В попередніх статтях ми почали детальний розгляд українського законодавства та основні нормативно-правові акти, які заслуговують неабиякої уваги. Так, ми вже поговорили про розірвання угоди щодо співробітництва України та рф у використанні Азовського моря та про законопроекти щодо російської пропаганди на території України.
Новий закон для того, щоб отримати громадянство України
Серед іншого, одним із нововведень, запроваджених законодавством стало зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою для іноземців, що планують отримати українське громадянство. Така норма врегульована Законом України від 21 березня 2023 року № 2996-ІХ.
Таке рішення законодавчої влади України вказує на забезпечення формування у громадян України колективної свідомості про приналежність до нації зі своєю власною історією становлення, Конституцією, цінностями і національними надбаннями.
Суб’єктом законодавчої ініціативи був Кабінет Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Законопроект був зареєстрований на офіційному веб-сайті Верховної Ради України 28 липня 2022 року, пройшов погодження з усіма заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Профільним комітетом, що надавав висновок був Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин під головуванням Ткаченка М.М.
Корисні посилання:
З питань, що стосуються діяльності Уряду можна звертатись до Урядового контактного центру https://ukc.gov.ua/ або за телефонами:
+38(044) 284-19-15 – Урядова «гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифи відповідно до оператора зв’язку);
1539- «Гаряча лінія» із соціальних питань;
1547 – «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;
0 800 503 486 – лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці;
0 800 504 425 – «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій;
0 800 500 115 – «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України;
1545 (на IVR кнопка 3) – «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в інтернеті;
1545 (на IVR кнопка 9) – «Гаряча лінія» з питань ветеранів війни та членів їх сімей.
З питань юридичної консультації можна звертатись до Центру правової допомоги (безкоштовна консультація юриста) за телефоном: +38(067) 996-42-60, посилання на офіційний вебсайт: https://urist24.com.ua/.