Домашні тварини так само як і люди потерпають від спеки. Але їм, на відміну від нас, набагато складніше. Адже вони не можуть самі собі допомогти, знаходячись на ланцюгу чи у зачиненій квартирі. Проте, для тваринок спека і перегрівання дуже шкідливі. Домашній улюбленець може захворіти і навіть померти.
Загальні поради
Якщо тваринка має хронічні захворювання, то вона потребує особливої уваги. Найбільше у групі ризику знаходяться ті улюбленці, які мають проблеми із серцем. Тому усім тваринкам не можна знаходитись у тих приміщеннях, де все зачинено, немає провітрювання. Найнебезпечнішими є замкнені вікна та двері. Особливо для гризунів, а надто для шиншил. Уже при 26-30 градусах така пухнаста красуня може померти.
Більшість ветеринарів вважають, що тваринку можна лишити у кімнаті з кондиціонером. Якщо ж ваш улюбленець відчуватиме дискомфорт від холодного повітря, яке дає кондиціонер, то він просто піде і заховається в іншому місці.
Спеціалісти кажуть, що тваринок не потрібно стригти під час спеки. Хоч такий стереотип дуже поширений. Шерсть придумана природою і слугує повітряною подушкою. Вона захищає від холоду. А в спекотні дні навпаки допомагає правильно пережити високі температури. Якщо ви бачите стриженого котика чи песика, який важко дихає, то знайте, що йому ще гірше, ніж тому, який не підстрижений. Тому лишіть своїх тваринок у спокої і нехай вони будуть пухнасті: такими як задумала їх природа.
При цьому, щовечора намагайтеся вичесати своїх улюбленців. Адже, коли дуже спекотно вони починають линяти і таким чином скидають підшерсток.
Не потрібно намочувати кота чи собачку під час спеки. Робити це можна лише в екстрених ситуаціях і то зовсім недовго – хвилин 20. Проте, охолодження повинно бути поступовим, можна потихеньку змочувати тваринку. За 20 хвилин нормальним вважається охолодження тіла улюбленця на 1 градус. Якщо ж тварину різко охолодити, то її серце може зупинитися.
Якщо ви бачите, що тваринка «хекає», важко дихає, то погляньте на її язик. Він має бути рожевий, може бути дуже червоний. Якщо ж у нього фіолетовий, синьо-коричневий відтінки, то тваринці може бути дуже погано. Її треба терміново віднести до лікаря.
Домашні тваринки дуже вразливі. А от вуличні набагато самостійніші. Вони зазвичай самі шукають тінь, йдуть у підвали або в кущі. Єдине, чим їм можна допомогти – це розставити чисту воду і не виганяти з підвалів.
Допомога собаці під час спекотних днів
Собаки – дуже розумні тваринки, але й вони потребують допомоги. Коли спека – частіше міняйте тваринці воду, вона повинна завжди бути в доступі. На прогулянку обов’язково беріть невелику пляшечку з чистою водою. До того ж, на прогулянці гуляйте по траві, бо на гарячому асфальті песик може попекти лапки. Тому і лежати на асфальті собачці не можна.
- Собаку не можна лишати у машині саму. Особливо, коли авто щільно зачинене. На песика можна одягнути намочений нашийник, бандану чи ще якийсь елемент одягу. Але слідкуйте за улюбленцем: йому повинно бути комфортно.
- Їжу міняйте регулярно, миску мийте часто. Адже продукти швидко псуються на спеці.
- Регулярно розчісуйте песика, якщо в нього є довга шерсть. Якщо вам здається, що вона аж надто велика, то можна зовсім трохи її підстригти. Але повністю збривати шерсть не можна. Вона створює природній захист від перегріву.
- Гуляти з собакою можна менше. Так само не варто надто перевантажувати песика активністю. Особливо це стосується ніжних мопсів і, здавалося б таких міцних, бульдогів.
- Якщо ваш улюбленець виявляє бажання, то він може скупатися у басейні або навіть у природній водоймі. Але слідкуйте, щоб вода була теплою, а собаці від того було максимально комфортно. Не кидайте пса у воду, якщо він пручається!
Допомога котику у найбільшу спеку
Наші муркотливі котики під час спеки не хочуть їсти, виглядають млявими і сонними. Дуже важко стареньким котикам та тим, які мають багато зайвої ваги, проблеми із серцем.
Щоб допомогти муркотику – давайте йому водичку, змінюйте її два рази в день або за потреби. Нехай ваш улюбленець їсть більше вологого корму. До речі, можна розмочити і суху їжу. У котика може бути спеціальна підстилка, яка охолоджує.
- Щовечора розчісуйте улюбленця.
- Регулярно провітрюйте кімнату. Але не забувайте про захисні сітки, щоб котик не випав. Якщо є можливість, то щільно закрийте штори: так кімната буде менше нагріватися.
- Їжу, яку кіт не доїв – викидайте. Вона швидко псується.
- Якщо вашому котику дуже спекотно, можна трохи змочити водою його животик та подушечки на лапках.
Любіть своїх улюбленців і пам’ятайте, що вони від вас залежні. Під час спеки допомагайте своїм вусато-муркотливо-гавкітливим друзям. І вони обов’язково будуть відповідати взаємністю.