Сучасний світ відкриває чимало можливостей для отримання фінансових доходів шляхом інформаційної, комерційної та рекламної діяльності онлайн.
Одним із напрямків такої роботи, прибутки від якої залежать від кількості підписників та їх активності, є блогерство. Ця стаття розповість про заробіток блогерів, його особливості, специфіку та про реальні доходи топових творців контенту зарубіжжя й України.
Рекламний блогінг: дані статистики
Кілька місяців тому були опубліковані цікаві результати досліджень Influencer Marketing Factory. Вони повідомили, що наразі на планеті налічується понад 200 мільйонів представників блогінгу, які займаються інфлюєнс-маркетингом, тобто так званим маркетингом впливу. Ці люди співпрацюють із брендами, просуваючи їх товари й послуги.
Відповідний ринок стрімко росте, а разом із ним збільшується й реальний дохід блогерів, що монетизують контент засобом соціальних мереж та інших інтернет-майданчиків. Фахівці підрахували, що сумарно зароблена інфлюєнсерами планети сума за підсумками 2023 року становила близько 250 мільярдів доларів.
А тепер аналітики роблять небезпідставний прогноз про те, що відповідна цифра збільшиться як мінімум удвічі протягом наступних п’яти років.
Чим більша в інфлюєнсера аудиторія підписників, тим на соліднішу суму рекламного гонорару він може розраховувати. Компетентні джерела повідомляють, що наноінфлюєнсеру, який має від 1 до 10 тисяч підписників, платять за один пост від 10$ до 100$. Якщо чисельність відповідної аудиторії сягає 100 тисяч, дохід блогера може становити від 1000$ за одну публікацію. А в його конкурента, що набрав 1 мільйон підписників, аналогічний заробіток буде на порядок більшим.
На суму цього гонорару додатково впливає кілька чинників, у тому числі показник залучення, тобто частини аудиторії, яка активно прореагувала на пост, напрям та актуальність контенту, його ніша та унікальність.
Відомо, що найзнаменитіші блогери світу, що мають багато мільйонів підписників, отримують винагороду від своїх топових бізнес-партнерів на підставі попередньо та офіційно укладених угод. Конкретні грошові суми завчасно погоджуються й зазначаються в цих договорах.
Скільки заробляють блогери за кордоном?
Якщо говорити про світових лідерів блогерства, їхні акаунти в соціальних мережах можна назвати справжніми фінансовими імперіями.
MrBeast
Одним із провідних інфлюєнсерів планети є MrBeast. Справжнє ім’я цього творця контенту, що став очевидним лідером, – Джиммі Дональдсон. Мешкає він у США та займається різними благодійними проектами й ініціативами та масштабними експериментами, що завдяки MrBeast, набувають статусу культових.
Цей блогер використовує Instagram, TikTok таYouTube, і така діяльність дозволяє йому заробляти щороку близько $85 мільйонів. Кожне його відео переглядають мільярди людей.
Matt Rife
Блогінг як заробіток допомагає цьому харизматичному американському творцю стендап-комедій та гумористичних відеороликів отримувати щороку $50 мільйонів.
Він має канали у кількох популярних соцмережах і успішно займається розвитком своєї кар’єри, обравши для неї оригінальний, комедійний жанр.
Dhar Mann
Профіль Dhar Mann (США), який виставляє власний креативний контент в TikTok та на YouTube, – створення короткометражок позитивного та повчального змісту. Його історії являють собою життєві уроки, які вселяють у глядачів оптимізм та мотивують.
За один рік цей справжній гуру блогінгу отримує дохід приблизно в $45 мільйонів. Ось скільки можна заробити на блозі за умови таланту комунікувати й зацікавлювати.
Charli D’Amelio
Всесвітньо відома блогерка-американка, що спеціалізується на відео про модні тренди, мистецтво танцю, на челенджах та лайфстайлі.
Розвивати власну кар’єру, заробляючи понад $23 млн щорік, цій амбітній дівчині з виразними карими очима допомагає співпраця з провідними брендами індустрії краси та моди. Вона рекламує продукцію своїх партнерів на відомих інтернет-платформах.
До числа зарубіжних блогерів, яким вдалося вийти на лідерські позиції, можна також віднести братів-близнюків Алана та Алекса Стокс, відомих мільйонам користувачів мережі як Stokes Twins. Їх пранки та відео гумористичного змісту переглядають здебільшого підлітки й молодь. Приблизний річний заробіток цих братів складає до $20 мільйонів.
Скільки та як заробляють блогери в Україні?
Фінансові доходи топових вітчизняних створювачів контенту є порівняно скромнішими, проте їм цілком можуть позаздрити багато українських підприємців, на кажучи про людей звичайних професій.
Відомості про найпопулярніших авторів та ведучих блогів нашої країни та їх успіх у цифрах наводяться нижче.
Влада Томпсон
Трампліном для блогерської слави цієї леді стало опублікування в прямому ефірі власних пологів. Відповідне відео викликало широкий громадський резонанс і дозволило Владі практично миттєво набрати потрібну для заробітку аудиторію.
Наразі вона має близько 360 тисяч підписників в Інстаграмі, понад 105 тис. у Тік-Тоці та 2,5 тисячі на YouTube.
Топмсон чудово знає, як блогери заробляють гроші – її місячний дохід складає від 30 до 50 тисяч доларів. Але левову частку цього прибутку дівчина отримує не від реальних історій про своє життя та материнство, а від поширення реклами.
Юлія Лущинська
Її знають як співачку та експертку, що займається алгоритмічним просуванням контенту в соцмережах.
Спершу ця дівчина, що має нині десятирічний блогерський стаж, використовувала відомі платформи лише для популяризації своєї творчості. А монетизацією блогів Юля зайнялася не так давно. Отримувати реальні доходи до 100 тисяч гривень щомісяця Лущинській допомагають рекламні інтеграції.
Зараз вона ділиться з глядачами набутими знаннями про алгоритми просування в соцмережах та секретами створення контенту, не боячись розповідати, скільки заробляють TikTok-блогери за умови грамотного підходу до своєї справи.
Юлія Ковпак
Блогерством Юля почала захоплюватися ще в студентські роки.
Її публікації не мають чіткої тематичної спрямованості – Ковпак у соціальних мережах ділиться історіями з власного життя й особистими роздумами.
Спершу ця дівчина, що мешкає в Чернігові, створювала текстовий контент, а пізніше зайнялася публікуванням світлин та відео.
Наразі вона виставляє ці матеріали тільки в Інстаграмі, де на них чекає та залюбки переглядає понад 130 тисяч підписників Юлії. Середній дохід блогерки за місяць не є стабільним – він коливається від 17 до 43 тисяч гривень.
Висновки
Загалом те, скільки заробляють Instagram-блогери, залежить від багатьох факторів. Найважливіші з них – вартість реклами в блозі, формат відповідного маркетингу та його замовник.
Очевидним фактом є те, що доходи від блогінгу є конкурентними, якщо їх отримувачам вдається побудувати успішну кар’єру. Тоді ці суми в рази перевищують заробітні плати лікарів, маркетологів, юристів тощо.
Умовою високого фінансового прибутку сучасних створювачів інтернет-контенту є розвиненість їхнього особистого бренду та цікавість, корисність і актуальність його для глядачів.
Більше актуальної інформації читайте в розділі Блогери на нашому порталі.