Режим – наскільки він важливий у спорті та у повсякденному житті?
Неважливо, займаєтесь ви спортом професійно, як любитель, чи просто практикуєте якийсь вид активності – однією з важливих складових успіху є дотримання режиму. Та і не тільки. Це буде корисно всім без винятку і допоможе вам стати більш успішними, енергійними та щасливими навіть у звичайному житті. Хіба це не варте того, щоб взяти себе в руки, проявити зусилля і поставити своє життя на правильні «рейки»?
Більше того, дотримання режиму – одна з прерогатив людей, які багато чого змогли досягти. Причому не лише у спорті, а й в інших сферах життя. Наприклад, у бізнесі. Тому чому б і вам не подумати про те, щоб стати одним із них? Тим більше, будь-яка ваша діяльність стане набагато продуктивнішою, ефективнішою, і результативнішою. Але щоб не бути голослівними, давайте приділимо увагу деяким фактам, а точніше подивимося, що дає і як працює той чи інший режим.
- Режим харчування.
Можливо ви хочете набрати м’язову масу, а можливо схуднути, або завжди знаходитися в тій формі, яка вас влаштовує. І тут велику роль відіграє не лише раціон або ж якість харчування, а й режим споживання їжі. Як показали неодноразові дослідження в цій галузі, якщо людина навчиться снідати, обідати і вечеряти в один і той же час, то саме до цього моменту у неї починає виділятися шлунковий сік та спеціальні ферменти. Що дуже благотворно впливає на травлення, оскільки їжа максимально легко та ефективно засвоюється. Завдяки чому ми можемо бути впевнені в тому, що наш організм отримав ту саму кількість білків, жирів і вуглеводів, яку передбачає наша дієта. А це означає, що результативність будь-яких тренувань зросте. Крім того, це допомагає уникнути зашлакованості організму і сприяє вашій активності, бадьорості та відмінному самопочуттю.
- Режим дня.
Згідно зі статистикою, близько третини свого часу ми проводимо уві сні. Ось чому, його якість така важлива. А надто для спортсменів. І на нього впливає багато чинників, у тому числі і режим дня. Адже якщо ми навчимося лягати спати і прокидатися в один і той самий час, то зможемо швидко засипати, міцно, якісно і спокійно спати, а підніматися бадьорими і свіжими. Готові до будь-якого виду активності і відчувати себе в такому ж стані протягом усього дня. Навіть якщо тренування були досить тривалими та важкими.
- Режим тренувань.
В даному випадку ситуація трохи інша. І все залежить від того, яким видом спорту ви займаєтесь. Наприклад, якщо аеробним, таким як плавання, біг, або фітнес, то в такому випадку тренування варто проводити в один і той же час, щоб організм як по годинах зміг підготуватися до активності. Ну а якщо йдеться про заняття силовими видами спорту, то в такому випадку багато професіоналів рекомендують періодично змінювати час дня, коли проводяться тренування. Для того, щоб м’язи могли зазнати несподіваного, шокового навантаження. А значить стали більшими або сильнішими. Така собі стимуляція. Але й тут є одне єдине правило для всіх. Будь-які тренування повинні бути регулярними та постійними. Жодних перерв ні в якому разі. Звичайно ж, якщо це для вас не тимчасова розвага, і ви націлені на результат.
Ну що, тепер ви змогли переконатись які переваги дає дотримання режиму? І, мабуть, змогли надихнутись на те щоб перевірити це на собі. Правильно вчинили. Але не думайте, що на початку буде легко. Для того, щоб дотримання режиму дня увійшло у звичку, знадобиться достатня кількість часу та зусиль над собою. Але якщо ви це зробите, то не тільки ваші заняття спортом, але й саме життя набудуть абсолютно нового сенсу. І ви зрозумієте, що це того варте. І перше завдання на сьогодні – це згадати, що не варто відкладати на завтра те, що можна зробити вже сьогодні. Так що рішучості вам, терпіння, і звичайно ж удачі у ваших шляхетних починаннях!