Коли дитина вперше йде у садок, то хвилюється не лише вона, а й батьки. Адже мама й тато відпускають свою кровинку у «доросле життя», де на кілька годин не буде батьків, бабусі, турботливих родичів. Тому потрібно все підготувати так, щоб малюку було максимально комфортно у дитячому садку. Питання як зібрати дитину в дитячий сад цікавить як молодих батьків, так і тих, хто веде у садочок вже не першого малюка. Зазвичай список речей видають на перших батьківських зборах, але буває й таке, що їх немає або вони відбуваються вже тоді, коли малюк ходить у садок. То що ж потрібно купити, зібрати, замовити для дитини?
Одяг в садочок
Найперше, що хвилює батьків – це як одягнути свою кровинку у садок. Звісно, речі повинні бути зручні і чисті. Не обов’язково купувати якісь дорогі брендові кофтинки чи штанці, але варто слідкувати за тим, щоб одяг був без дірок, бруду, не мав неприємного аромату.
Як одягати дитину в садочок вам можуть підказати самі вихователі, не соромтеся у них запитати, адже вони всі нюанси бачать на практиці. У садок ведіть дитину одягнену як зазвичай, згідно сезону, але у шафці завжди повинні бути:
- Змінний одяг для ігор у групі. Коли Ви привели малюка, то його варто переодягнути у більш зручний одяг, наприклад, шортики і спіднички, платтячка чи легкі штанці. Це залежить від сезону і від того, наскільки у групі холодно чи навпаки спекотно.
- Зручні і безпечні дитячі тапочки – вони повинні бути на липучках або такі, щоб малюк міг сам їх одягнути. Слідкуйте за тим, щоб взуття не спадало, не було слизьким.
- Білизна. Навіть якщо ваш малюк уже не має проблем з туалетом і ви в ньому впевнені, все ж покладіть кілька трусиків, колгот. Адже ситуації бувають різні і в такому випадку вихователь швиденько переодягне малюка і дитині буде комфортно. Інколи матусі кладуть навіть памперси у шафку для одягу, якщо дитинка ще дуже маленька. Про це завчасно попереджайте вихователів.
- Змінний одяг. Це мають бути кофтинки, спіднички, футболки, колготки. Адже дитина може спітніти чи забруднитися і тоді їй буде незручно ходити у такому одязі.
- За можливості варто, щоб був і змінний верхній одяг, але дитина може забруднитися.
- Форма на фізкультуру. Зазвичай це футболка і шортики. У більшості випадків такий комплект замовляється. Батьки замовляють спільно, і у всіх дітей форма однакова. Єдиний нюанс – її підписують. Зазвичай для цього вишивають на формі ініціали чи прізвище малюка.
- Чешки на танцювальний гурток.
- Якщо в садочку є басейн, то туди потрібен купальний костюм, шапочка, окуляри, рушничок.
- Обов’язково потрібен головний убір. Це можуть бути панамки, хустинки, шапочки. Взимку – шапка. До речі, взимку у садок потрібні рукавчики «з одним пальчиком» на резинці, які не будуть губитися.
- Піжама. У садочку дітки сплять, тому їм необхідна зручна піжамка з натуральних тканин. В ідеалі малюки самі повинні її одягати.
Що потрібно взяти з собою в дитячий садочок
Звісно, що нові реалії диктують свої умови. Тому у сучасних дитсадках обов’язковим є тривожний рюкзачок, який малюки беруть з собою в укриття. В улюблений рюкзачок дитини кладуть пляшечку негазованої водички, сухе печиво, уже помите яблучко чи інший корисний перекус, іграшку, яку найбільше любить крихітка. Все це потрібно для того, щоб діти в укритті почували себе максимально комфортно. Вміст рюкзака потрібно періодично перевіряти.
До того ж що потрібно у дитячий садок вам скажуть і вихователі. Крім вищеназваного ще треба:
- Сухі серветки для носика. Це можуть бути і багаторазові чистенькі хустинки.
- Гребінець для волосся. Його варто покласти у спеціальну торбинку. Для дівчаток обов’язково покладіть кілька гумок для волосся.
- Рушничок для рук, ніг. Про це повідомлять додатково. Інколи вони вже є у садку.
- Вологі серветки. Їх теж інколи купують відразу на всіх. Але вони повинні лежати у кишеньці на всяк випадок.
- Пакет, у який вихователі чи помічники покладуть брудні речі у разі різноманітних ситуацій.
- Слинявчик, нагрудник. Його інколи дають зовсім маленьким діткам, щоб одягати під час їжі.
- Бувають садочки, де потрібно буде купити посуд і постільну білизну. Але це не обов’язково. Про таке повідомлять завчасно. У більшості випадків садочки всім забезпечені.
- Якщо у дитини є хронічне захворювання, то батьки приносять довідку і ліки, які передають медичному працівнику. За його дозволом, вихователь теж може мати ці ліки і давати за потреби і з дозволу батьків.
Засоби особистої гігієни
Щодо засобів гігієни: рідкого мила, туалетного паперу, рідини для миття посуду, туалетів і т.д., то на цей час державні заклади забезпечені такими речами. Їх видають завідувачам господарства. Можливо, у зв’язку з ситуацією не всі міста можуть собі це дозволити, але, якщо ви віддаєте дитину у садок, то, скоріше всього, вам відразу повідомлять про таку ситуацію.
А що потрібно взяти з собою в дитячий садочок? Як показує практика, то більшість груп має батьківський комітет, який закуповує все канцелярське приладдя. Але, якщо з якоїсь причини у вас немає такої практики, то необхідно придбати:
- альбом і олівці для малювання;
- фарби і пензлики;
- стаканчик-непроливайку;
- розмальовки і фломастери;
- кольоровий картон і папір;
- безпечні ножиці;
- клей-олівець;
- пластилін і килимок.
На кожен вік є свої зошити для розвитку, про які безпосередньо скажуть педагоги. Їх може бути кілька або один. У сучасних садочках не передбачена підготовка до школи, тому зошити для навчання і розвитку не є обов’язковими. Дуже часто вихователі самі проявляють ініціативу аби малюки готували ручки до письма, помаленьку вчилися писати і читати.
І ще одне питання, яке виникає у батьків: як підписати речі в садочок? На канцелярію можна приклеїти липучки з прізвищем дитини, на речах можна вишити ініціали або написати на непомітному місці відповідним маркером прізвище. Пам’ятайте, що діти ще не завжди можуть знати, які в них були речі і можуть їх просто сплутати або згубити. А якщо у групі кілька однакових кофтинок чи штанців, то може бути певна проблема.
Список речей у садок є орієнтовним. У кожному закладі можуть бути свої вимоги, про які скажуть під час першої зустрічі.