У Середні віки людям жилося дуже складно. Про це всі знають, але чому ж життя в Середньовіччі було таким похмурим?
Життя в Середньовіччі: 10 цікавих фактів
Жінки не мали прав
У ті часи жінки вважалися чимось на кшталт доповнення до чоловіка. Вони практично не мали ніяких прав, повинні були тихесенько народжувати дітей, готувати, прибирати, шити, робити всю хатню роботу. При цьому, жінки рідко ходили на оплачувану роботу чи мали освіту. Тому постійно повинні були надіятися на заробітки свого чоловіка чи іншого члена родини чоловічого роду. В результаті чого були постійно залежними.
До того ж вважалося, що жінки завжди хочуть плотських утіх. І їх ніхто особливо про це й не питав, особливо, коли мова йшла про законний шлюб.
Психічно хворий? Покарати!
Психічно хворих людей у ті часи не вважали хворими. Їх намагалися перевчити за допомогою палиць і побоїв. Якщо ж у людини були напади або вона вважалася небезпечною, то її виганяли з міста, могли кинути у в’язницю або просто стратити.
Туфлі
Чоловіки носили характерні гостроносі туфлі, які були дуже незручними. Благородні чоловіки одягалися так, щоб кожен міг побачити їхні розкішні туфлі. А от хрестоносці мусили обрубувати носки у взуття, бо інакше вони не могли бігати.
Жахлива їжа
У Середньовіччі раціон був досить одноманітний. Кухня була надзвичайно примітивна. Особливо це стосувалося бідних людей. Вони мусили їсти хліб та жирну свинину невисокої якості. Лише багатії могли дозволити собі хороше м’ясо, рибу, овочі та фрукти. До того ж їжа була зовсім несмачною, споживаючи її, люди не отримували ніякого задоволення. Та й шкідливість їжі була високою: адже про правильне харчування тоді не знали та хотіли просто чимось набити шлунок.
Відсутність медицини
Медицини як такої практично не існувало. Адже лікарів було дуже мало. І в основному вони керувалися забобонами і різними нісенітницями. Операцію міг зробити зовсім не лікар, а перукар, а зуби виривали ледь не серед вулиці. Звісно, найпопулярнішим було кровопускання, а інфекції розносилися зі швидкістю світла.
Під час народження дітей використовувалися забобони і не було антисептичних засобів. В результаті чого багато жінок помирали від пологової гарячки.
До того ж бушувала чума. Тому шанси померти були величезні. Практично всі, хто заражався чумою, відразу ж помирали. Її не вміли лікувати та вона вбивала цілі міста.
Коротка тривалість життя
Люди жили дуже мало. В середньому чоловіки проживали 31 рік. Жінки могли пожити трохи довше, але часті пологи і викидні не додавали їм здоров’я, тому 40-ка річна жінка вважалася бабусею, виглядала старою і дуже часто помирала ще до 45-ти річного віку.
Алкоголь
Середньовічні жителі рідко були тверезими. Адже джерельної води на всіх не вистачало, а вода в річках була небезпечна. Тому дуже часто замість води вживали пиво, вино, сидр, ель. І тому бути п’яним у Середньовіччі – цілком нормально.
Митися не треба
Середньовічні люди практично не милися. І це стосувалося не лише простих людей, а й знаті. Бідним людям потрібно було взяти дрова, розпалити їх, нагріти воду, десь взяти мило… а от багатії не милися, бо це забороняла церква. Тому середньовічні люди мали брудне тіло, смерділи, а також були розповсюджувачами вошей. А у ліжках у них жили клопи. Звісно, народ чесався і роздирав тіло. Але церква вважала це благородною справою і благословляла це смердюче дійство.
Зуби теж були не в кращому стані. В більшості випадків їх просто не було.
Антисанітарія
Було брудно повсюди. Нечистоти виливали прямо на вулицю і вони смерділи. Річки були наповнені смердючою водою, особливо це стосувалося міст. Не було вбиралень і люди могли справляти нужду там, де їм хотілося. Тому й аромати були відповідні. Все це стікало по міських вулицях, було багато багнюки і сміття.
Кров
Тварин вбивали прямо на вулиці, тому кругом була їхня кров. Нутрощі та інші частини тіл викидали просто на вулицю, а зіпсоване м’ясо кидали у воду. Це було небезпечно і все дуже смерділо.
Життя в Середньовіччі – велике випробовування. Багато людей його не могли пройти та помирали, ледь досягнувши 30-ти річного віку. Тому сучасні блага дійсно можна вважати благословенням.