Львівська область – одна із найбагатших на історичні пам’ятки та цікаві місцевості. Ми вже писали про те, чим цікавий Львів для туриста. Проте сьогодні хочемо приділити увагу одному із унікальних міст у даному регіоні. Мова йде про Дрогобич. Адже саме Дрогобич – це чудове містечко, яке стало свідком незліченної кількості неймовірних історій та випадків. Тут учився Іван Франко і створював свої малюнки й оповідання Бруно Шульц. Цікаво, що минулий рік у цьому місті було оголошено “Роком письменника”. Якщо ви шукаєте затишне місце для відпочинку з сім’єю, то пропонуємо перелік захопливих локацій у Дрогобичі, де можна скуштувати солоної кави та відвідати улюблений будиночок Шульца. Тож що подивитись в Дрогобичі – розповідаємо далі.
Слідами Шульца
Будинок на вулиці Беднарській (нині вулиця Ю. Дрогобича). Бруно Шульц жив тут з 1911 по 1940 рік.
Бруно Шульц захоплювався Дрогобичем і називав містечко “матір’ю його життя”. Варто принаймні прогулятися містом, щоб поглянути, де гуляв літератор і що його надихало. Дім, де жив Шульц, розташований за адресою вул. Дрогобича, 12.
Влітку та навесні в саду будинку починають розквітати квіти. Шульц описав вид з його будинку у своїй книжці “Цинамонова крамниця” і часто сидів на веранді та насолоджувався тишею містечка. Ще одна цікава локація, пов’язана із Шульцем, – будинок його коханої Юзефіни. Щоб відшукати його, ідіть на вулицю Лесі Українки. Історію їхнього нещасливого кохання варто причитати окремо.
Творами Франка
Всім відомо, що цей український літератор з’явився на світ у сусідньому селі Нагуєвичі, але навіть у Дрогобичі є деякі пам’ятні місцини. Так, до прикладу, Франко навчався в гімназії Франца Йосифа, молився в костелі Пресвятої Трійці, а ще тут є колишня споруда в’язниці, де Франко провів один день.
Дрогобицька нафта
Має неймовірний Дрогобич і багате нафтове минуле. Про це свідчить пам’ятник гасовим ліхтарям на вулиці Шевченка. Американський промисловець і магнат Рокфеллер колись володів сусідніми бореславськими нафтовими родовищами, а офіси компанії, що йому належала, були розташовані в Дрогобичі. Маршрут “Дрогобич – нафтове місто” дозволяє поглянути на це галицьке містечко з абсолютно іншого боку.
Дрогобицький педуніверситет
Дрогобицький педуніверситет ім. Івана Франка є обов’язковим пунктом будь-якої екскурсії Дрогобичем. Тут навчалися світочі української літератури, культури й політики: Франко, Нижанківський, Стефаник, Косак, Мартович, Ковалів, Бірчак і, звичайно, Шульц, який закохався в Дрогобич. Шульц бачив стіни цього університету ще сором’язливим хлопчаком, а Франко часто грав тут в ігри зі своїми друзями. Університет розташований на вулиці, названій на честь “українського каменяра”.
“Вілла Б’янки”
“Вілла Б’янки” (“Палац мистецтв”) – елегантна споруда в стилі бароко, що чудово збереглася до нашого часу. Сюди слід завітати, щоб глянути на скарби графа Лянцкоронського та фрески, намальовані Бруно Шульцем. Найкращі пори року для відвідин цього музею – весна й осінь. Будівля оточена зеленими насадженнями, всюди просто неймовірна архітектура і, звичайно, з усіх боків долинає аромат квітів і квітучих дерев. Це ідеальне місце для духовного релаксу.
Вілла Яна Невядомського
Вілла знаного пекаря, банкіра і політика Яна Невядомського з Дрогобича, побудована в 1904 році. У 1911 році Невядомський став підприємцем, продаючи печиво та хліб. У ресторані Osteria Doshka, який діє тут, подають смачнючий штрудель та оригінальне італійське морозиво.
Храм Святого Юра
Якщо ви шукаєте що ще подивитись в Дрогобичі, то Церква Святого Юра є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І її точно варто відвідати кожному гостю міста. Її будівництво розпочалося у 1655 році. Ця дерев’яна споруда вражає довговічністю та оздобленням іконостасу. Вважають, що церква Святого Юра була обміняна на сіль в Карпатських горах і перевезена волами до Дрогобича на місце згорілої церкви.
Галерея сакральних мистецтв
Галерея сакральних мистецтв, що знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 18 у Січовику, є невеликим мистецьким простором, а сама будівля схожа на маленький, акуратний пряниковий будиночок. Але тут можна помилуватись шедеврами іконопису та оригінальними релігійними творами як невідомих майстрів, так і відомих сакральних художників.
Дрогобицька сіль
Перша згадка про місцеву солеварню датується 1393 роком. Це одна з найстаріших діючих солеварень у Європі. Сіль тут виробляють вже понад півтисячоліття, і ви можете побачити все власними очима, відвідавши унікальну екскурсію.
Історію солеварні розповідають справжні ветерани цієї справи, які із задоволенням діляться захопливими історіями та фактами про сіль. Ви також можете придбати баночку солі для себе або друга як місцевий сувенір і підтримати компанію, яка наразі переживає складний час.
Дрогобицькі мурали
Туристам неодмінно варто звернути свою увагу і на місцеві мурали. Тут розвивається фантазія молодих людей і править балом мистецький хаос. Цю красу можна побачити на вулицях Шевченка, Стрийській, Мазепи, Осмомисла. Ці велетенські малюнки просто захоплюють дух!
Столиця гастротуризму
У Дрогобичі є численні заклади, що пропонують гастрономічні експерименти. Наприклад, кава з пікантним пирогом у “Кавуні”, фірмовий гамбургер Доро у “Your Burger Dro” і т.д. Якщо ви приїдете за 10 хвилин, то навіть зможете з’їсти безкоштовний гамбургер “Мегатрон”. У ресторані “Пастель” готують фрикадельки за рецептом невістки Франка Ольги. У Franco Beef & Burger можна скуштувати пироги, приготовані власноруч. Ще одна візитівка міста – дрогобицькі ковбаси. Влітку організовуються тематичні фестивалі, а у фірмових магазинах міста можна придбати розмаїті дрогобицькі гастрономічні бренди.
Дрогобич – мальовниче місто не лише завдяки своїй прекрасній архітектурі, а й завдяки творчим людям. Тому, прогулюючись вулицями міста, не бійтеся відхилятись від свого маршруту і шукати нові й цікаві для вас туристичні об’єкти. Адже тепер ви знаєте що подивитись в Дрогобичі потрібно в першу чергу. Приємної подорожі!