Сьогодні на ринку представлений досить великий вибір косметики та засобів для догляду за волоссям. Ні для кого не секрет, що вибір подібних продуктів – це далеко не сама проста задача. На перший погляд здається, широкий асортимент дозволяє кожному підібрати те, що підійде йому ідеально. Все так лише в теорії. На практиці ми бачимо, що підібрати ідеально підходящий продукт дуже важко. Чому так? Всі ми різні і не може бути чогось максимально універсального, що підійде абсолютно всім.
Як обрати шампунь? Це хороше питання. Звичайно, відповісти на нього одним реченням не вдасться. Чому? Є чимало різних факторів, що впливають на те, як вибрати шампунь для волосся https://parfumcity.com.ua/ua/catalog/shampuni та якому саме варіанту віддати перевагу. Пропонуємо про це й поговорити більш детально.
Як визначити свій тип шкіри голови?
Рекомендуємо почати саме з цього. Потрібно розуміти, що при виборі треба відштовхуватися саме від особливостей вашої шкіри, бо шампунь використовується перш за все щоб промити її, а не волосся. Волосина жива лише на 5-7 сантиметрів від шкіри. Все, що довше, то не більше ніж ороговілі клітини. Шкіра буває різною:
- Нормальна – це той випадок, коли вона не схильна до надмірної жирності або сухості. Коротше кажучи, це «золота середина». Волосся залишається чистим протягом 2–3 днів після миття. Це про вас? Вважайте, вам пощастило.
- Жирна – шкіра швидко виробляє себум. Через це волосся виглядає брудним вже через день після миття.
- Суха – часто супроводжується лущенням і відчуттям стягнутості.
- Чутлива – реагує на косметику подразненнями, свербінням чи алергічними реакціями. Навіть на іншу воду може виникати дискомфорт та видимі наслідки, наприклад, почервоніння.
- Комбінована – вироблення шкірного себуму переважно в зоні коренів, тоді як кінчики можуть бути сухими та сіктися. Це досить складний випадок, але зустрічається не так часто, як інші.
Як бачите, зрозуміти, який у вас за тип шкіри, не так вже й складно. Радимо розпочати вибір гігієнічного засобу саме з цього.
Як правильно підібрати шампунь для волосся?
Далі ми переходимо до типу волосся. Воно теж буває різним. Важливо визначитися й з цим.
Розпочнемо з нормального. Так називають той варіант, коли воно має природний блиск, не січеться, легко вкладається. Без перебільшення можна сказати, що це найкращий тип, так як з ним найменше мороки. У плані косметики тут теж все досить просто.
Сухе волосся. Це коли воно помітно ламке, тьмяне, схильне до розшарування. Навіть візуально видно, що йому чогось не вистачає. Воно завжди потребує додаткового догляду. Гарно піддається фарбуванню, бо має пористу структуру, але після цього його якість стає ще гірше, хоча не завжди, так як іноді фарба заповнюючи пустоти у структурі волосся, робить його міцнішим та візуально товщим. Головне – не переборщити з оксидом та часом витримки. Не можна забувати й про правильний догляд.
Жирне – швидко брудниться, важке, втрачає об’єм. Виглядає вже на другий день після миття голови не дуже привабливо.
Окремо слід сказати про тонке й товсте. Тут все зрозуміло з назви. Цікаво, що нерідко також це залежить не лише від вдачі, а й від національної приналежності людини.
Кудряве – має хвилясту структуру. Зазвичай схильне до сухості та пухнастості. Сильно електризується.
Як зрозуміти, що шампунь підходить?
Радимо звернути увагу на наступні фактори:
- По-перше, волосся легко розчісується та не плутається.
- По-друге, немає свербіння або подразнень.
- По-третє, волосся виглядає доглянутим та блискучим.
- По-четверте, проблеми зі шкірою голови поступово зменшуються, а якщо їх не було, то і не з’являються.
Тепер давайте поговоримо про вибір даної косметики більш конкретно, орієнтуючись на типи волосся.
Який шампунь для сухого волосся?
Порада: обирайте шампуні зі зволожувальними та поживними компонентами, такими як кераміди та масла.
Приклад: шампунь з аргановою олією для глибокого живлення або з олією кокоса чи ши стане прекрасним рішенням.
Який шампунь підходить для жирного волосся?
Порада: уникайте засобів із маслами. Краще обирати щось з легкими очищувальними формулами.
Приклад: шампунь із цинком чи саліциловою кислотою для регуляції себуму.
Який шампунь для довгого волосся?
Порада: використовуйте м’який шампунь для коренів і додатково кондиціонер чи маску для кінчиків, щоб вони не були сухими та не сіклися.
Приклад: шампунь із кератином для зміцнення структури + універсальний кондиціонер кожного разу при митті голови та маска раз на тиждень.
Який шампунь для кудрявого волосся?
Порада: шукайте на прилавках магазину безсульфатні засоби із зволожувальними інгредієнтами у складі.
Приклад: шампунь із жожобою для еластичності локонів. Живильні компоненти добре будуть поглинатися волоссям, що зробить його більш здоровим та візуально товстішим й густішим.
А що підійде для тонкого волосся?
Порада: обирайте продукт, що надає об’єму та не обтяжує волосся.
Приклад: засіб із колагеном, котрий надає густоти.
Також є декілька загальних порад, що можна використати у будь-якому випадку.
- Почитайте етикетку.
- Зверніть увагу на склад. Краще, якщо там не буде агресивних сульфатів, парабенів, штучних барвників.
- Якщо говорити про виробника, то віддавайте перевагу сертифікованим маркам із хорошими відгуками.
Краще не брати те, назва чого вам зовсім не знайома і ви ніколи про неї не чули.
Підсумуємо
Пам’ятайте, що правильний вибір шампуню – це перший крок до здорового та красивого волосся. При виборі слід відштовхуватися від складу продукту, типу вашої шкіри голови та волосся. Не забувайте й про бренд. Краще брати те, що на слуху. Річ в даному випадку йде навіть не про рекламу, а про вподобання людей та відгуки. Якщо щось всім подобається, то може це й ваш варіант. При цьому завжди треба тримати в голові, що дорого – це не завжди означає якісно. Навіть найдорожчий шампунь може не підійти через особливості вашої шкіри або волосся. Слід враховувати індивідуальні особливості. Корисно буде проконсультуватися з трихологом.