Сім’я з кількох поколінь, у якій щасливий кожен.
Сім’я – це добре, а велика родина – ще краще. Адже це так чудово, коли кілька людей під одним дахом живуть єдиною метою. Спілкуються, будують майбутнє, розвиваються і т.д. Більше того, кожен із її членів завжди готовий прийти на допомогу іншому в потрібну хвилину. Як словом, так і ділом. І це вже не говорячи про те, як весело зустрічати свята та урочисті події всім разом.
Але, в даному випадку, як і в будь-якій бочці з медом, завжди знайдеться ложка з дьогтем. І це ніщо інше, як конфлікт поколінь. Тільки уявіть, що в одному будинку живуть пра-, а також просто бабуся і дідусь, батьки та їхні діти, які також можуть бути різного віку. Адже кожна людина має не лише свої смаки та переваги. Це ще й різне виховання, менталітет, і навіть епоха в якій зростав чи ще зростає той чи інший член сім’ї. І різниця в цьому моменті може бути дуже суттєвою. Відповідно, є всі причини для того, щоб навіть між люблячими та близькими людьми виник конфлікт інтересів. Який, можна, але досить важко уникнути. Але куди легше знівелювати і згасити пристрасті. А ще краще, запобігти такій ситуації. Саме про це ми зараз поговоримо, і дамо кілька порад, отриманих від тих, хто вже був у такій ситуації.
- Особистий простір. Намагайтеся зробити так, щоб він було у кожного. Або хоча б в одній кімнаті жили близькі за віком, духом та інтересами люди. Все це значно знизить ймовірність конфліктів між членами сім’ї. Велика родина – великий будинок.
- У цій спільноті, як і будь-якому іншому, має бути один лідер і авторитет. Інакше, будь-яке маленьке непорозуміння, яке можна легко і елементарно запобігти, може перерости у величезну сварку, і навіть викликати на довгий час неприязнь один до одного у близьких людей. Тому кінцева інстанція в даній ситуації не просто важлива, а необхідна.
- Якщо лідер у сім’ї це ви, то проаналізуйте, хто з ким краще ладнає. А у когось, при спілкуванні виникають «іскри». Для чого це потрібно? Насамперед, для того, що якщо у вас виникне інфантильне бажання налагодити мости між людьми, які не дуже ладнають між собою, шляхом того, щоб створювати ситуації, при яких вони частіше спілкуватимуться, ви відразу ж викинули з голови цю витівку. Як каже народна мудрість – насильно милий не будеш. Тому, шукайте ефективні методи. І звичайно, не нагнітайте обстановку.
- Поважайте особисті почуття кожного і підтримуйте авторитет кожного, незалежно від його віку або становища в сім’ї. Всі ми іноді буваємо неправі, але якщо посварити людину за якусь епізодичну провину в присутності інших, то в тих випадках, коли вона має рацію, до неї прислухатимуться з меншою довірою, увагою, і бажанням.
- Частіше влаштовуйте сімейні свята. Як за будь-якого приводу, так і без. Адже ніщо не об’єднує людей краще, ніж радість, сміх та веселощі. І звичайно ж, невимушена, нейтральна обстановка, коли немає місця турботам та побутовим клопотам. З одного боку, це допоможе членам великої сім’ї краще зрозуміти один одного та зблизитися між собою. А з іншого, приємні емоції та спільна радість – це саме те, що завжди поєднує навіть дуже різних людей.
Підбиваючи підсумки, треба сказати що, як показує досвід, велика сім’я під одним дахом це велика відповідальність. І для того, щоб усі були щасливі, потрібно не просто вміти, а й на ділі підтримувати баланс та знаходити «золоту» середину. Ну і, звичайно ж, мати великий будинок. Інакше, є ризик, що щаслива та дружна сім’я перетвориться на оазис чвар та конфліктів. А цього в жодному разі не можна допустити. І якщо це не виходить зробити будь-якими способами, протягом певного часу, то в такому випадку варто звернутися до жарту «любов до тещі визначається відстанню». В даному випадку це означає роз’їхатися і жити окремо, навіть поруч. Нехай цього не хотілося б, але все ж таки – це зовсім невелика жертва заради того, щоб зберегти в сім’ї мир, спокій, щастя, гармонію та взаєморозуміння. Чого ми вам бажаємо!