, їх вік, досягнуто подружжям угоду про їх зміст і виховання, при відсутності взаємної згоди призначення аліментів, опіки над дітьми, вирішення майнових спірних ситуацій рішення виносить тільки суддя.
Багато хто сумнівається чи можна подати на розлучення одному та не казати про своє рішення. Так, можна. Після прийняття вашого позову, відповідачу суд надсилає інформацію, коли та стосовно чого треба явитися на розглядання справи до суду.
Сьогодні у час новітніх технологій все набагато легше, менше папірців, не треба ходити до багатьох установ та стояти у черзі. Багато різноманітних питань можна вирішити онлайн, а коли знаєш як подати на розлучення через Дію цей процес стає ще набагато простішим. Коротка інструкція:
- Завантажуємо необхідний додаток.
- Знаходимо меню «електронний суд».
- Проходимо необхідну авторизацію, заповнюємо бланк позовної заяви та додаємо усі необхідні документи у форматі PDF.
- Сплачуємо державний збір.
- Далі за допомогою додатку можна спостерігати на якому етапі знаходиться ваша справа.
Розгляд заяви проходить протягом 30 календарних днів незважаючи яким чином вона подана. Якщо вона оформлена через дію все одно треба прибути до суду у встановлену дату та час на розгляд справи.
Часто виникає питання як подати на розлучення, якщо є діти та коли призначаються аліменти. Після рішення суду ви отримуєте необхідні документи, які потрібно передати у виконавчу службу. Аліменти починають нараховуватись після винесення судового приказу.
Тепер ви знаєте як розірвати шлюб, але ситуації можуть бути різними. У тяжких випадках, наприклад, позбавлення батьківських прав, оскарження аліментів, розірвання шлюбного контракту, розподіл нерухомості тощо, краще звернутись до адвоката по сімейним справам, який буде представляти ваші інтереси у суді. Потрібен тільки профільний спеціаліст, він зможе допомогти та підказати у будь-якому питанні.
Набагато швидше та легше проходить процес, коли подружжя згодні з вимогами один одного та сумісно вирішують це питання. Для цього складається спільна заява про розірвання шлюбу (зразок) якої можна побачити на електронному порталі суду або сервісах мінекономіки, в інтернеті також багато ресурсів, де можна знайти необхідну інформацію.
Тепер ви знаєте де подати заяву на розлучення та як проходить цей процес. Випадки усі різні та сім’ї також.
В якому випадку не можна розлучитись? Можуть тільки в одному випадку, без згоди дружини, якщо вона вагітна або протягом одного року після народження спільної дитини. Це стосується і тих випадків, коли дитина народилася мертвою або померла у віці до року.
Більше цікавої інформації читайте в рубриці Дім, сім’я, діти на нашому порталі.