Вибір житла – це вельми серйозно. Багато хто роками орендує житло, щоб зрештою все-таки стати щасливим власником свого «даху над головою». Нерухомість зараз коштує чимало, тому навіть не дуже дорогі об’єкти у не самих популярних районах обходяться покупцям в «копієчку».
А що ж придбати? Квартира чи будинок що краще? Це спір, який виникає в голові у кожного, хто розглядає доступні варіанти. Добре, коли людина вже точно та давно вирішила, що саме їй до душі. В такому випадку просто потрібно заробити та заощадити потрібну суму і можна буде перейти до пошуку та купівлі житла. Якщо ж ви ще не вирішили, що саме вам підходить більше, то цей текст точно буде вам корисним.
В цій статті ми пропонуємо обговорити переваги та недоліки квартири і будинку, щоб кожна людина могла зробити для себе висновки стосовно того, який варіант їй ближче. Правильний вибір залежить від багатьох факторів, включаючи особисті уподобання, фінансові можливості та стиль життя.
Квартира: переваги
По-перше, це порівняно зручне місце розташування. Квартири, як правило, знаходяться у міських районах, а це означає, що ви будете жити поруч із роботою, школами, дитячими садками, магазинами, медичними установами та іншою необхідною інфраструктурою як для вас, так і для членів вашої сім’ї. Погодьтеся, що це досить суттєвий плюс.
По-друге, вам доведеться витрачати менше коштів на утримання житла. Чому вартість утримання квартири і будинку різна? Річ у тім, що комунальні платежі у квартирах зазвичай нижчі, ніж у будинках, а ремонт та обслуговування будівлі часто покладаються на ОСББ або управляючу компанію, а це у свою чергу виключає додаткові витрати.
По-третє, життя в квартирі забезпечує більше можливостей для спілкування з сусідами та участі в житті громади. Для когось, можливо, це і не є плюсом, наприклад, якщо мова йде про інтроверта, котрому більше подобається проводити час у компанії самого себе, але у більшості випадків людям подобається, що завжди є можливість з кимось поговорити, побачитися чи навіть попросити про допомогу. До кого ж ще можна звернутися, коли вдома закінчилася сіль?
По-четверте, це більш безпечно. Чому, спитаєте ви? Потрапити в під’їзд – це вже може бути проблемою. Наприклад, домофони в цьому плані дуже ефективні. У дверях кожної квартири є дверне вічко. Весь сходовий майданчик на виду. Крадій подумає двічі, чи варто йому пробувати обікрасти квартиру вашу чи ваших сусідів.
Квартира: недоліки
По-перше, це досить обмежений простір. Не кожному таке подобається. Багато хто любить, щоб був вільний простір. Також це може стати проблемою для сімей із дітьми чи домашніми улюбленцями.
По-друге, сусіди можуть бути як перевагою, про що говорилось вище, так і недоліком, бо далеко не завжди це адекватні люди. До прикладу, вони можуть стати джерелом постійного шуму за стіною, навіть уночі (гулянки, домашні улюбленці, маленькі діти, гучна романтика).
По-третє, ви будете дещо обмежені в плані змін у своєму ж «гніздечку». Про що це ми? Наприклад, щоб зайнятися переплануванням, потрібно буде отримати дозвіл на це. Хочете змінити фасад будинку? Вам це зробити скоріше за все не дадуть.
По-четверте, у вас по суті не буде свого двору. Так, фізично він є, але ви не можете розпоряджатися цією територією так, як вам заманеться. Хочете посадити дерева у дворі? Це не ваша земля. Бажаєте покликати друзів на шашлики? А сусіди не будуть проти?
Будинок: переваги
По-перше, у вас буде більше простору. Радує й приватність.
По-друге, у вас буде своя ділянка землі, і це дозволяє облаштувати сад, клумбу чи навіть цілу оранжерею, зону для відпочинку, поставити альтанку. Теплої пори року, можна посидіти та подихати свіжим повітрям просто неба. Взимку дітям буде де зліпити снігову бабу.
По-третє, за бажанням можна міняти не лише інтер’єр, а й екстер’єр на власний розсуд.
По-четверте, обираючи між «квартира чи будинок в передмісті» багато хто віддає перевагу саме котеджу через тишу. У передмісті чи в приватних секторах немає такого інтенсивного руху транспорту, як у місті, а також немає шуму від сусідів через стіну.
Вибір будинку: недоліки
По-перше, ви маєте бути готовим до чималих витрат просто на утримання будівлі. Потрібно самостійно дбати про стан фасаду, даху, вентиляції, систем опалення тощо. Рано чи пізно доведеться щось ремонтувати. Треба буде витратити кошти на будівельні матеріали. Вмієте все робити самостійно? Добре! Ні? Тоді прийдеться ще й додатково платити майстру за роботу.
По-друге, скоріше за все, ви зіткнетеся з віддаленістю інфраструктури. Якщо не маєте власного авто та не працюєте віддалено, то це може бути проблемою.
По-третє, рівень безпеки буде нижчим. Приватний будинок легше обікрасти, ніж квартиру у багатоповерхівці з охороною, хоча можна тримати декількох собак великих порід і це вже частково вирішить питання захищеності території. Можна установити і кілька камер відеоспостереження, а практика показує, що вони добре працюють навіть як превентивна міра.
Як вибрати квартиру або будинок: що впливає на вибір?
Ви ознайомилися з озвученою інформацією, але все одно не можете обрати? Тоді слід проговорити й деякі аспекти, що впливають на остаточний вибір.
- У всіх різні фінансові можливості. Нерідко кінцеве рішення приймається саме через призму розміру бюджету.
- Часто людині може подобатися щось одне, але вона має віддати переваг чомусь іншому, бо несе відповідальність не лише за себе, а й за членів своєї сім’ї. Наприклад, для сімей із дітьми чи літніми родичами будинок може бути більш комфортним, тоді як для молодих пар квартира стане кращим варіантом.
- Ритм життя також у всіх різний. Хтось любе гуляти центром міста, постійно зустрічається з друзями у різних закладах, наприклад, кафе та кав’ярнях, а хтось любить тишу та природу. Молоді подобається щось одне, а більш зрілим людям – щось зовсім інше. Так було завжди. Це цілком нормально!
- Врешті решт, впливає на вибір і місце роботи. Якщо ви працюєте в місті і графік такий, що вже рано вранці вам треба бути на робочому місці, то краще й проживати десь не дуже далеко, щоб не доводилося постійно відчувати перевтому та завжди бути з тих, хто не висипається. Хтось навпаки працює на дому чи вже на пенсії, а також має власну машину і це не є проблемою, тому можна віддати перевагу передмістю.
Підсумуємо сказане вище
Як бачимо, критерії вибору житла різні і їх список досить великий. Головне ‒ не поспішати з вибором. Тоді буде менше шансів допустити помилку. Також важливо враховувати не лише свої вподобання, а й дослухатися до інших членів своєї сім’ї, бо вони ж теж будуть там жити. Порівняння квартири і будинку для сім’ї – це складний та багатогранний процес. Краще сісти разом всією родиною та все обговорити, зважуючи всі «за» та «проти» кожного з варіантів. Так можна буде прийняти найбільш правильне рішення.
Звичайно, не на останньому місці є й фінансова складова цього непростого питання. Хотіти можна багато чого, але якщо кошти не дозволяють, то сильно не «розженешся». Обов’язково потрібно враховувати і майбутні витрати на утримання. Ви маєте дати собі конкретну відповідь на питання «А чи по кишені це мені?».
Більше актуальної інформації про нерухомість читайте у нас на порталі.