У світі сіль сприймається як простий продукт. Це базова приправа. Без неї не обходяться на жодній кухні – вона робить смак страв насиченим. Адже не дарма народна мудрість говорить: “Без солі і хліб не їсться”.
Короткий екскурс в історію солі
Сіль використовували при приготуванні їжі з давніх-давен. Нині це доступний продукт. У давнину її цінність була в рази вищою. Іноді вона виступала валютою. У середні віки вживання солі могли собі дозволити лише багаті люди. Деякі народи наділяли цей продукт символічними значеннями життя, багатства. Кухні світу також мають традиції використання цієї приправи. Наприклад, в індійській кухні перевагу віддають різноманітним соляним сумішам. А ось японці порадять вам обов’язково купити морську сіль у чистому вигляді: ще з давніх-давен у них сіль, здобута з моря, вважалася найвищим даром.
Сіль: що це і звідки береться
Сіль – це прояв смаку. Вона робить насиченішим смак продуктів, пом’якшує присмаки або посилює їх. З точки зору хімії – це сполука натрію та хлору. Види солі:
- Кухонна: звичні для нас кубічні кристалики. Видобувають кількома способами. Як правило, це метод випарювання солевмісних розчинів морів або озер. Застосовується метод збору з дня солончаків. Також використовують відкритий спосіб видобутку у шахтах.
- Морська. Основний метод отримання – випарювання морської води. Містить більше мінералів, ніж куховарська. Має більш насичений смак.
- Гавайська. Ще називають вулканічною. За своєю суттю це підвид морської солі, але завершальні етапи сушіння проводять на грядках, виритих у лаві. Залежно від кольору лави на ринку можна зустріти “червону” або “чорну” сіль.
Є ще й рожева гімалайська сіль. Вона видобувається у єдиній спеціальній шахті у Пакистані. Інтенсивність кольору залежить від концентрації мікроелементів у тому чи іншому місці шахти. Звідси й кольорова гамма продукту: від блідо-рожевого до глибокого, майже бордового кольору.
Сіль на сучасній кухні
Сьогодні сіль використовується не лише для надання солоного смаку стравам. За її допомогою створюють складні гастрономічні композиції. Хазяйки можуть придбати готові спеціальні соляні суміші. До їх складу, крім морської солі, входять ароматичні інгредієнти, що надають їжі різні смакові відтінки. В асортименті магазинів морська сіль:
- йодована;
- з часником та цибулею;
- зі спеціями та травами;
- копчена;
- з пармезаном та розмарином;
- з пірі-пірі (сорт перцю чилі);
- з копченою паприкою.
Така різноманітність задовольнить запити найвишуканіших гурманів. Всі ці види морської солі легко можна придбати і в маркеті важливих штук Маудау. А якщо захочеться чогось екзотичнішого, зверніть увагу на морську сіль з літнім трюфелем. Як бачимо, сіль – це не просто приправа. Сіль – це цілий світ смаків та ароматів. Експериментуйте, відкривайте нові грані смаку звичних страв.