На Харківщині виявлено справжнє археологічне диво: переселенець разом зі своїм сином під час прогулянки натрапив на дуже дивні останки людей.
Це відбулось на Зміївських кручах під Харковом. Там знайшли родинне поховання 15-13 століття до нашої ери. Дане місце вже опрацьоване Рятівною археологічною службою Харківської області та працівниками історичного та Зміївського краєзнавчого музею. У процесі розкопок було виявлено групове поховання пізнього етапу зрубної культурно-історичної спільноти. Археологи зазначають, що така культура була поширеною в 15-13 ст. до н.е. у степових та лісостепових зонах України.
“Батько із 10-літнім сином приїхали на Зміївські кручі, щоб помилуватися краєвидами. Хлопчик в окопі розгледів кістку, яка згодом виявилась людським черепом. Не знаючи, що робити далі, батько і син звернулися до Зміївського краєзнавчого музею”, – повідомив один із працівників місцевого музею.
Також у ході розкопок було знайдено фрагменти ліпного сіроглиняного горщика. Археологом зазначено, що такий вибір належить до скіфського, або навіть передскіфського часу.
“Знахідка зацікавила археологів, були проведені охоронні дослідження цього поховання. В результаті розкопок, археологи виявили 3 поховання зрубної культури (5-13 ст. до н.е.). І що цікаво, це не остаточна кількість захоронень в могильнику. Могильні плями показують на те, що там є інші поховання людей того періоду, і їх може бути до 20 осіб”, – старший науковий співробітник Зміївського краєзнавчого музею Ірина Саяна.
Роботи з дослідження тривають і досі. Це дуже унікальний випадок, зовсім не характерний для Харківщини. Тут надзвичайно рідко вдається знаходити такого виду розкопки. Тому дане питання для археологів дуже актуальне та цікаве.