У більшості людей автомобілі марки Ferrari асоціюються з розкішшю, стилем та швидкістю. Така машина – це без перебільшення певний соціальний маркер. Далеко не кожен може дозволити собі придбати подібний транспортний засіб. Навіть найдешевші моделі коштують чималих грошей. З моменту свого заснування бренд став символом італійської майстерності та спортивної елегантності.
А які автомобілі від цього бренду справді заслуговують уваги? Давайте в рамках цієї статті поговоримо про цікаві варіанти, які треба розглянути, якщо ви придивляєтеся до цього бренду та хочете купити машину, але почати пропонуємо з історії Ferrari, бо вона досить цікава.
Заснування бренду: як все починалося?
Засновником компанії є Енцо Феррарі. Саме на його честь і названо бренд. Ким він був? Це без перебільшення легендарна особистість. Він був підприємцем, а також гонщиком.
Народився у 1898 році в Модені (Італія). Автомобілями та перегонами він захоплювався з самих ранніх років. Його першою роботою стала посада тест-пілота. На ній він активно брав участь у перегонах. До речі, працював він не де інде, а у компанії Alfa Romeo, про яку ви, скоріше за все, теж чули.
У 1929 році Енцо починає займатися підготовкою гоночних автомобілів. В нього вже є своя команда таких же як і він професіоналів.
Виробництвом авто він почав займатися аж у 1947 році. Першою моделлю стала Ferrari 125 S. Вона була представлена вже в тому ж році. Що це була за машина? Цей 1,5-літровий гоночний автомобіль оснащувався V12-двигуном та мав стильний дизайн. Корпус був блискучого бордового кольору і це додавало йому особливого шарму. Було виготовлено лише два таких авто. До речі, один з двох екземплярів існує і сьогодні. Він знаходиться в «Сховищі» Автомобільного музею Петерсена.
Енцо Феррарі прагнув створювати не просто машини, а витвори мистецтва, які підкорювали б серця не лише швидкістю, а й стилем. Йому вдалося це з першої ж спроби.
Найвідоміші моделі Феррарі
Ferrari F40
Ця модель була випущена у 1987 році. Вона досі є однією з найзнаменитіших в історії бренду та входить в категорію легендарні автомобілі Ferrari. Ця автівка була створена до 40-річчя марки. Вона особливо цікава своїми новими на той час технологічними рішеннями. Ferrari F40 отримала вуглепластиковий кузов, а її 2,9-літровий V8-двигун з двома турбінами розвивав потужність у 478 кінських сил. Автомобіль міг розганятися до 324 км/год. Для тих років це були неперевершені показники.
Ferrari 458 Italia
Це вже більш пізня модель, котра була представлена у 2009 році. Вона у свою чергу втілює уже сучасні технології. Радує око і бездоганний дизайн. Якщо говорити про характеристики, то машина оснащена атмосферним V8-двигуном об’ємом 4,5 літра, який видає 570 кінських сил. Її аеродинамічний кузов створений у співпраці з Pininfarina, що зробило авто не лише красивим, а й технічно досконалим. Кожен, кому цікаві італійські спортивні автомобілі Феррарі, мріє хоча б раз побувати в салоні даного «залізного коня».
Ferrari Enzo
Модель, по суті, названа в честь самого засновника бренду. Багато хто відносить її до найвидатніших автомобілів 2000-х років. Це і зрозуміло, бо транспортний засіб справді вражає. Світ побачив у 2002 році. Машина має 6,0-літровий V12-двигун потужністю 660 кінських сил і безліч технологій, запозичених із Формули-1. Максимальна швидкість авто – 350 км/год.
Ferrari LaFerrari
Не можна не сказати декілька слів і про цього представника бренду. Це перший гібридний автомобіль від Феррарі. Рік випуску ‒ 2013. Поєднання 6,3-літрового V12-двигуна з електромотором забезпечує неймовірну потужність у 963 кінські сили. LaFerrari є уособленням майбутнього, поєднуючи екологічність із шаленою швидкістю.
Трохи менш відомими, але теж досить популярними можна вважати:
- Ferrari SF90 Stradale – гібридна модель, що розвиває швидкість до 340 км/год.
- Ferrari F8 Tributo – з максималкою 340 км/год і потужністю 720 кінських сил.
- Ferrari 812 Superfast – автомобіль із V12-двигуном, який досягає швидкості 340 км/год.
Якщо говорити про гоночні автомобілі Феррарі, то ось перелік моделей з цієї категорії, які є найвідомішими:
- Ferrari 125 S (1947);
- Ferrari 166 MM (1948);
- Ferrari 250 GTO (1962–1964);
- Ferrari 330 P4 (1967);
- Ferrari 312 T (1975–1980);
- Ferrari F2002 (2002);
- Ferrari 488 GTE (з 2016 року);
- Ferrari SF70H (2017);
- Ferrari 499P (2023);
- Ferrari FXX-K (2015).
Італійський дизайн Ferrari
Компанія завжди співпрацювала з найкращими дизайнерами Італії. Одним із найвідоміших партнерів бренду є ательє Pininfarina, яке відповідальне за створення більшості моделей Ferrari. Вистачало у Феррарі і своїх талановитих дизайнерів. Наприклад, дизайн екстер’єру вже згаданого вище Ferrari LaFerrari належить Флавио Манцони, який з 2010 року займав посаду головного дизайнера компанії. Цілком справедливо буде сказати, що кожен автомобіль бренду є унікальним витвором мистецтва, де естетика гармонійно поєднується з аеродинамікою.
Кілька цікавих фактів про Енцо Феррарі
- Символ бренду – чорний кінь на жовтому фоні – має особливу історію. Емблема була подарована Енцо матір’ю відомого італійського льотчика Франческо Баракка, який використовував цей символ на своєму літаку під час Першої світової війни.
- Енцо був одержимий автоспортом. Він не сприймав себе лише як виробника дорожніх автомобілів. Його головною метою було домінування на гоночних трасах.
- Він вважав, що після завершення роботи над авто воно більше не належить йому, тому навіть намагався зайвий раз на них не дивитися.
Колекційні автомобілі Ferrari
З часом деякі моделі Феррарі стали справжніми скарбами для колекціонерів. Наприклад, Феррарі 250 GTO – один із найдорожчих автомобілів у світі, який на аукціонах продавався за понад 70 мільйонів доларів. Унікальність кожної моделі та обмежені серії роблять Ferrari улюбленцем серед поціновувачів автомобільної класики.
Підсумуємо
Вибір машини – це індивідуальний процес. Кожному подобається щось своє. У кожного свої вподобання та розуміння того, яким має бути ідеальний автомобіль. Хай там як, але вкрай складно буде знайти автолюбителя, який буде абсолютно байдужим до бренда Феррарі. Як найперші творіння цього виробника, так і сучасні варіанти справді захоплюють. На них хочеться дивитися. В них хочеться покататися. Їх хочеться купити. Якщо така можливість є, то чому б і ні? Це символ того, як людина, котра цим справді захоплювалася, змогла зробити щось, що тепер радує поціновувачів у всьому світі.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Автомобілі на нашому порталі.