Ні для кого не секрет, що саме дитяча пісочниця – це один із головних елементів на будь-якому дитячому майданчику. Всі дітлахи з радістю та неабияким захопленням копошаться в піску, ліплять пасочки, будують замки, риють тунелі або траншеї, тим самим розвивають свою уяву та моторику. А це дуже важливо для наших малюків. Отже, як зробити пісочницю власноруч? Причому швидко, гарно, безпечно та недорого. Про це сьогоднішня стаття.
Дитяча пісочниця: ТОП-3 лайф-хаки
Звичайно перше, що спадає на думку, коли мова йде про облаштування пісочниці в найкоротші терміни – це купити пластмасову, в будь-якому магазині. Але варто пам’ятати, що такий матеріал – відверто кажуть не є практичним, адже пластик не має довгого строку служби та може одразу тріснути, ще й поранити дитину.
Тому найкращим варіантом стануть дерев’яні дитячі пісочниці — своїми руками які теж сповна можливо виготовити, ще й відносно за короткий проміжок часу. Проте про це, трохи згодом. Далі все ж про лайф-хаки.
1. Якщо у вас є на подвір’ї старі покришки від машин, вони теж можуть стати гарної пісочниці. Найкраще знайти покришки великого розміру, можуть підійти навіть покришки від трактора. Внизу не треба нічого підстилати, просто ставимо покришку в необхідне місце засипаємо піском і все, діти можуть починати гратися. Бажано розмалювати її в яскраві барви (підійде звичайна вологостійка фарба). У розмальованому стані дітям вона сподобається набагато більше.
2. Вдома «завалявся» старий ігровий намет? Це ще один спосіб швидко зробити ігровий простір для дітей з піском. Звісно, це більш тимчасовий варіант, який підійде виключно на літо. Для цього варто встановити намет та просто насипати в середину пісок, покласти пасочки, грабельки та будь-який інші іграшки, з якими діти граються в піску. Намет можна легко переносити, при необхідності витрусити пісок та навіть випрати. Головна перевага в тому, що малеча має навіс та буде знаходитись у тіні, а для спекотних літніх днів – це важливо.
3. Залишився старий надувний басейн, дитяча ванночка, великий непотрібний таз – це все підійде для дитячої пісочниці, яку можна організувати за п’ять хвилин при наявності піску.
Дерев’яна дитяча пісочниця своїми руками
Проте все ж перейдемо до головного. Якщо вам потрібен більш надійний та довговічний варіант – тоді вам точно необхідна дитяча пісочниця своїми руками яка буде виготовлена із дерева.
З чого почати, який матеріал обрати? Це найголовніші запитання і ми готові дати вам аргументовані відповіді для того, щоб ви змогли в результаті отримати зручну та гарну пісочницю.
Почнемо з того, які бувають дерев’яні пісочниці:
1.Зібрані: будуються з декількох частин, які збираються між собою.
2.Монолітні конструкції.
3.Пісочниці з кришкою або без.
4.Конструкції з навісом.
5.Пісочниці, в яких є спеціально зроблене дно (або без нього).
Що потрібно для роботи? Мінімальний набір – це дошки, фанера, бруски, готове креслення майбутньої пісочниці, саморізи, цвяхи, лакофарбові матеріали, шліфувальна машинка та інший необхідний інструмент, також знадобиться щебінь і звичайно ж, пісок.
Дошки
Ідеальний варіант – це купівля вже готових та шліфованих дощок з кедра, ясеня, або сосни. Також можна самостійно знайти, випиляти та обробити дошки – це фінансово більш доступний варіант, але для цього відповідно потрібно більше часу. Якщо є змога, то можна придбати фанеру класу E0 чи E1, саме з неї роблять дитячі меблі та тому для пісочниці це буде один із кращих варіантів.
Вибір місця установки та розміри пісочниці
Вибираємо місце, де треба розташувати пісочницю, звичайно якомога далі від всіх небезпечних речей для дитини (інструменти, пили, садовий інвентар тощо).
Найкращі розміри для дитячої пісочниці – це 170х170 або 175х175 сантиметрів. Дітям у такому просторі не буде тісно, пісок не видуватиметься, а гратись в такій пісочниці можна великою компанією.
Висота обирається згідно з віком дитини. Для дітей віком до двох років достатньо 10 сантиметрів, якщо дітки старші — то 20-30 см.
Важливий момент (при зборі конструкції): всі шапки від цвяхів та саморізів повинні бути схованими глибоко у дереві, щоб не завдати шкоди дитині. Також пам’ятайте, що сам матеріал повинен бути дуже добре відшліфований, без зайвих скалок — для запобігання подряпин та інших травм малечі під час гри.
Додаткові поради щодо виготовлення пісочниці своїми руками
Крім звичайної пісочниці ви можете виготовити кілька значно цікавіших варіантів.
Дитяча пісочниця з кришкою
У батьків часто виникають спори стосовно накриття пісочниці. Звісно дитяча пісочниця з кришкою своїми руками виготовляється трішки складніше, ніж без неї. Але тут варто зважити всі «за» та «проти» і вивід напроситься самостійно. Так, на відкритому сонці пісок гарно стерилізується. Але! Фекалії від тварин, дощ та навколишній бруд можуть завдати неабияких клопотів. Проте є альтернати: можна виготовити кришку для пісочниці окремо, щоб просто у потрібний момент нею можна було накрити пісочницю (наприклад, на ніч, або коли на ігровій зоні немає дітей).
Для виготовлення кришки вам потрібно:
- Придбати матеріали: дерев’яні дошки або фанеру, гвинти та гайки, шарніри або петлі (залежно від того, як ви хочете прикріпити кришку), ручки (необов’язково), пісок папір та шліфувальний блок. Також може знадобитись фарба або лак.
- Визначте розмір кришки, який вам потрібен для пісочниці.
- Виміряйте та виріжте дошки за розмірами кришки.
- Використовуйте пісок папір та шліфувальний блок, щоб згладити гострі або нерівні краї дощок.
- З’єднайте дошки, використовуючи гвинти та гайки. Додайте шарніри або петлі для того, щоб можна було легко відкривати та закривати кришку.
- Якщо ви хочете полегшити переміщення кришки, додайте ручки з обох боків.
- Фарбуйте або лакуйте кришку, якщо хочете додати захист від погоди та поліпшити її зовнішній вигляд.
- Прикріпіть кришку до пісочниці, використовуючи шарніри або петлі.
Якщо ж за певних причин вирішили кришку не робити, то пісочницю можна просто затягувати плівкою.
Пісочниця з відкидними сидіннями
Часто при виготовленні такого дитячого ігрового елементу батьки приходять до рішення зробити дитячу пісочницю з відкидними сидіннями. І це справді гарний варіант, адже так малечі буде значно зручніше гратися. А ще – відкидні сидіння слугуватимуть тим самим накриттям у час, коли пісочниця незалучена у грі діток.
Щоб зробити пісочницю з сидіннями вам потрібно:
- Придбати матеріали: дерев’яні дошки або фанера, гвинти та гайки, пісок папір та шліфувальний блок, а також за бажаннями фарба та лак.
- Розробити план для сидінь, врахувати розмір пісочниці та скільки місць потрібно облаштувати.
- Виміряти та вирізати дошки за потрібними розмірами.
- Обробити краї шліфувальним блоком.
- Скласти сидіння, використовуючи гвинти та гайки. Впевнитись, що конструкція міцна та безпечна для дітей.
- Якщо бажаєте, можна фарбувати або лакувати сидіння для захисту від погодних умов та надання їм більш привабливого вигляду.
- Закріпити сидіння в місцях, де ви хочете їх розмістити в пісочниці.
Обов’язково протестуйте сидіння: переконайтеся, що вони стійкі та безпечні для використання дітьми.
Пісочниця із дном
Чи потрібно робити днище або котлован для пісочниці? Популярне питання. Звісно, краще так, тому що з ґрунту можуть пролізти до піску жуки, павуки та інші комахи, а також наявність дна допоможе убезпечити пісочницю від проростання бур’яну чи інших рослих із землі.
Для того, щоб зробити дно для пісочниці, треба виконати наступні дії:
- Визначте розмір пісочниці та вирішіть, чи ви хочете ви мати дно лише для утримання піску, чи також для захисту від бур’яну.
- Купіть дощову тканину або геотекстиль. Це матеріали, які дозволяють пройти воді, але утримують ґрунт та інші матеріали.
- Розташуйте дно пісочниці на вибраній площі: викладіть дерев’яні дошки чи інші матеріали навколо периметра, щоб створити обрамлення для утримання матеріалів.
- Виріжте дощову тканину або геотекстиль відповідно до розмірів пісочниці та розмістіть її на підготовленій земельній площі.
- Прикріпіть дощову тканину до внутрішніх сторін обрамлення, використовуючи гвинти чи інші елементи кріплення.
- Заповніть пісочницю піском.
- Встановіть дерев’яні дошки або інші матеріали навколо верхньої частини дна пісочниці для створення стін.
Коли робота закінчена оформити пісочницю можна по власному бажанню. Подбайте про тінь для дитини. Можна натягнути тент, або ж встановити пісочницю в місці, де промені сонця практично не попадають. А ось у разі, коли дитячі пісочниці своїми руками виникає потреба ще й пофарбувати, то обрати необхідно безпечні та стійкі фарби. Для дерева оптимальним рішенням будуть акрилові, масляні, латексні та алкіні фарби.
Варто розуміти, що головні переваги дерев’яних пісочниць – це екологічність, властивість не нагріватись на сонці та довговічність. Але виготовляючи пісочницю своїми руками, слід ще й потурбуватись про правильний догляд за нею. Адже у зворотному випадку – перераховані переваги можуть вас «обійти стороною».
Наприклад, щоб уникнути гниття треба частіше фарбувати пісочницю; також слід один раз на рік змінювати пісок повністю, а в сезон, слідкувати за його чистотою, прибирати сміття, зламані іграшки тощо.
Незалежно від того, яку саме ви побудуєте пісочницю, ваші діти неодмінно це оцінять! Адже цим самим ви подаруєте їм можливість активно відпочивати на свіжому повітрі. А ви в цей час зможете просто пишатися собою! Тому знаходьте натхнення та ставайте до роботи! Нехай щастить!
Більше лайфхаків читайте на нашому порталі.