Інтернет служить не лише для пошуку необхідної інформації, замовлення потрібних товарів та спілкування в соцмережах. Рік від року ця всесвітня мережа забезпечує мільйонам людей можливість працювати віддалено, в тому числі розвиваючи власний бізнес.
Пропонована стаття розповість детально про один із ключових та наразі дуже актуальних напрямків відповідної роботи, відомий під назвою freelance.
Фріланс: загальне поняття
Фріланс – це особлива форма зайнятості, що являє собою вільну, віддалену роботу з клієнтами-замовниками.
Тим, хто обрав даний вид роботи, не потрібно працевлаштуватися офіційно та щоранку вирушати до офісу. Таким людям не доводиться вирішувати завдання одного роботодавця. Вони позбавлені всіх стандартних обов’язків штатних працівників.
Відмінність freelance від звичайної дистанційної роботи в тому, що її виконавець по факту є керівником та виконавцем в одній особі. З одного боку, він має безмежну свободу, з іншого – ця діяльність принесе фінансовий дохід лише за умови добросовісності та самодисципліни.
Фрілансер – хто це?
Так називають людину, що обрала таку роботу. Фрілансер займається самостійно організацією власного робочого процесу, пошуком замовників та бере сам на себе відповідальність щодо своїх дій.
Такий працівник може співпрацювати з клієнтами на основі укладених із ними угод, а може бути самозайнятим. Але до жодного штату він не входить.
Обрати для себе відповідний напрямок, що полягає у виконанні замовлень через інтернет, здатна людина різних професій. Успішно заробляти на фрілансі можуть як електрики, сантехніки та водії, так і фотографи, фотомоделі та вчителі.
Як знайти роботу на фрілансі?
Існує багато бірж праці та освітніх платформ, реєстрація на яких є першим кроком до того, щоб стати фрілансером.
Перелік найбільш популярних ресурсів наводиться нижче.
- Freelancehunt
Майданчик, що дає можливість знаходити відповідну роботу представникам тих професій, що передбачають роботу на комп’ютері. Це раціональне рішення для дизайнерів та розробників, контент-менеджерів, копірайтерів та фахівців із просування комерційних сайтів у соціальних мережах.
Рейтинг в української фріланс біржі Freelancehunt серед конкурентів найвищий. Її пріоритетною особливістю є можливість резервування коштів. У результаті роботодавець при недотриманні фрілансером умов договору повертає проплачені кошти назад, а freelance-фахівець гарантовано отримує передбачену угодою суму після виконання замовлення.
- Freelance.ua
Аналогова платформа, що відрізняється однією характерною особливістю. Вона пропонує користувачам проєкти різної видової специфіки. До їх числа можна віднести замовлення разові, партнерство довгострокове та постійну роботу в офісі.
Тобто для фрілансера є можливість вибору найбільш прийнятного для себе варіанта. Додатковий позитивний момент послуг цього ресурсу – отримання клієнтів на умовах «безпечного договору» та оплата комісії замовником.
- iTalki
Біржа, що пропонує стати фрілансером викладачам найрізноманітніших іноземних мов. Умови користування майданчиком стандартні: спершу на ньому потрібно зареєструватися як репетитор, заповнивши свій профіль, та додати презентаційний відеоматеріал про себе. Після цього залишиться тільки чекати, доки претенденти на навчання вийдуть на зв’язок.
- Preply
Ще одна створена вітчизняними розробниками потужна онлайн-платформа, актуальна для тих, хто практикує репетиторство. На ній також свої послуги пропонують викладачі іноземних мов. Чим вища їх кваліфікація, тим дорожчу ціну за відповідний сервіс вони виставляють.
Досвідчені фрілансери також знаходять собі роботу в соцмережах, на Telegram-каналах та методом прямого звернення до компаній.
Плюси роботи на фрілансі
Такий напрям має декілька пріоритетних особливостей, пов’язаних із наступними можливостями:
- праця суто на себе та відповідальність лише за себе – це гнучкість графіку, який обирає для себе фрілансер згідно з своїми потребами і побажаннями;
- розподіл робочого часу на власний розсуд – працювати можна стільки годин на день та в ту пору доби, коли зручно;
- це реальний шанс для освоєння нової спеціальності – наприклад, журналіст чи вчитель може стати копірайтером, а інженер або бухгалтер – програмістом;
- можливість для збільшення власного доходу – обмеження, характерні для стандартних зарплатних ставок відсутні;
- фрілансер обирає самостійно і напрям своєї роботи, і замовників – штатний працівник згаданих привілеїв позбавлений.
Вибір на користь freelance – це величезний потенціал для самореалізації в тій галузі й сфері діяльності, яка до душі, змога співпрацювати з декількома роботодавцями одночасно та віддавати перевагу цікавим для себе проєктам.
Зрештою, скільки заробляють фрілансери, це залежить від них самих. За даними аналітиків, їх дохід у середньому перевищує заробіток офісних колег приблизно вдвічі. Залежно від зусиль та досвіду, відповідна сума варіюється від мінімальних 8 тисяч до 30 тисяч гривень, і це далеко не межа.
Ким можна працювати на фрілансі?
Існує багато варіантів відповідної роботи. Найпоширеніші серед них перелічуються нижче.
Копірайтинг – написання текстів комерційної та інформаційної специфіки для веб-сайтів, месенджерів на інших ресурсів.
SMM-маркетинг – просування в соцмережах. У таких випадках фрілансер адмініструє та веде пабліки замовника й додатково займається таргетованою рекламою.
Веб-дизайн – створення дизайнерського оформлення для сайтів, різних мобільних програм і лендінгів. Найбільш популярні графічні дизайнери, які створюють тематичні ілюстрації, розробляють логотипи компаній та виконують дизайн презентацій.
Більше про бізнес ідеї читайте на нашому порталі.