Ладижин, розташований на Вінниччині, – це чарівне містечко з населенням приблизно 22 тисячі жителів, що вабить своєю унікальною атмосферою. З історичної перспективи, Ладижин має довгу історію, що починається ще з 1260 року. Хоча минуле міста містить трагічні сторінки, сучасний Ладижин є свідченням життєстійкості та відновлення. Якщо ви задаєтеся питанням “Ладижин куди піти?“, радимо вам відвідати місцеві історичні пам’ятки, прогулятися по затишних вуличках, де кожен куточок розповідає свою унікальну історію. Місто пропонує чудові місця для відпочинку та розваг, де можна відчути справжній дух маленького, але гордого українського містечка.
До позаминулого століття місто мало оборонне значення. Саме в 19-му столітті Ладижин почав активно розвиватися. Тут з’явилося чимало промислових підприємств, заклади освіти та охорони здоров’я. З 1919 року Ладижин входив у склад СРСР.
Цікаві місця Ладижина – це і об’єкти, побудовані за час радянської окупації. Наприклад, ТЕС, яку відкрили у 1971 році. З 1973 року невелике селище стало містом.
Ладижин: що подивитись?
Місто не відрізняється великою кількістю пам’яток. Їх практично взагалі немає, але дерев’яні споруди були знищені під час набігів татар, а містечко розвивалося більше як промисловий центр, де було чимало заводів, фабрик, але не визначних архітектурних пам’яток. Проте, тут є природні об’єкти, які можуть подарувати туристу масу позитивних емоцій:
Коростовецький заказник
Знаходиться недалеко від міста, біля села Ладижинські Хутори. Займає площу 370 гектарів, створений у 1974 році. Тут протікає мальовнича річка Південний Буг, яка оточена неймовірними лісами та природою загалом. Кам’янисті схили покриті цінними породами дерев, а також грабової дібровою. Тут навіть є дуби, яким більше 300 років. Крім того, є ділянки, де на землю виходять пісковики, прісна вода та степові частини. Проживає багато унікальних тварин. Тут знаходяться і археологічні пам’ятки, а також пам’ятки козацької доби.
Зеленоклинівські пороги
Це ландшафтний заказник, який знаходиться недалеко від Ладижина. Розміщений вздовж річки Південний Буг. Скелясті долини, мальовничий берег, велика кількість унікальних тварин та рослин роблять цю місцевість дійсно неповторною. Тут є цікаві археологічні пам’ятки, а також водяні млини. Ладижин цікаві місця має не лише в місті, але й поза ним, тому Зеленоклинівські пороги являються прекрасною рекреаційною зоною. Тут можна гарно провести час, поплавати, прогулятися, подумати, відпочити душевно і фізично.
Ладижинський гай
Неймовірний дендрологічний парк. Визначні місця Ладижина неможливо уявити без нього. Він розташований безпосередньо на території міста і має розмір 10 гектарів. Був утворений у 2012 році. У парку створені спеціальні умови, в яких вирощуються і вивчаються певні види дерев і чагарників для того, щоб в майбутньому використовувати їх на благо людини.
Ладижинська ТЕС
Ладижин куди піти? Насправді, місць не так вже і багато. Тут дуже чисті вулички, багато квітів, гарна природа, красива річка. Але, якщо ви вже приїхали до містечка, то обов’язково зверніть увагу на Ладижинську ТЕС. Вона забезпечує світлом значну частину Вінницької області.
Була введена в експлуатацію у 1970 році, складається з 6 енергоблоків. А на водосховищі, яке необхідне для функціонування ТЕС, споруджено Ладижинську ГЕС. Це станція, яка розміщена на річці Південний Буг і є найбільш потужною ГЕС на цій річці. Споруджена у 1964 році.
Роботу ТЕС і ГЕС забезпечує велике Ладижинське водосховище. Воно розташоване неподалік міста і створене на базі річки Південний Буг. Його довжина 45 кілометрів, а середня глибина – 7, 2 метра. Ліві береги досить високі, а праві низькі. Берегова лінія подекуди дуже звивиста. Тут дуже багато риби, навіть червонокнижної. Ладижинське водосховище одне з улюблених місць відпочинку для містян.
Ладижин – типове провінційне містечко, але й тут є де зупинитися та що поїсти, адже є велика кількість кафе, ресторанів, готелів. наприклад, кафе смаку Loft. А ще більше інформації про ресторани Ладижина можна дізнатися тут.
Відвідати Ладижин – це хороша ідея, адже тут спокійно, зелено та надзвичайно гарно.
Більше пам’яток України читайте в розділі “Туризм” на нашому порталі.